Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha olyan rossz a wing tsung...

Ha olyan rossz a wing tsung miért tanítják a katonáknak?

Figyelt kérdés

Olvastam itt hogy nem jó meg, hogy a box, birkózás az sokkal jobb. Na de akkor miért tanítják a katonáknak? Illetve rendvédelmi szervezeteknek?


[link]


Itt a videó is: https://www.youtube.com/watch?v=KiRicSNTZOk


Miért nem boxolni, birkózni tanítják őket?


Meg azt sem igazán értem, miért lenne jobb az utcára egy küzdősport mint egy harcművészet, ahol nincsenek szabályok? Persze lehet azt mondani, hogy azon nincs sparring (mert veszélyes is lenne azokkal a mozdulatokkal, full erőből csinálni) vagy kevesebb meg ilyenek, de mi a helyzet a feltételes reflexekkel amiket kialakítanak az edzés során? lásd Pavlov kutyája, illetve a feltételes reflexnél.

Kiveszik a rossz mozdulatokat, beidegzéséket és helyette jó mozdulatokat tesznek a harcművész idegrendszerébe (amik majd előjönnek stressz helyzetbe, gondolom ez az oka, hogy tanítják a wt, ju-jitsut, krav magát stb. rendvédelmi szervezeteknek)


[link]


Szóval tényleg olyan rossz a wt?


Ne értsetek félre nincs bajom azokkal akik küzdő sportolnak, sőt én magam is elfogok kezdeni egyet Februártól (vagy judo vagy birkózás). De azért az erős túlzás, hogy az utcán BIZTOSAN az győz aki többet, keményebben sparring-olt (amíg a másik gyilkosságra való technikákat tanult, illetve az van bele vésve a feltételes reflexeibe, az agyába, mozgásába)...



2015. jan. 3. 16:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

wt edzéseken nem alakul ki a stressz,fájdalom,állóképességi terhelés alatti cselekvőképesség,mert nincsen küzdelem.

és ezért nem alakul ki semmilyen más képesség sem,mert nincsen megtorlás,fájdalom a hibákért amikből tanulhat a tanuló.

és pont ezért hatékony az ökölvívás ebből a szempontból,mert ott minden edzésen van sparring,ezért edzésről edzésre le tudod mérni a tudásodat,képességeidet gyakorló küzdelemben amik alatt mentálisan is fejlődik,erősödik az elme.

ezért hiába tanult a másik gyilkolásra való technikákat ha belekerül a valós szituációba,számára ismeretlen lesz a stressz a mentális terhelés amitől 200ra ugrik a pulzus,a fájdalom,hogy tiszta erőből ütik a fejét és ezekkel fog foglalkozni,nem azzal,hogy cselekedjen és irányítson.

ezért fontos sőt az edzés legfontosabb része a sparring.

minden más ezután van fontossági sorrendben.

ezért ha egy edzésből,vagy stílusból hiányzik a lényege akkor az nem vehető komolyan.


a pavlov kutyája reflex sem alakul ki,pont a hibák valós megtorlásának hiánya miatt.

de persze van ahol komolyan veszik a kung fu edzést is-

https://www.youtube.com/watch?v=nLkM1a__e5Q

ezért elsősorban az edzők hibája nem feltétlen a stílusé az,hogy itthon ilyet nem tanulhat a kungfu rajongó.

2015. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Korbács: Ezen most elgondolkodtam! Köszi a választ. :)


Persze még nem győztél meg hiszen még ott van a kérdés, hogy miért tanítják akkor a katonáknak ha olyan rossz az itthoni színvonal?

2015. jan. 3. 17:45
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem oktatnak katonáknak wing tsunt. Az, hogy a Máday-ék tartottak egy pár napos szemináriumot a honvédség katonáinak közelharci kiképzés címszó alatt az csak egy dolog. Ilyet tartott már a Furkó Kálmán (kyokushin mester), és a Kelemen István (ju-jitsu mester) is. A honvédség katonáinak közelharc-kézitusát oktatnak, aminek a legnagyobb hazai képviselője Dr. Zöllei Zoltán alezredes.
2015. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 aikiboxer ***** válasza:
6%

Katonáéknak először is van egy gyenge alapképzés, hivatalos tananyagból, AZT tanítják. Mellette lehet járni többféle edzésre. A desszantosok, különleges alakulatok egy másik tészta, nekik meg van sporttisztjük és ő meg azt tanít amit éppen tud; vagy azt enged tanítani, amit jónak lát (haver, stb.).


