Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha a shotokan karate ilyen...

Ha a shotokan karate ilyen rossz, akkor ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

[link]

Meg elég jó eredményei vannak.



2014. dec. 26. 19:19
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Kb. a kezdetek óta követem Machida karrierjét meg úgy alapból a UFC-t is...Nagyjából 2-3 éve kezdett Rafael Cordeiro edző mellett Muay Thai alapokat elsajátítani, azóta nagyjából az egész stílusa megváltozott, de a mai napig erősen érezhető a Karate hatás rajta. Bármilyen hihetetlenül is hangzik előtte az apja volt az edzője(aki nem mellesleg 7 danos Karate mester).
2014. dec. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Másrészt meg aki kicsit is jártas az MMA világában az tudhatja hogy sokkal összetettebb dolog az egész...Nagyjából mindennel képbe kell lenned ha te csak boxoló vagy akkor is elkell menned Muay Thai, BJJ, Birkózó edzésekre, másképpen olyan dolgokkal fogsz találkozni a ketrecben amikkel egyszerűen nem tudsz mit kezdeni majd. Amúgy itt egy jó példa mi a különbség Machida Karatés fejrúgása és Shogun Muay Thai fejrúgása között. https://www.youtube.com/watch?v=4oRtgGEiGyU
2014. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek gondolkodjatok már, a shotokan egy NO contact stílus. Lehet ügyesen katázgatott Machida az apja dojo-jában,de attól még soha sem használt karate technikákat a ketrecben. A sikereit annak köszönheti, hogy van fekete öve brazil jitsuból + a thai box edzője megtanította a normális állóharcra. Ennyi! Anderson Silva is ügyes capoeirás, még sem használja a ketrecben.
2014. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem veszed figyelembe a kész tényeket és ennyi. Használ Muay Thai technikákat is ugyanúgy mint mondjuk box technikákat, de lényeges különbség van egy Karate és egy Muay Thai rúgás kivitelezése között attól függetlenül hogy te mint laikus ezt nem veszed észre.
2014. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

"de lényeges különbség van egy Karate és egy Muay Thai rúgás kivitelezése között."


Ez így is van. Nem is láttunk tőle még mawashi gerit, yoko gerit és társait, ellenben combosokat és térdtechnikákat már igen. Karate ütést sem láttunk még tőle soha, ellenben az egyeneseket és a horgokat egészen jól nyomja. Egyébként pedig épp ellenkezőleg, itt én veszem figyelembe a tényeket és nem Te. Hiába karatés valaki, ha nem használ karate technikákat. De ennyi erővel lehetne a 24 lépéses Yang TaiChi nagymestere is, a BJJ fekete öv mellett, sőt 5 danos kendo mester is lehetne vagy olimpiai bajnok sílövő. És? Ha nem használja őket - mert nem is tudja - akkor tulajdonképpen csak egy plusz infó róla, nem több.

2014. dec. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont az ellenkezője...1 kezemen megtudom számolni, hogy hányszor használt a közel 30 meccse alatt könyökösöket vagy hányszor vitték földre. És amint mondtam aki ismeri a Karate és Muay Thai stílust az egyből felismeri a különbséget a kettő között és egyértelmű a különbség Machida rúgásai és a Muay Thai rúgások között legyen az combrúgás vagy test/fejrúgás teljesen mindegy.
2014. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
68%
Na akkor Uraim, kezdjük az elején. Miért kezdett el a jó öreg Machida thai boxolni, ha a karate elvileg annyira, hű de hatékony? Azért kezdett el, mert thai box technikákat akart használni a ketrecben, mikor állóharcra kerül a sor. Miért? Mert a tipikus karate technikák itt nem működnek. Egyébként én is láttam Machida meccseit, teljes mértékben színtiszta muay thai technikákat használ. Az ütések terén 200%, hogy igen, és a rúgások terén is 99%-ban a thai box technikákat használja. A rúgásai ostorcsapásszerűek, és LAZA csípővel kivitelezettek, ellenben egy karatés rúgás merev és úgy csapódik be a láb a célpontba, mint egy darab farönk, nem mint egy ostor. Ismerem magam is a karatét, a nagybátyám éppenséggel 4. danos shotokanos. Machida mindenhogyan verekszik csak karatésan nem.
2014. dec. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 aikiboxer ***** válasza:
38%
Történetesen a normális karaterúgás is ostorcsapásszerűen talál és azonnal jön vissza, de amúgy így van ahogyan SzL írja.
2014. dec. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
68%

"Történetesen a normális karaterúgás is ostorcsapásszerűen talál és azonnal jön vissza"


Hááááát...azéért...nem teljesen. Egy gojo-ryu karaténál még el is hiszem, hogy így van, mert azok nem mozognak olyan mereven, mint a többi karatésok. Na de a shotokan? A legmerevebb, legszögletesebb karate a világon az pont a shotokan. Olyanok a végtagjaik, mint a bádog emberek, a nagybátyám jóvoltából volt alkalmam Sadashige Kato által tartott szemináriumon részt venni. Mutatta a shihan a rúgásokat, csapódott az így is úgy is, csak ostorcsapásszerűen nem.

2014. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!