Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Máday Norbert vs Erdei Zsolt?

Máday Norbert vs Erdei Zsolt?

Figyelt kérdés
Melyikük győzne egy szabályok nélküli harcban? A wing tsun mester vagy a profi ökölvívó?

2014. dec. 16. 00:01
1 2
 1/14 anonim válasza:
48%
Erdei. Az ökölvívás a bunyó. A harcművészetek csak látványos tornák.
2014. dec. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Máday összevágná a fát.Ő akár 25-50 ember ellen is állva maradna.
2014. dec. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
erdei
2014. dec. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

"Máday összevágná a fát.Ő akár 25-50 ember ellen is állva maradna."


Hogyne... :D 10 óvodás ellen tudná megvédeni magát maximum.

Máday az csak egy varázsló, harcbűvész. Egyértelmű, hogy erdei nyerne, ő ellene nem működne a mókusbox köcsögkarate.

2014. dec. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Máday először is nem karatézik.Vagy okos választ adj töki,vagy semmilyet.Én láttam élőben,és nagyon nagyon jó,de az azért finoman szólva is túlzás,hogy 20-50 ember ellen..... :) A kérdésre visszatérve.Ha az utcán találkoznának,és összecsapnának (amire az esély 0%)akkor Máday.Egyszerűen szétrúgná a térdét,és vége.Ha ringben,akkor Madár.Azt azért szeretném hozzáfűzni,hogy a videók nem adják vissza,hogy milyen gyors és erős Máday.Ezt nem a védelmében írom,csak tényként.Nagyon szerettem Erdeit amíg aktív volt,de azt hiszem Máday ellen szabályrendszerben (amiben ő nagyon jó)nem sok esélye lenne.
2014. dec. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem is Máday de csak azért mert ő aktív , ha Erdei is csinálná még és nem csak edzősködne meg a celeben szerepelne akkor nullba és nem azért mert a box annyival jobb hanem mert a Máday féle wing tsun-al nem vagyok kibékülve... az nem annyira kung fu amit ő tanít...
2014. dec. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Németországban láttam magát Leung Tinget, szemináriumon aki Yip Man tanítványa volt, mikor igazából odament hozzá az egyik német tanuló, akkor élesben kipróbálták a dolgot, a wing tsun félisten nem tudta a srác ütését leblokkolni, a nagymesternek pedig lerepült a szemüvege, utána meg ment az "Entschuldigung" ezerrel, és utána a kifogás meg a magyarázkodás, hogy mi miért nem sikerült. Szóval hagyjuk a kung-fus varázslós csodákat, ezeknek a stílusoknak a technikái nem működnek.

Mókusboxal nem lehet áttörni egy kettős fedezéket, na meg aztán a wing tsunban milyen a lábmunka? Totyognak, mint a befosott kiskacsák. Erdei térdét pedig biztos, nem fogja szét rúgni a Máday, ahhoz kellene tudni rúgni is. Egy thai boxoló szét tudná rúgni a lábát, ami a wing tsunban vannak rúgások, azok csak névleg rúgások, lábemelgetésnek elmennek. Nem olyan egyszerű ám megrúgni egy bokszolót, még egy kickboxolónak vagy thai boxolónak sem, nem hogy egy wing tsunosnak, aki nem tud rúgni amúgy.

2014. dec. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Leung Ting hány éves volt akkor? 60 vagy 70 fölött? Megtudsz ütni egy öregembert vagy nem: erre alapozva nem gondolom, hogy túl stabil ítéletet tudsz hozni a kungfuval kapcsolatban.
2014. dec. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Singham ***** válasza:
48%

A pálinka, mert az hamarabb kiütné Mádayt. Viccet félre téve Erdei Zsolt győzne max 3-4 ütéssel.

A Leung Ting dologhoz: mikor fiatalabb volt, akkor is győzték le állandóan és már akkor is azzal jött mindig a különböző előleg kigondolt magyarázataival. Alapból az egész Wing Tsun nem azért jött létre, mert Leung Ting olyan jó tanítvány lett volna, hogy külön stílust tudjon alapítani, hanem Yip Man nem nevezett ki hivatalos utódot (legidősebb fia is nagyon fiatal volt még, így valakinek a családon kívül kellett volna átvennie).

2014. dec. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom.


De speciel WingTsunt is lehet jól csinálni, és ha valaki évtizedeken át jól csinálja, azt az ember nem biztos, hogy le kell írni.


Nyilván Erdeit sem írnám le. Tehát alapvetően eldönthetetlen, két erős, gyors ember között jön képbe a véletlen. Ha több küzdelmet tolnának, győzhetne egyszer egyik, másszor másik..

2014. dec. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!