Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Karatézni szeretnék Mit tegyek?

Karatézni szeretnék Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Karatézni szeretnék de nem tudnék rendszeresen járni mert le vagyok foglalva(mindig máskor).Igazából nekem nem is a ruha az öv és ezek érdekelnek csak maga a sport.Van valami könyv képekkel vagy online workout ami segíthet?Az eljárós dolog sajna reménytelen.

2015. jan. 12. 21:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy akár videók
2015. jan. 12. 21:15
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

A karatét azt felejtsd el, mert járhatsz 10-15 évig is karatézni, de soha sem fogsz megtanulni, normálisan bunyózni. Online pedig semmilyen küzdősportot (vagy harcművészetet) sem lehet elsajátítani.


Inkább thai boxolj helyette.

2015. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem a bunyó a cél
2015. jan. 12. 21:38
 4/12 anonim ***** válasza:
Van. beütöd keresőbe hogy "karate", és ábrákkal illusztrált könyveket meg oktatóvideokat kezdve a youtubbal sokat tudsz találni már pár perc alatt is.
2015. jan. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem hiszem,hogy ezekből az ábrákból meg lehetne tanulni.Ha nem tudnál eljárni rendszeresen,de mennyi időt tudnál fordítani az edzésre?
2015. jan. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Mi a célod? A karate nem sport, hanem harcművészet. A 'sportkarate' az elvileg sport, oké, de azt végképp nem tudod otthon tanulni.


Akkor konkrétan mit akarsz csinálni, mit akarsz tanulni?


Ütni akarsz tanulni? Mert ahhoz nem jó a karate. Egészséges mozgást szeretnél? Akkor nem jó a karate.


Mi a célod tulajdonképpen?

2015. jan. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

utolsó

Akkor mire jó?

2015. jan. 13. 19:46
 8/12 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem?


Szerintem semmire. Volt, hogy azt gondoltam csak a rosszul oktatott sportkarate nem jó semmire, de kint Japánban, az igazi karate az biztos kemény, jó harcosokat képez.. és bakker, nem.


Ha utána érdeklődsz, vannak akik Japánban tanultak karatét, vannak japán karatésok is akik szintén Japánban tanulnak karatét, mesterek.. és mit tudnak? Azon kívül, hogy KEMÉNY a testük, szinte semmit.


Lehet karatézni 20-30 éven át, az eredmények JÓ esetben:

- feledzett seiken, alkar, sípcsont, magas fájdalomtűrő küszöb.


de (amúgy amit írok az most populáris vélemény is, ezzel nagyon sokan egyetértenek olyanok is, akikkel egyébként biztos nem értenénk másban egyet, de azért remélem más is leírja a véleményét)


- közben tönkremennek az ízületek. Miért? A karatés mozgás sajátságai miatt. Térdműtétre már előre lehet időpontot foglalni

- bemerevedik az egész test, a mozgás

- küzdelmi készségeket egyszerűen nem ad, küzdősportokhoz képest. Tehát HARCművészet? Nem, mert nem tanít meg harcolni, legalábbis.. nem a zumbához kellene viszonyítani, és küzdősportokhoz képest tényleg nem tanít meg.


Azt mondják elavultak és nem megfelelőek az edzésmódszerek. A makiwara ütögetéstől és a formagyakorlatoktól, de még a kihon-ippon kumitétól sem alakulnak ki igazi küzdelmi készségek, váratlan helyzet felmérésének képessége stb. És ez igaz. Bunyóhoz bunyózni kell, erre nem jó a karate.


- light contact szabályrendszerű 'bunyó' a gyakorlatban megint csak nem jó, full contact bunyósok dominálnak, ők valóban hozzá vannak szokva az ütésekhez, emiatt tényleg védekeznek és tényleg tudnak ütni

- full contact karate versenyeken kesztyű nélkül nem ütik ki egymást testen. Tehát hogyan tudnak ütni? Nyilván nem elég jól.


Szerintem karate helyett érdemesebb otthon erősíteni, szabályosan, ízületeket kímélve. Ha meg valami közösségi szabadidős programra vágyik valaki, akkor.. nem tudom, a baranta sportnak, hagyományőrzésnek és szórakozásnak pl. tök jó.


