Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Sokan miért gondolják úgy,...

Sokan miért gondolják úgy, hogy a kardforgatás egyenlő az olimpiai vívás sportággal?

Figyelt kérdés
Én már csak tudom mivel 2 éve járok kardot forgatni, de nagyon eltérő a kardforgatási stílus. Szabadtéri hobbi, de ha nagy ritkán összeáll a kis csapat akkor verseny alakul ki,amely abból áll, hogy győzd le a másikat szabály nélkül. Ebbe azt értem, bárhova mehet a kettő vagy akár több játékos, de muszály a látotérbe maradniuk, hogy a többi eldönthesse ezt: ki nyer. Amúgy csak masszív botokkal gyakorlunk, a komoly sérülést megelőzve és csak a profik harcolhatnak már komolyabban, nagyobb erőbevitellel. Elnézést kérek, ha valamit rosszul írtam vagy nyelvhelyességi hibával találkoztok! :)

2015. nov. 21. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Ugyan azért, amiért ezen az oldalon a Box, mint harci stílus az isten. :D Senki nem ért az igazi harchoz, az igazi kardvíváshoz, így nekik teljesen mindegy, hogy mit mondasz, csak az általuk felépített álomvilágban élnek. :) Tehát nekik ott te csak csapkodsz egy fém rúddal és ennyi. Nem szabad foglalkozni a hozzá nem értő nagyszájúakkal, hagyni kell őket, hadd éljenek a maguk kis világában. :) Ha te tisztában vagy a valósággal, akkor nem kell törődni senkivel sem. :)
2015. nov. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 aikiboxer ***** válasza:
Olimpiai vívásra is jártál? Vagy honnan tudod?
2015. nov. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igazad van első :) megy a zöld mancs

Neked kettes, háát van rokonom ak ilyen fajta vívásra megy és az elmondása alapján, ahogy mi gyakoroltunk elég külön külön világ.

2015. nov. 21. 19:27
 4/9 aikiboxer ***** válasza:
Az olimpiai vívást nem tudom, de egy kendós valószínűleg szecskává aprít, mielőtt pislantanál. Az oka ennek, hogy ők védőfelszerelésben és full contact nyomják az első edzéstől kezdve. (Nyilván fél évig, amíg nem kapsz páncélt, addig csak te nyomod full contactban a páncélos ellen...) A kendót próbáltad már?
2015. nov. 22. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam még. Nem az én stílusom, de azt elismerem, hogy komolyabb és jobb küzdősport a vívásnál. A szabad karforgatás egyfajta büntetés: nincs védőfelszerelés és kemény botokkal küzdünk ami nem törik el. Ezeket vívóbotoknak nevezzük, melyet meg lehet venni. Gondolj bele amikor eltaláltak engem a kemény fa rúddal. :O Egy kicsit (nagyon) fájt és sokan mondják hogy hülye vagyok hogy szadizom magam, de én ezt szeretem. :) Azt, hogy egy kendos darabokra aprít, nem nagyon tudom megjósolni, lehet hogy nem is találkozok egy ilyen emberrel, de nem is tudom mi a mozdualatik stb... De ki tudja, ha felszerelés nélkül csak egy vívóbottal a kezünkben azért megnézném ki nyerne. És nincs kizárva az sem hogy legyőzne :) Bocsi a nagy regényért és helyesírási hibákért.
2015. nov. 22. 12:57
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul tudom, de a kendo gyorsaságra alapul. Amire ém járok az a gyors és pontos kardkezelést fejleszti az erőbevitel helyett! Ez nem azt jelenti, hogy semmilyen fizikai része sincs, csak nem nagyon edzünk rá, hanem csak az alap izomzatot érjük el. Attól még szoktam otthon tornázni, erősíteni. És köszi hogy foglalkozol a kérdéssel. :D
2015. nov. 22. 13:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyanarra edzenek a kendósok is, mint te: gyorsaságra meg pontosságra. Hiába gyorsak, ha nem találják el megfelelő helyen az ellenfelet, akkor nem kapnak pontot.
2015. nov. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. nov. 23. 19:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért a pár sráccal leszaladunk néha és botokkal ütjük egymást, valamint a kendó illetve egyéb valódi harctechnikák között elég nagy a különbség, már ne vedd sértésnek :D

Van valamiféle technikátok is, például próbáltok youtuberól vagy vívókönyvekből valódi elemeket beépíteni a harcba, vagy tényleg csak botokkal hadonásztok?

Merre laksz? Ha van HEMA klub a környékeden, talán érdemes lenne kipróbálnod, ha a kendó vagy az olimpiai vívás nem jön be. A legtöbb HEMA egyesületnél a hosszúkard mellett szinte mindig vannak szálfegyverek, esetleg szablya vagy rapír is. A teljesen szabad, minden szakmaiság nélküli párbajozgatás meg bunyó jó szórakozás, de vívásnak ne hívjátok, mert csak önmagatokat csapjátok be :)

2015. dec. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!