Azaz "jókor kell lenni jó helyen". Vagy jó haverság kell. A szolnoki ejtőernyősöknek Furkó mester volt a sporttisztjük, aki meg történetesen kyokushinkai mester. Tehát az ejtőernyősök kyot tanultak. Jó ez? Persze. Miért pont ez? Mert a sporttiszt történetesen kyo mester volt. Nem azért, mert ez volt a létező legjobb. (Ilyen amúgy nincs is.)


Minden stílusnak megvan a maga "jókor jó helyen"" legendája. Yoshinkan Aikidót a Tokiói Rendőrségen, nemtom milyen karatét a nemtommilyen alakulatnál stb. Ezek ilyen önigazoló mítoszok. Kellenek ezek. De -- korántsem azért tanítanak ezt vagy azt, mert az a "legjobb", hanem mert valakinek fia-borja ezt ismerte.


Nunchakut is használnak EGYETLEN rendőrségen tonfa helyett, mivel egy nunchaku varázsló éppen ott volt tiszt. Stb.


Amúgy meg a katonai közelharc olyan szinten teljesen más, mint a civil küzdősport, hogy gyakorlatilag majdnem tök mindegy, hogy mi a civil alapstílus -- én ezt hallottam kommandós ismerőseimtől. Az igazán jó rendszerek valószínüleg más országok különleges alakulatainál vannak (SAS, amerikai tengerészgyalogság -- az ő kézikönyvük letölthető PDF-ben stb).

2015. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg a katonai közelharc olyan szinten teljesen más, mint a civil küzdősport, hogy gyakorlatilag majdnem tök mindegy, hogy mi a civil alapstílus -- én ezt hallottam kommandós ismerőseimtől."


Én úgy tudom, hogy a katonai verzók vannak lebutítva a civil verzióhoz képest. Legalább is a krav magánál, biztosan.

[link]


Van valahol angol nyelvű leírás is, ha megtalálom, küldök linket. pill...

2015. jan. 3. 18:34
 6/18 A kérdező kommentje:

Tessék:

[link]

2015. jan. 3. 18:40
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

A katonai krav maga van lebutítva a civil krav magához képest?! Ezt ugye te sem hiszed el. Egy egy kamu! Ez azért írták ide, hogy így leplezzék azt, hogy hasznavehetetlen dolgot oktatnak. De akkor most gondolkodjunk egy kicsit.


Szerinted majd a Felsőbivalyb.asznádi Molnár utca 4. szám alatt található edzőteremben, az opel astrás Kanász György krav maga oktatótól jobb közelharci kiképzést fog kapni heti 2x1,5 órában (havi 6000 Ft-ért) a 36 éves, 155 centi magas 57 kilós, 3 gyerekes logisztikai ügyintéző Barkóczi Júlia, mint Izraelben, egy izraeli kommandós aki napi szinten harcol a palesztin terroristák ellen?


Ugye ezt Te sem gondolod komolyan? Egy hatalmas kamu az a cikk!

2015. jan. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
19%

Egy részt igaza van a 7-es kommentelőnek, másrészt szerintem is kamu a cikk.

De térjünk vissza az eredeti kérdéshez. A wing tsun nem működik, ez vele a nagy helyzet. Legendája van neki maximum. Tudod kik a legjobb wing tsunosok? A bokszolók. Miért? Mert ők tényleg tudnak ütni, míg a wing tsunosok csak azt hiszik, hogy ütés az amit csinálnak.

2015. jan. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#7 olvasd el mit írnak a cikkben! Nem az!!!

Nem "jobbat". Másabbat: kevesebb technikát (butítás) és többször ugyan azt, mert nem kell neki olyan sok. Egy civilt teljesen más hatások érhetnek, egy szórakozó helyen, utcán és sokkal szerteágazóbb, mint egy katonát, a harcmezőn. + A katonának ott van a puskája, illetve általában alapból erősebb egy katona mint egy közember.

2015. jan. 3. 19:49
 10/18 anonim ***** válasza:
18%
Most mit erősködsz baz+? Kamu cikk! Sajnáljuk, hogy ennyire hülye vagy, hogy elhiszed.
2015. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!