Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Birkózás vagy Judo? Tudnátok...

Birkózás vagy Judo? Tudnátok pozitívumokat, és negatívumokat mondani ezek mellett?

Figyelt kérdés
melyiket ajánlanátok jobban? és miért?

2015. jan. 2. 03:34
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Szabadfogású birkózás.


A mai judó szabályrendszere (így maga a judo is) egyre gányabb. Régen viszont nagyon jó volt.

2015. jan. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A judósok nagyon hozzászoknak ahhoz, hogy az ellenfél gí-ben harcol, így a gí nélküli földharcokban vagy földre vitelekben általában nehezebben boldogulnak. Ellenben a birkózók testhez simuló mezben vannak, amiben nehezebb is a fogás.

Valamint, ahogy az első válaszoló is megírta, egyre gagyibb a judo.

2015. jan. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A második válaszolónak teljesen igaza van!Én mindkettőt űztem versenyszerűen(nem egyszerre) először judoztam azután mentem el birkózni mert kezdet pénz lehúzás lenni a judo így váltottam és nem bántam meg.Olyan gyenge voltam először a birkózók ellen hogy az első félév arról szólt hogy csak dobáltak aztán sikerült bele edződnöm.Mint mondta az elöző a judoban van rajtad egy speciális kabát amit megragadhatsz ezáltal könnyebb lesz a dolgod is mint egy birkózónak szóval a judosok teljesen elvannak kényelmesedve a ruha véget kevesebb a fejlefogás is ezért a nyakuk se olyan erős.Egy birkózónak sokkal erősebb a nyaka mint egy judosnak.
2015. jan. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

birkózók az egyik legkeményebb harcművészek. brutálisan erős vállakat karokat és nyakat csinál.

Azért az eredeti judo sem kutya, csak olimpiai sportként lebutult egy picit. Azért még úgy is kemény..

2015. dec. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

előnyeikről írtak.


Hátrányaik: előnyök ellenére... fel ugyan nem készít arra, hogyan érdemes taktikusan elkerülni hogy szétvágjanak egy késsel. A legerősebb birkózó izmait is lazán metszi egy éles penge, és pont ez a testharc stílus az ahol ugyan egy késelőt is beledob a földbe, de közben legalább egy komoly sérülést bekap, ami elvérzéssel járhat utána.


Azért még mindig az egyik legeffektívebb pusztakezes stílus a birkózás, és úgymond 'igénytelen'. Tehát egy birkózó bárhol talál edzést, részegen is tudja használni az erejét. Míg komplexebb, kifinomultabb harcmodort űzők technikájánál komoly hátrány a fáradtság/droghatás, nehéz jól begyakorolni, jó felkészítő edzést találni.. és őket is fogja a kés persze, csak lehet hogy a harcmodorból adódóan valamivel nagyobb esély van azt elkerülni. Ennyit tudok hátránynak írni.

2015. dec. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!