Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért rossz a karate?

Miért rossz a karate?

Figyelt kérdés
Sokan mondják,hogy rossz.De miért?Ebben is vannak ütések,meg rúgások.Most egy thai boxos le tudja rúgni az ellenfelét,de egy karatés nem tud lerúgni senkit?

2014. dec. 27. 14:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/129 anonim ***** válasza:
64%

Én pontosan ettől az embertől tanultam kung-fuzni Angliában.

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=1Uc9SJftKfg


Jelenleg ő a Chow Gar stílusnak a legnagyobb mestere az egész világon. 4 évig a keze alatt edzettem. Elismerem sokkal jobb, mint a karate (azt is tanultam shito-ryut 6 évig), viszont mikor hazajöttem Angliából, az első boksz klubban szétcsaptak ráadásul könnyen. Ennyit érnek ezek a keleti harcművészetek, semmit.

2014. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/129 anonim ***** válasza:
62%

"Pont, hogy leírta Aikiboxer és egy másik válaszoló, hogy mi a baj vele."


Az nem tudományos kutatáson alapuló valami, hanem csak szubjektív vélemény. Én is azt írhatok ide amit akarok, attól, még nem biztos, hogy igaz


Tessék tudományos elemzés:

[link]


"Tudod miért nem szelektálódott ki a történelem során? Nagyon egyszerű. Hallottál olyanról, hogy hagyományőrzés? Nyilván igen. Hát ezért létezik még."


De ezt a harcmezőkön használták, ha ott nem állta volna meg a helyét akkor nyilván nem létezne már mert meghaltak volna azok akik tanították, vagy nem mentek volna el tanulni azokhoz.


"A barantát sem tudod használni a mai világban, ellenben sokan csinálják, de ettől még önvédelem szempontjából semmit sem ér."


Bocs, de ezt meg csak simán nem hiszem el... Hallottam róla, és nagyon kemények azok az edzések. Olyan, hogy egy teljes napig csak edz, meg nem alszik a vizsgázó, meg ehhez hasonlók. Meg tanítanak birkózást is az edzéseken...

2014. dec. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/129 anonim ***** válasza:
89%

Ettől persze, lehetséges, hogy tényleg nem a legjobb rendszer a karate önvédelemre. Olvasom a külföldi oldalakon is, hogy nincsenek túl jó véleménnyel róla.


Szal lehet nektek van igazatok... De én azt, mondom, hogy meg kell próbálni. Át kell nézni... Ténylegesen mire használható. És összevetni a többivel...

2014. dec. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/129 aikiboxer ***** válasza:
61%

48% hagyjuk már ezt a tudományos okoskodást... Legalább két olyan ember leírta itt a személyes tapasztalatát, akik 5-6 évet karatéztak. Ellenérv meg eddig egyetlen egy sem hangzott el, főleg nem értékelhető ellenérv.


Leírtam például normálisan, hogy a karatéban a nem ütő kéz hátramegy hikitébe, szabadon hagyva a fejet. Mit akarsz ezen tudományoskodni? Ez egy tényállás.

2014. dec. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/129 anonim ***** válasza:
61%

Itt van ennyit ér a karate:

[link]

De az utcán az MMA-ás még ennyi ideig se húzná az időt.

2014. dec. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/129 anonim ***** válasza:
51%

"Legalább két olyan ember leírta itt a személyes tapasztalatát, akik 5-6 évet karatéztak. "

Én én féléve már, hogy thai chízom és egyszer 8 kisebbségi aki boxol meg szeroidozik is, és 30-40 kg val nehezebbek voltak, mint én és nekem jött az utcán. De hála a kungfu tudásomnak 5 másodperc alatt kivégeztem mindet... remélem érted, mire célzom...


"Leírtam például normálisan, hogy a karatéban a nem ütő kéz hátramegy hikitébe, szabadon hagyva a fejet. Mit akarsz ezen tudományoskodni? Ez egy tényállás."


Okés! Beismerem nem tudom, hogy működik a karate. Annál inkább a fizikát, ami tényleg tudomány, nem ilyen anekdoták. Igazad van, tessék az ellenérv.

Mi van akkor ha elhajol a karatés amikor üt a boxoló? És bele küld az ütés irányával ellentétesen egy ütést v. rúgást?

Elmondom a boxoló energiája amit bele fektetett az ütésbe legyen E(b)=1/2*m(1)*v(1)^2

Ahol m(1) a boxoló tömege v(1) a boxoló sebessége (ennek vesszük a négyzetét).

ez a karatés támadása: E(k)=1/2*m(2)*v(2)^2

Akkor ez betalál aminek következtében E=E(b)+E(k) nyi energiájú ütést/rúgást fog bekapni a boxoló.


Ez természetesen fordítva is bekövetkezhet... Lehet a karatést kapja el úgy az ütés. Erre kellene nekem valami tudományos kutatás, hogy kb. hány százékban találja el így a karatést és hány százalékban a boxolót.


Van ilyened? Igen? Nem?

Ha nincs akkor nem igazán van értelme "tényekről" beszélgetni.

2014. dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/129 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mert utcán az mma-s gyereket is szétkaphatják seperc alatt.
2014. dec. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/129 anonim ***** válasza:
91%

Erős idegzettel:

https://www.youtube.com/watch?v=buQdEZDdYkk


(Haito Uchi)

2014. dec. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/129 anonim ***** válasza:
90%

Ja, ez kb. bármely kínai harcművészetbe beillene, felőlem ki lehet találni, hogy pont karatés lehet a csávó.


Vagy ennyi erővel éppen bármi.

2014. dec. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/129 aikiboxer ***** válasza:
61%

48% ne röhögtesd már ki magad ezzel az áltudományos okoskodásoddal... Beszélgessünk komolyan vagy sehogy.


Hát ez a bekinkelt videó ez tényleg bármi lehet. Képzetlen ellenfél esetén be is jön (mint látjuk). Már egy kezdő boxoló se szívná ezt be.

2014. dec. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!