Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan kellene egy birkózó...

Hogyan kellene egy birkózó ellen verekedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy sráccal egy kis félreértésem,ő birkózott de már elvileg abbahagyta. Nem tudom mennyi ideig csinálta,mennyire volt jó benne,inkább vékony szálkás nem nagydarab.

Én bokszolok,énis vékony szálkás vagyok.Nem tudom,hogyan kellene ellene verekedni,sőt őszintén megmondom azt sem tudom hogyan verekszik egy birkózó..

Gondolom a lehető legnagyobb távolságot kellene tartani,és nem elkezdeni dulakodni meg lökdösni egymást,mert ha megfogja a ruhám vagy a kezem akkor valószínűleg úgy földre basz,hogy beszarok..

Legjobb lenne elkerülni,de itt most a becsületről van szó.. Szerintem a legjobb az lenne,ha észreveszem,hogy támadást tanúsít,akkor egyből küldök egy balost meg egy jobb horgot(persze ez helyzetfüggő).Szóval ezzel a két ütéssel ha sikerül eltalálni,akkor be van fejezve a bunyó.

Hülyeségekkel légyszíves hagyjatok,hogy szúrjam ki a szemét,csapjam gégén,vágjam le a kezét egy kardal stb..

Illetve rúgások-fogások nem tudok,és nem is fogok megtanulni,mivel tisztában vagyok azzal,hogy mennyi idő 1-1 teknikát elsajátítani,hogy élesben is működjön.



2016. febr. 26. 19:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
A Box állóharci stílusok ellen hatalmas hátrányban van, szinte esélytelen, viszont a Birkó az testharc. Annál jóval erősebb igazi harcban. Úgyhogy nem kell nagyon félned. De természetesen ne kerülj hozzá közel, igen.
2016. febr. 27. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, ilyenkor sem bírod mellőzni a hülyeségeidet . .

Amúgy nyers erőben a birkózó valószínűleg erősebb, ne kezdj vele dulakodni, üsd ki!

2016. febr. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 kovpet ***** válasza:

"Legjobb lenne elkerülni,de itt most a becsületről van szó"


LOL.

2016. febr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Igazság szerint a birkózók sokkal jobbak, mint egy bokszoló, ezt mindenki tudja. Teljesen más kondi kell a kettőhöz, nem is nagyon összehasonlítható. Persze mindkettő kemény sport.

Én azt mondanám, hogy használd ellene a lábmunkádat, mozogj ki előle, ő nincs edzésben hátha kifárad. Ki kell fárasztani, ha látja, hogy nem bír elkapni, akkor frusztrált lesz és kétségbeesett loholás lesz az egészből. Közben küldheted az egyeneseket a képébe, hogy bosszantsd. Ha eléggé kifáradt, akkor se vedd félvállról, mert még simán levihet a földre, hiszen pörög benne az adrenalin, mindenáron nyerni akar, hiszen gondolom komolyan veszi. Ilyenkor se érdemes beállni elé, hanem mozogj és üss. Ne gyökerezz le elé. Szerintem fültőre, állra, szeme alá, orrába üss. Ha jól szemen kapod egy egyenessel, akkor a csillagokat fogja látni pár másodpercig az biztos. Egy orrtöréstől is be lehet vizelni, bár nem lehet tudni mennyire bírja a fájdalmat. Ha most nem sportol semmit, akkor valószínű, hogy megkopott a technikája, nincs sok állóképessége, egyedül a paraszti ereje lehet veszélyes. Ha jó a kondid és kibírsz mozogni, fel tudod tartani, akkor már csak le kell darálni. Spórolj az energiáddal, ha vadulni akar, akkor ne menj bele.

Az is lehet, hogy nem eszement módon fog neked menni és földhöz vágni, bár erre én kis esélyt látok, mivel szerintem gyorsan földhöz akar majd vágni, lévén, hogy testharcban járatlan vagy és nyilván tudja. De mindenképpen fel kell valamilyen kontaktust vennie veled. Azon se lepődj meg, ha esetleg üt vagy rúg, ne csak arra készülj, hogy birkózni fog. Nekem egy birkózó barátom úgy megütött egy csávót, hogy leszakadt a füle. Szóval ha van benne elég erő, akkor nagyon nagyot oda tud csapni.

Egyébként jobb lenne elkerülni és megbeszélni vele a problémát, mielőtt leamortizáljátok egymást teljesen. Legalább menjetek be egy ringbe és ne az utcán verjétek egymást hülyére.

2016. febr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm.

Igen tudom,hogy fizikai erőben a legerősebbek a birkózók...

Mondjuk azt nem értem 1-es,hogy állóharci stílusokkal szemben miért lenne hátrányban a boksz..Azt meg már végképp nem,hogy akkor egy birkózó ellen miért lenne előnyben.

2016. febr. 27. 13:24
 6/16 anonim ***** válasza:

"Legjobb lenne elkerülni,de itt most a becsületről van szó"


Ez most komoly?

Nem a lovagkorban vagyunk. Valaki megsertett? es akkor mi van? Sokan fognak megserteni az eletben de akkor mindenkivel le fogsz allni verekedni?

Van egy idezet tudod ami igy szol...

- "Mi van ha valaki azt mondja az anyamra, hogy ku-rva?"

- "Miert, az?"


Ha valami nem igaz akkor le van szarva kit erdekel. Ha meg igaz akkor nincs min verekedni.

2016. febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

hát öcsi, nem tudom mennyi ideje és hol boxolsz. de mi kidobjuk az olyanokat az edzőteremből, mint te. remélem jól össze fog csukni a birkózó.


az ilyen arcoskodó bunyók helyett inkább keress egy csajt, akin elverheted ezt a rengeteg tesztoszteront.

2016. febr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

Ha az első pillanatokban el tudod kapni egy állkapocs ütéssel akkor kifeküdne. sose engedd közel magadhoz, ugrálj, mozogj, üss, mint egy bokszoló... Ha elkap onnan véged.

Amúgy meg mi a baj a gége ütéssel? Az egyik hatékony önvédelmi ütés.

2016. febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Igen, csak nem megölni akarja.
2016. febr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Semmi, ne is figyelj sűrítettlevegőre, nem azt mondom hogy hülye, de hát ebben a bizonyos témában elég hülye álláspontja van . . Aiki, meg a Magyar honvéd eddig ezeket mindig leállították, elmagyarázták nekik a frankót, de neki nem értem miért nem merik . .
2016. febr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!