Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rossz döntés volna a Wing...

Rossz döntés volna a Wing Tsun Kungfu?

Figyelt kérdés
az öcsém 14 éves, erős, zömök, jó izomzatú kajakozó, hisz ezt csinálja már elsős kora óta! az eddigi edzőjük elköltözött, az új pedig egy alkoholista agresszív ostoba gyökér, akihez a testvérem nem szeretne járni, így tevékenységet akar váltani, méghozzá küzdősporttal/harcművészettel szeretne foglalkozni! Az ő erőnlétével és kondijával szuper jó boxoló vagy birkózó válna belőle, sőt még ketrecharcolni is hívtam, mert én meg azt csinálom már hat éve, azonban ő semmi ilyesmit nem szeretne! helyette kinézte magának ezt a Wing Tsun Kungfut (igen, a Máday félét)...mi a véleményetek az egészről?

2014. márc. 24. 13:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
4%

Az a véleményem, hogy az életben nem lesz olyan erős mint te aki tegyük fel normálisan ketrecezel (és ismered a birkózás alapjait, boxot..).


Tehát akkor rossz döntés a WT ?

Nem, csak ennyi erővel zumbázhatna is, mert akkor is gyengébb maradna nálad.


Miért nem választ olyan stílust amit úgy tanulhat, hogy erősödik is közben és idővel felveheti a versenyt másokkal is? Nem azért találták ki a küzdő rendszereket, hogy a gyengébb oktatást/stílust preferálják az emberek, hát milyen abnormancia ez?

2014. márc. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
0%

lehet,hogy valami neki tetsző lány ismerőse jár oda vagy valami ilyesmi.

ezt a fajta indíttatást meg sport választásnál kerülni kellene mindenképpen,főleg ha ennyire rossz irányba téved.

valószínűleg a rendes küzdőporttól fél azért nem akarja,úgyhogy egy másik kajak klubbot keresnék neki a helyetekben.

2014. márc. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

ELSŐ VÁLASZOLÓ:

teljesen igazad van és a kérdésed is helyén való, azonban a kommentedet egy picit off-nak érzem...én most konkrétan arra voltam kíváncsi, hogy magáról a wing tsunról mi a véleményetek és arra, hogy az ő sportosságára mennyire lenne fejlesztő vagy pusztító hatással a wt (ha ez nem volt egyértelmű, akkor elnézést)


MÁSODIK VÁLASZOLÓ:

semmi ilyesmi nincs, nem baráti vagy szerelm szál köti őt a wing tsunhoz, egyszerűen csak őt is megfertőzte Máday undorító marketingje...a kajakot pedig jó időre megutálta az új csicska edzőnek hála, így most tényleg csak harcművészet vagy küzdősport jöhet szóba nála!

2014. márc. 24. 14:37
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Csak burkoltan írtam a véleményemet a WT-ről, de benne van az..


Ha valamit nem tartunk jónak, mert nem tanítja meg normálisan a stílusra egyébként jellemző mozgást, harctechnikát, fontos részleteket akkor az semmilyen testakjatú, sport múltú embernek nem lesz különösebben jó.


Máskülönben a WT eredeti mozgáskultúrája egy igen jó külső stílusú harcművészet lehetőségét hordozza magában akár egy 45 kilós nőnek akár egy 100 kilós férfinak.

2014. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
de ezt gondolom nem a Leung Ting féle pénz kungfuban kéne keresni, hanem mondjuk a Wing Chun edzéseken
2014. márc. 24. 14:49
 6/30 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=UUKzaxmeZcc

Itt is látszik mekkora csíra ez a Máday, már bocsánat...én ugyan nem csinálom annyi ideje a Ketrecharcot, mint ő ez a baromságot, de azért kiütném egy perc alatt

2014. márc. 24. 19:18
 7/30 anonim ***** válasza:
Ha erős, zömök gyerek akkor a kyokushin karate testhezálló ha mindenképp valamilyen harcművészet (szerű) irányba szeretne elmenni. És az még jó is tud lenni.
2014. márc. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
erre felé csak Shotokan Karatét oktatnak
2014. márc. 24. 19:52
 9/30 anonim ***** válasza:
azt kerülje messziről szerintem :D
2014. márc. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
shotokan vagy inkább wing tsun
2014. márc. 24. 21:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!