Ha meg valami bunyós sportot szeretne valaki, akkor ott vannak.. főleg az európai küzdősportok. Most nem írom, hogy akadnak jobb kungfu edzések, mert olyan ritka mint a fehér holló, na persze sokak szerint nem létezik ilyen, Magyarországon főleg nem. Elfogadom az álláspontjukat, én kungfuzom. Ha elvernek engem, akkor méginkább elfogadnám, hogy keleti harművészetek.. hát itthon tényleg nem túl nyerők, de én még látok reményt.


Csak nem igazán a karatéban.

2015. jan. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Amit az előttem lévő válaszoló leírt az tökéletesen igaz! Pár dologgal kicsit kiegészíteném. A karatésok tényleg nem tudnak ütni, rúgni viszont azért igen, persze azért nem úgy, mint a taekwondósok vagy a savatésok. Tíz-tizenöt évnyi karate arra jó, hogy meg tudd védeni magadat EGY(!) olyasvalaki ellen, aki soha sem űzött küzdősportokat. Szóval a semminél azért valamivel több. Ja meg erősek lesznek az ökleiden a bütykök.


Talán az Ashihara karate az egyetlen karate irányzat, ami tényleg hatékony. Mondjuk az Ashihara mozgása nagyon-nagyon különbözik a többi karate irányzat mozgásanyagától, nem is igazi karate jóformán. Ashiharában nincsenek formagyakorlatok (vagyis van, de iszonyat minimális), és bokszkesztyűben verik egymást bikából. Majdnem olyan ránézésre, mint egy thai boxszal kevert judo némi karatés beütéssel, ez az ashihara karate.


De az ökölvívással vagy egy jól oktatott kung-fuval többre mész. Én például a boksz mellett, Choy Li Fut kung-fut tanulok (mondjuk én Németországban élek). Nálunk a heti négy kung-fu edzésből, csak az egyiken van formázás, a többin technika tanulás és sparring. Mi mma-s kiskesztyűt és fejvédőt használunk sparringon.

Régebben M.o-n én is karatéval kezdtem, 3 év shotokan, utána 4 év kyokushinkai. Nem is tudom, hogy a kettő közül melyik volt a gagyibb, talán a kyo, mert ott fejre sem ütöttünk. Utána kezdtem bokszolni, majd jött a kung-fu. Négy éve bokszolok és három éve CLF kung-fuzok. Jobb ez így, mint a karate.

Kérdező ha karatézni akarsz, akkor csak ashihara. De inkább boksz vagy a muay thai is jó.

2015. jan. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem sem jó a karate, ahogyan azt a fentebb író kommentelők is megírták. Amúgy pedig online LEHETETLEN megtanulni egy küzdősportot vagy harcművészetet. Mindenképpen kell egy edző!


Sokáig úgy gondoltam én is, hogy a küzdősportok arra jók, hogy kiegészítsük/színesítsük a harcművészeti tudásunkat. De ez nem így van, inkább pont fordítva. A harcművészetek maximum csak arra jók, hogy kiegészítsük a küzdősportokat.


Hatékonyság szempontjából (hangsúlyozom, hatékonyság szempontjából!) a küzdősportok - sajnos ez most csúnyán fog hangzani, de ez az igazság - felsőbbrendű küzdelmi rendszerek, mint a harcművészetek vagy akár az önvédelmi rendszerek.


Pl: Ki lehet egy BJJ-t egészíteni mondjuk egy aikidóval, vagy egy muay thai-t valami kung-fuval, vagy akár az ökölvívást capoeirával, esetleg a birkózást defendoval, a sokoldalúság végett. Na de önmagában csak wing tsunozni vagy akár krav magázni, hát komoly harci értéke nem lesz. A lassított kontrollált páros gyakorlatok és a formagyakorlatok nem elegendőek ahhoz, hogy hatékonyan tudjon verekedni valaki. Itt jönnek képbe, a védőfelszereléses sparringok, és a full kontaktos gyakorlást először, de úgy isten igazából (többnyire a nyugati) küzdősport irányzatok oldották meg, illetve alkalmazták szélesebb körben.

2015. jan. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!