Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Karate - rossz, félős reflexei...

Karate - rossz, félős reflexeim vannak, mit tehetek ellenük?

Figyelt kérdés

Ezt talán adottság is. 1 éves csinálom, de megfigyeltem már, hogyha valaki gyorsabb, illetve több kezes technikával jön, akkor elfordulok, kifordulok, becsukom a szemem stb. Egyszóval egy ilyen hülye védekezési reflex indul be. Csodálom, hogy a többiek mindig egyenesen maradnak. Az én küzdelmemet viszont nagyon retardálttá teszi. De viszont nemis az én fogamat törték le idáig :P


Sajnos pedig egyedül minden jól megy. Akkor megvan a gyorsaság, és az állóképesség. Hiába, amint tudom hogy az ami elöttem van visszaüt, ez történik... lehet ez ellen tenni valamit?


2011. febr. 19. 01:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

sokat verekedsz élesbe és a kitérésre koncentrálsz.

vagy begyakorlod az egyes mozdulatokra a kitéréséket annyira, hogy ösztönösen jöjjenek.

2011. febr. 19. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

majrés vagy, ha 1 év alatt nem szoktál le róla, sose fogsz. Fogvédőről hallottál már?


keress más sportot, ne bunyózz. Miaz, hogy egyedül jól megy? B+, ha nincs ellenfél, mindenki verhetetlen. XD.

2011. febr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

na igen :)

tudatosan tegyél ellene :) tehát lépj ki oldalra, lépj hátra elfordulás helyett. meg ha a muaythai kifordulás könyöktechnikája egy kicsit is ismerős, alkalmazhatod még támadáshoz is a kifordulást, de ezt most csak említettem.

amúgy az hogy eddig nem verték ki a fogad, nem jelenti azt hogy utcán (ha kifordulsz) nem metszik át a nyaki artériád vagy a vesevezetékedet :DD

amúgy én leszoktam a karatértól, nem elég hatékony.. és ezt nem kezdőként mondom, mert nem tetszett az edzés :) tetszett, csak láttam olyan embereket akik gyakorlatilag fáradság nélkül lezúznának egy magyar karatemestert (wadoryu mestereket ismerek főleg, de más stílusra is igaz..) és ezek után gondoltam úgy, hogy akkor legyünk kicsit komolyabbak :)

2011. febr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"majrés vagy, ha 1 év alatt nem szoktál le róla, sose fogsz"


na ebben meg nem hiszek, mert valami világbajnos sprinter is béna volt egyik lábára azthiszem...


igen, de amikor gyorsan jönnek, egyszerüen nehéz kilépni oldalra. Ráadásul nekem ehhez nagy tér kell, a többiek meg egy helyben állnak. Jó, ezt a fogkitörős példát nem felvágásnak értettem, ha tarkónütnek, még rosszabb.

Hát hogy hatékony e, nem tudom, mindenestre csináltam már másik karatét 3 évig, tényleg nem ért semmit.

2011. febr. 20. 15:25
 5/14 anonim ***** válasza:

hát igen, sok kérdés van, de ha kérdezel, gondolkodsz, kipróbálsz új dolgokat (thai harcművészetek, kínai harcművészetek stb..) karate mellett akkor biztos megleled a leginkább neked való teechnikákat, és elég gyakorlással eléred azt a szintet amiről mások csak álmodnak.

kitartást kívánok!

2011. febr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
sztem talán próbáld meg üttetni magadat edzés végén így esetleg megszokod az ütéseket és rájössz h nem kell tőlük félni és nem fogsz kifordulni
2011. febr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

1. Eleve értelmetlen így gyakorolni. Először lassan kell begyakorolni a védekezést, aztán fokozatosan gyorsítani, hogy minden körülmények között is reflexszerű legyen. Ki az, aki másképp edzet?

2. Fogadtasd el magaddal a gondolatot, hogy ha megütnek, az nem olyan nagy dolog. Semmiség. A legkomolyabban mondom, üsd meg párszor a saját arcod ököllel! Persze ne full izomból, de úgy rendesen, hogy érezd a törődést! Aztán kicsit erősebben is, itt-ott, random módon! Figyeld meg, milyen érzéseket kelt ez benned, de ne küzdj ellenük, hanem foggal el őket, és vedd őket teljesen természetesnek! Meg kell szoknod, hogy megüthetnek, és amint szembenézel azzal, hogy ez teljesen természetes, bátor leszel a küzdelemben. "Na ez bizony betalált. Na és? Mi van akkor?" Így kell gondolkodnod.

3. Egyszerűen nagyon ott kell lenned szellemiekben és lelkiekben. Küzdj a rossz reflex ellen, és igyekezd szokni a jót!

2011. febr. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
igen, csak az ember a szemét is félti... meg a fogát... meg a tökönrúgástól
2011. febr. 22. 00:48
 9/14 anonim ***** válasza:

ha minden szartól félsz, akkor inkább otthon kötögess.


Szégyen.

2011. febr. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Miféle edzésre jársz, ahol ilyesmiktől kéne tartanod?

Másfelől, én még nem láttam félszemű profi karatést. Tedd oda magad! Ha önigazolásra vágysz, hogy jogosak a rossz reflexeid, akkor nagyon rossz helyen keresed őket. Semmilyen szinten sem lehet jogos. Egy éles küzdelemben, azok közül, hogy ököllel arcon vágnak, illetve behunyt szemmel elfordulsz, a telitalálat a fejen a jobbik eset, mert ha attól nem félsz, a találat utána azonnal tudsz reagálni, viszont ha behunyod a szemed, akkor zéró az esélyed, és ha összehúzva magad elfordulsz, szétverik a bordáidat. Fordulj nyíltan szembe a támadóval! Különösen, hogy a legtöbbeknek az agresszió az egyetlen fegyverük, azaz a hevességükkel tudnak csak eredményt elérni, azzal, hogy hirtelen rád törnek, mind fizikailag, mind esetleg verbálisan, egy általános emberi konfliktus során. A harcművészet lényege éppen az, hogy a valódi küzdelmet összekötve a mindennapi helyzetekkel megtanulj az élet minden területén helytállni. Amíg elég egy hirtelen roham ahhoz, hogy megfélemlítsenek, az élet minden területén bárki földbe taposhat pusztán azzal, hogy nagy a hangja és elküld melegebb éghajlatra. Aki ahhoz van szokva, hogy egy rohammal bárkit ledöngöl, az ahhoz nincs hozzászokva, hogy hűvös, precíz számítással beletámadjanak a rohamába. Állj oda, rezzenéstelenül, ne ugrálj, ne lépegess, csak állj, mint egy szikla, és ha megindul, maradj nyugodt, és amint az ütőtávodba ért, küldj be egy gyors, frontális technikát. Amennyiben addig mindig meg tudott futamítani, ezzel a világát is összedöntöd.

Mindig fel kell kelni, mindig tovább kell menni és mindig harcolni kell.

2011. febr. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!