Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a brazil...

Mi a véleményetek a brazil jiu-jitsuról/submission grapplingről, mint küzdősportról?

Figyelt kérdés

2014. júl. 10. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
űzöm űzöm
2014. júl. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bővebben?
2014. júl. 11. 12:55
 3/9 anonim ***** válasza:
szerinted, ha szar lenne, csinálnám?
2014. júl. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk hogy gi, vagy no-gi verziót űzöd-e, vagy hogy miért nem bírtok megállni a lábatokon küzdelem közben :)
2014. júl. 12. 03:27
 5/9 anonim ***** válasza:
mindkettőt, de a gít jobban bírom. Állni meg nem szeretek, fárasztó, elüldögélek én a másikon is szívesen :D
2014. júl. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És szerinted mennyire igaz a BJJ-re (akár gi, akár no-gi), hogy "gentle art", vagyis a technika az elsődleges?
2014. júl. 13. 20:08
 7/9 anonim ***** válasza:

gentle art, szerintem ez egy f4szság. Menj le egy edzésre, aztán meglátod mennyire gentle art :D


de amúgy a technika egyértelműen elsődleges. jobb szeretem az invisible jiu jitsu terminust. vagyis láthatatlan jj. Ez azt jelenti, hogy nem a látványos mozdulatok a fontosak, hanem az apró részletek, amit alig lehet észrevenni. És az emberek többsége nem is veszi észre. A gyakorlatban ez úgy nyilvánul meg, hogy a technikás ellenfelet borzasztóan nehéznek, és erősnek érzed, még akkor is, ha kisebb nálad. És fordítva is igaz. egy nálad sokkal erősebb, nehezebb kezdő pedig könnyűnek, és gyengének érződik bunyó közben.

2014. júl. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, hogy nem "gentle art", csak kevésbe erő-, tömeg- és méretcentrikus, mint a birkózás.

Egyébként szabadfogást birkózom, ha az időm engedi akkor megyek le no-gi grapplingre is. Mellesleg a birkózásnak is ez az egyik lényege, amit te "invisible"-nek hívsz, illetve elméletileg nincs benne ízületi manipuláció és fojtás, viszont gyakorlatilag előfordul.


Azt meg tudnád mondani, hogy a grappling szabályrendszer miért tiltja, hogy "visszaverd" az ellenfelet ha rád rak egy háromszögfojtást, vagy karfeszítést? Arra gondolok, mikor rád zár mondjuk egy szangokut és te kiemeled, teljesen elszakítod a földtől és hirtelen visszavágod (mint ahogy MMA-ban gyakran láthatjuk). Így eddig 10-ből 10-szer sikerült fejteni a fogást nekem.

2014. júl. 13. 21:51
 9/9 anonim ***** válasza:

slam a neve, és azért tilos, mert a nyak-koponya hátsó részét vered a földhöz, és ez elég veszélyes. szerintem birkózásban is tilos.


másrészt meg, ha nem vagy iszonyat erős, és az ellenfél is elég technikás, a slam nem opció. rutinosabb ellenfél vagy befejezi az emelés előtt a 3szöget, vagy elengedi és áttrakja egy omoplátára. Ráadásul,ha egy un. shoulder walkkal hátramegy baromi nehéz megemelni. de akár elkaphatja a lábadat is egy underhookkal, így sose állsz fel vele, és a fojtás is sokkal erősebb lesz.

2014. júl. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!