Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha olyan rossz a wing tsung...

Ha olyan rossz a wing tsung miért tanítják a katonáknak?

Figyelt kérdés

Olvastam itt hogy nem jó meg, hogy a box, birkózás az sokkal jobb. Na de akkor miért tanítják a katonáknak? Illetve rendvédelmi szervezeteknek?


[link]


Itt a videó is: https://www.youtube.com/watch?v=KiRicSNTZOk


Miért nem boxolni, birkózni tanítják őket?


Meg azt sem igazán értem, miért lenne jobb az utcára egy küzdősport mint egy harcművészet, ahol nincsenek szabályok? Persze lehet azt mondani, hogy azon nincs sparring (mert veszélyes is lenne azokkal a mozdulatokkal, full erőből csinálni) vagy kevesebb meg ilyenek, de mi a helyzet a feltételes reflexekkel amiket kialakítanak az edzés során? lásd Pavlov kutyája, illetve a feltételes reflexnél.

Kiveszik a rossz mozdulatokat, beidegzéséket és helyette jó mozdulatokat tesznek a harcművész idegrendszerébe (amik majd előjönnek stressz helyzetbe, gondolom ez az oka, hogy tanítják a wt, ju-jitsut, krav magát stb. rendvédelmi szervezeteknek)


[link]


Szóval tényleg olyan rossz a wt?


Ne értsetek félre nincs bajom azokkal akik küzdő sportolnak, sőt én magam is elfogok kezdeni egyet Februártól (vagy judo vagy birkózás). De azért az erős túlzás, hogy az utcán BIZTOSAN az győz aki többet, keményebben sparring-olt (amíg a másik gyilkosságra való technikákat tanult, illetve az van bele vésve a feltételes reflexeibe, az agyába, mozgásába)...



2015. jan. 3. 16:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én tanultam krav magát, és nem 1-2 évig. Voltam izraeli krav maga mester szemináriumán is. Ő is elmondta a civil van lebutítva a katonaihoz képest. Neki előbb hiszek, mint egy kamu cikknek.
2015. jan. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Ne itt trolkodjatok! A hülyeségeitekre nem vagyok kíváncsi!
2015. jan. 3. 20:01
 13/18 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj kérdező de itt két hülye van, a másik is Te vagy. Na ezért ostoba agymosott barmok a wing tsunosok, karatésok és újabban már a krav magások is. Elhisznek minden olyan dolgot, ami egyébként repülőről is látszik, hogy hazugság.
2015. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Elhisznek minden olyan dolgot, ami egyébként repülőről is látszik, hogy hazugság."

Pont, hogy nem! pl. neked sem hiszek!

2015. jan. 3. 20:14
 15/18 anonim ***** válasza:
Mi meg nem hisszük el a cikket, Te elhiszed, ergo Te hülye vagy. Szar ügy.....
2015. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ja vagy inkább pont fordítva. szar ügy.
2015. jan. 3. 20:21
 17/18 anonim ***** válasza:
Remélem azt is elhiszed, hogy a wing tsun hatékony....
2015. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Én régebben Wing Tsun-oztam és egyáltalán nem érzem haszontalannak amit ott megtanultam. Az edzéseken egyszer kifogtam egy haladót és ott éreztem rá, mikor úgymond 'élesbe' ment a harc. Megtanítják a védekezést és a támadást. Nyilván minden harcművészetet megfelelően meg kell tanulni hogy szükség esetén ösztönösen használd. Persze a mai világban divat a hátbatámadás, mivel sok embernek csak a szája nagy és nem mer szemtől szembe kiállni a másik elé, vagy csak akkor ha 15 'haver' ott áll mögötte.
2015. jan. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!