Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Honnan ismerhetem fel hogy jó...

Honnan ismerhetem fel hogy jó vagy rossz helyen wing tsunozom?

Figyelt kérdés
2011. dec. 5. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:

van-e sparring, tudsz-e védekezni ha teljes sebességgel támadnak, ha kiállsz egy boxolóval akkor lealáz vagy közel egyenlő félként tudtok küzdeni..

ha ezek szerint jó az eredmény, akkor kívánd hogy sohase kelljen megtudnod, hogy rendesen tudsz-e ölni. ezt szerintem senki sem kívánja magának, csak hát a mocskos világban megesik hogy muszáj..

Aczél.

2011. dec. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát ja.

onnan,hogy van-e sparring.

2011. dec. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
spparingnak a wing tsunban szerintem nincs értelme.Gondoljatok bele ha torkon vernénk egymást,vagy valakinek a szemét szurnák ki
2011. dec. 6. 17:09
 4/9 anonim ***** válasza:

engem múlt héten simán torkon rúgtak edzésen,utána rögtön arcon cipőorral.

túléltem.

a wt-osok arcvédős fejvédőben és zsákoló kesztyűben szoktak sparringolni.

már ahol.

2011. dec. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

aha. és ezt tudod hány 100 edzésen mondják..?

csak az a probléma, hogy 100 ilyen edzésből 98 sz.arra sem jó, és még utcán is egy tapasztalt ökölvívónak reális esélyei vannak nagyon komoly harcművészek ellen.

mert lehet, hogy torokra tanulnak támadni, de ha valaki úgy támad be utcán, hogy felveszi a kettős fedezéket, és kimozog oldalra a láncütések elől, akkor hoppá van, mert esetleg nem akar meghalni pár másodperc alatt.

alap képességéket fejleszteni kell, ahogy írták előttem: védő kesztyűben lehet ütni nyugodtan torokra, arcra. sokat tompít. viszont tudni fogod mennyire is jók a reflexeid, mert hirtelen jön ám a felismerés, hogy hiába ütök jól, nem látom a gyors ütéseket és betalálnak.

úgy hogy a sparring legalább időnként mindenképpen ajánlatos. mi sem bohóckodni tanulunk, de időnként egymással játszunk ilyen ütögetősdit, illetve küzdősportolókkal szívesen gyakorlok, mert jó állóképességet ad és reflex gyakorlás egy pár menet kesztyűzés.

csak egy tipp.

Aczél.

2011. dec. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kettős fedezéket át tudom törni,ha teljes sebességel támadnak tudok védekezni
2011. dec. 10. 16:44
 7/9 anonim ***** válasza:

az már jó jel.

azt nem mondom, hogy menj és gyalázz szét 3 cigót próbaképp, bízzunk benne hogy menne :D

2011. dec. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:D
2011. dec. 11. 10:53
 9/9 anonim válasza:
Nálunk is mindig van sparring. Vannak néha sérülések, de nem vészesek. Az szerintem is az egyik legfontosabb! Anélkül kb. csak mozdulatokat tanulsz meg, nem pedig megvédeni magad. :)
2017. máj. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!