Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot ajánlotok...

Milyen küzdősportot ajánlotok nekem? (Többi lent)

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, 165cm kb, és 52-53kg

A küzdősportot szeretem, és olyat, amivel meg tudom magam védeni. Budapest XX. kerület lenne az ideális, de azon kivül is mehet. Még nem vettem soha ilyenben részt. (Pl.: Box, mma, kempo, thai box, kick box stb, ilyenek. Tapasztalattal írjatok ha lehet)



2015. ápr. 20. 14:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a krav maga a legjobb az önvédelemre. Bár itt sokan vannak akik szerint nem az, de menj le próbáld ki. Én egy hónapig csináltam és nagyon bejött.
2015. ápr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 qerbord válasza:
69%

Krav Maga

Mást ne is keress.

2015. ápr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 aikiboxer ***** válasza:

Milyen edzések vannak a kerületedben? A lakhelyed közelében? Mindenképpen olyan edzést keress, amely közel van a lakhelyedhez. Amiket írsz, azok mind jó stílusok, kempo végszükség esetén, ha a többi nincs.


A krav magát felejtsd el ha nincs sok év küzdősport múltad.

2015. ápr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

aikiboxer: Nem kötekedni akarok, de szerintem a kérdező nem verekedni akar megtanulni, csak önvédelmet. Erre az önvédelmi rendszerek (nem véletlenül ez a neve self defense system) a legjobbak. Krav maga (defendo, CQC bár azon nem voltam). Ringbe biztosan jobbak azok amiket írtatok, de utcára én tuti a krav vagy ilyesmit választanék. Igaz lightosabb a sparring (bár a krav előfordul elég kemény bokszolgatás, birkózási edzés, földharc stbb.), de helyette tanulnak mást amivel utcára lehet többre megy.


Az első voltam.

2015. ápr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 aikiboxer ***** válasza:
Én se kötekedni akarok, de hiába gyakorolsz be bármilyen csodatechnikát elméletben, ha nincs full contact küzdelmi tapasztalatod, összeomlasz élesben és nem fogod tudni végrehajtani. Ezek a defendo, CQC, krav maga (aikido, hapkido) szerű dolgok akkor tudnak működni, ha van valós küzdelmi tapasztalatod. Nem mondtam, hogy rosszak, csak hogy kell a küzdelmi tapasztalat mögé. Nekem a krav magás haverom is ezt mondta. (10+ év boxversenyzői múlttal.)
2015. ápr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A harc sem elhagyható dolog, szívesen csinálom azt is, mert ha letámadnak suliba vagy utcán vagy bárhol, akkor azért kell valami más is, a kempo tetszik nekem, mert az önvédelem és harc is egyszerre. Még semmilyen sportra nem jártam.
2015. ápr. 22. 17:42
 7/16 anonim ***** válasza:

,,szerintem a kérdező nem verekedni akar megtanulni, csak önvédelmet"

Nem kötekedni akarok, de az utcán verekedésen kívül miként véded meg magad (lőfegyverek, stb. leszámítva)? Eljársz egy csárdást, amitől a támadó összecsinálja magát félelmében? Most komolyan kb. azt mondtad, hogy aki matek érettségire készül az ne matekot tanuljon, hanem rajzot. Azok, akik nem tanulnak meg verekedni nem is fogják soha megvédeni magukat az utcán, mivel nem lesz küzdelmi tapasztalatuk. Küzdelmi tapasztalat nélkül meg nem fogja tudni használni rendesen a megtanult technikákat. Oké, nyugodt környezetben, edzésen lehet, hogy szépen megy neki a technika, de mikor stresszhelyzet éri (pl.: betámadják az utcán) nem fogja tudni használni, mivel erre nem készült fel.

2015. ápr. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

aikiboxer: Része a sparring az edzéseknek, csak nem olyan sűrűn. Továbbá van rajta stressztréning ami pont arra való, hogy segítsen leküzdeni pl. a csőlátást.


kérdező: Akkor ha ilyen irányba hajlasz érdemes lehet a thaywondo edzést elkezdened (tulajdon képpen egy MMA edzés szerűség van benne minden full contactban). Én 7 hónapig csináltam. Bár nem a legjobb önvédelmi szempontból, de a legkeményebb küzdősport Magyarországon. Mondjuk nekem nem igazán tetszett a vége felé a társaság... Mert elég sok bunkó oda került, de lehet azóta már kiszelktálódtak. Utána volt a krav maga. Na azzal kellet volna kezdenem. :(

Állítom neked, többet ér önvédelmi szempontból, mintha egész nap kesztyűzöl, meg hemperegsz földön. Pl. harci képességek növelése. Pl. szivacs falat fognak és van pár másodperced, hogy megsorozd, rúgd, lökd bármit csinálj, azzal aki tartja a falat, és teljes erőből kell csinálni. Utána csere van és neked kell ellenállnod.


#7: Lásd amit írtam a stressztréningről, meg ezekről. Szerintem az aki önvédelemben képzet alapból kerüli a verekedést. Ha meg nagyon muszáj akkor egy hirtelen tökön rúgással, szembe nyúlással megoldja a helyzetet esetleg nyitott tenyérrel még egy sorozatot bele küld, és utána elfut. Én ezt nem igazán mondanám verekedésnek.

2015. ápr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
itt a link kérdező: [link]
2015. ápr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

,,egy hirtelen tökön rúgással, szembe nyúlással megoldja a helyzetet esetleg nyitott tenyérrel még egy sorozatot bele küld"

Khm, ez nem Hollywood. Alapból az emberek nem terpeszben állnak, hogy sikeres legyen a tökön rúgás. Szembe belenyúlni meg baromi nehéz, nem mindenki Jon Jones. Alapból, ha azt nézzük a fejnek van a legnagyobb kitérési százaléka (emiatt nem is nagyon céloznak a valóságban fejre a mesterlövészek), így még nehezebb kivitelezni a szembenyúlást. Nyitott tenyér sorozás? Ahhoz, hogy ugyanolyan erővel üss tenyérrel, mint ököllel évek kellenek (nem 1-2 évről beszélek). A stressz tréningek meg megint olyanok, hogy a leghatásosabb az, ha hozzászoksz már a veréshez. Ahogy a dal is tartja: ,,a legelső pofon a legnagyobb, a többit lassan megszokod". Nem éppen kellemes, ha valaki pont egy verekedős utcai szituációban kapja élete első komolyabb pofonját. Hiába stressz tréningezett addig, nem fogja tudni hirtelen mit csináljon, mert nincs felkészülve rá. Egy-egy sparringon meg alap, hogy bekapsz jó pár ütést.

2015. ápr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!