Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért rossz a karate?

Miért rossz a karate?

Figyelt kérdés
Sokan mondják,hogy rossz.De miért?Ebben is vannak ütések,meg rúgások.Most egy thai boxos le tudja rúgni az ellenfelét,de egy karatés nem tud lerúgni senkit?

2014. dec. 27. 14:23
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/129 anonim ***** válasza:
5%

Nagyon sok japan, okinawai, tradicionalis mester van akiknek a mozgasa sok minden, csak nem eredmenyes kozelharcra valo.


Ha konnyed mozgast akar valaki akkor elmegy boxolni vagy savatezni, kungfuzni vagy escrimazni, kalizni..

2015. szept. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/129 anonim ***** válasza:
19%

Miért rossz a karate?

Mert egyeseknek nincs türelmük és tehetségük megtanulni, ezért leszarozzák. Karate nem box! Teljesen más, össze sem hasonlítható!

Előző válaszoló sem tudja mi a karate, csak csipogja mint egy jól betanított cirkuszi papagáj a demagog dumát.

2015. szept. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/129 anonim ***** válasza:
44%
Ha valamit 10-15 év alatt sem lehet megtanulni mesteri szinten, ott már nem a kitartás és a tehetség hiányával van gond, hanem magával a rendszerrel.
2015. szept. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/129 anonim ***** válasza:
73%

122. Egesz eletemben kuzdosportokat tanultam (vagy hsrcmuveszeteket, felolem akarhogy nevezhetjuk a bunyot) sajnos karatet is. Mondjuk az idopocsekolas volt.


De miert ne tudnam mi az a karate? Mikor a sajat tapasztalataimon kivul sok mas ember tapasztalatat is ismerem?


Es miert ne lehetne osszehasonlitani a boxszal?

Maximum mert egy boxolo kepes felmerni egy mozgo celponttol valo tavolsagot, megkozeliteni es hatekonyan uteseket bevinni a celpontba, mig a karates altalaban ezt nem tudja megcsinalni, legfeljebb allo celponton, de ott is lehet vitatni az utesek hatekonysagat. Bar mozgo ellenfel a lenyeges. Abban pedig a karate nem jo, kiveve azt mondjak az ashiharasok, de ok mar nem is karatet edzenek.


Ezek a tapasztalatok, nem csak az enyemek, az en tapasztalatom az, hogy tobb ev karate alatt csak a kondiciomat sikerult megtartani, viszont a mozgasom sokkal kevesebbet fejlodott ahhoz kepest mintha egy normalis kuzdosportot gyajoroltam volna.


Masik tapasztalat, hogy kozossegi eletet elni, kikapcsolodni nagyon jo a karate edzes (is).

Helyes csajok szoktak jarni, jo csapat sok emberrel, ez tok jo.


Csak ez meg nem harcmuveszet, ezt a barantasok ugy nevezik, hogy hagyomanyorzo szabadidos tevekenyseg. Es ok nem kamuznak (jo esetben) onvedelemrol,mig a karateban onvedelemrol beszelnek, tehat reszben harci kepessegek fejleszteserol es vagy konfliktuskezelesrol... Ez hatalmas kamu.


Ez kb. Ugy nez ki, hogy egy 90 perces edzesen nagyon kozepszeru bemelegites es nyujtas utan tobb mint 1 ora ertelmetlen mozgas kovetkezik; ahol a legtobb gyakorlat legyen az akar allikepessegi, jatek... Vagy konkretan kata, kihon kumite NEM fejleszti az embert sot meg rossz mozgasmintakat is beveshet (sajat tapasztalat)


Es akkor 5 vagy 10 perc esetleg marad kravmagazasra a vegen ami tok idegen mozgas a karatetol, egeszen osszeegyeztethetetlen, es 5 perc gyakorlassal nem lehet megtanulni meg az alapokat sem. 1,5 ora alatt lehetne gyakorolni par dolgot, de az ido nagy resze teljesen ertelmetlen edzestechnikakkal megy el.


Kumitet is hagyjuk, a light contact semmit nem er, a full contact sparringrol is erdemes tudni valamit, edzokent: rossz edzovel a sparringot is lehet rosszul csinalni. Hiaba full contact pl. A kyokushin.

2015. szept. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/129 anonim ***** válasza:

Miért lenne rossz?

Mert valaki ezt mondta?

2016. febr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/129 anonim válasza:
Egyrészt a karate edzésen mezítláb kell lenni! Én is karatézok egyrészt! Minden jó a karatéban! Szellőzik a😶 lábam és imádok mezítláb lenni
2019. jan. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/129 Úgysetudodkivagyok válasza:
Keressétek rá wonder boy-ra,a kérdés kiírása óta megjelentek a karatézni tudó UFC-sek is
2020. aug. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/129 anonim ***** válasza:

"Miért lenne Aha? Én simán elhiszem neki. Egyrészt mert én is thai bokszolok és bokszolok. Na most ha valaki ismeri a thai boxot (hiszen ő maga is csinálja), akkor bírja is a combosokat, ellenben ő thai box mellett bokszol is, így az ő kéztechnikája eleve jobb mint egy olyannak aki csak muay thai-t nyomat. Innentől kezdve lábmunkával el is lehet lépni a combos elől, másrészt ha még sem sikerül ellépni előle akkor is le van szarva, mert kibírja. Onnantól kezdve pedig csak közel kell menni és ököllel gépelni. Persze az olyan bokszoló aki nem ismeri a muay thai-t, annak tényleg nincsen sok esélye. De az ő esetében simán van. Egyébként én is próbáltam, nem könnyű(!) az igaz, de egyáltalán nem lehetetlen."


Azért a rúgásoktól eltekintve egy bokszoló pl. egy könyökütést is be tud szopni, mert nem számít rá.

2022. okt. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/129 anonim ***** válasza:
Mert a krúblivas hatékonyabb
2022. okt. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!