Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kondizás mellett elkezdhetek...

Kondizás mellett elkezdhetek küzdősportolni?

Figyelt kérdés
Már régóta érdekelnek a küzdősportok,csak itt a környéken nincs semmi.Most viszont lehetőségem lesz elkezdeni valamit.Viszont 2.5 éve kondizok heti 3x és ezt már semmiképpen sem tudnám abbahagyni.Szeretném,ha meg is tudnám magam védeni.A judo vagy a birkózás tetszene.Főleg a kondi miatt is,mert ezekhez jól is jönne.Meg úgy érzem,van hozzá tehetségem,egyszer nekemjött egy nálam nagyobb gyerek,azt is lebirkóztam.Nem tudom,hogy tudnék e 3 küzdősport edzésre járni,lehet hogy csak 2 menne.Tudnák így fejlődni?Nem zavarna el az edző,hogy legalább 3 edzés kell?18/F

2016. júl. 10. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha megértik hogy hobbi szinten nem, de vannak olyan klubbok ahol a versenyzés megy dögivel, és minden új gyerekben már azt látják hogy 6 hónap mulva verseny, kezdetben még megelégednek a 2-3-mal (inkább 3) de később már legalább 4-5-öt várnak el.

Úgy hogy közöld előre hogy hobbi csak!

Amúgy ezek jók a kondi mellé tényleg, az állóharcok nem annyira.

Viszont az állóharc meg fontosabb az utcán . .

Nehéz dilemma ez :D

2016. júl. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy menne a 3 edzés is,nem tudom bírni fogom e a 6 edzést
2016. júl. 10. 20:51
 3/7 anonim válasza:
Én személy szerint otton edzettem heti 4 alkalommal és nekem simán belefért a +heti 2 kickbox edzés.Az edző nem zavart el , belátta hogy csak önvédelmet akarok tanulni. Fejlődni tudtam , de mivel csak heti 2-re jártam a négyből ezálltal a versenyek kimaradtak. Ha neked is az a fontos hogy megvédd magad akkor simán elkezdhetsz bármilyen küzdősportot+mellé még kondi! Ha meg nem bírnád akkor ott az ISO vagy 1 kondi edzes kihagyasa! :)
2016. júl. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Önvédelemre jó a birkózás, kezdd el.
2016. júl. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha csak hobbi szinten érdekel, akkor bármelyiket elkezdheted a testépítés mellett.
2016. júl. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi.Ha csak 2 küzdősport edzést tudnék hetente látogatni,akkor is tudnék rendesen fejlődni benne?Vagy nem szólna rám az edző,hogy kevés lesz ez?És származna valami előnyöm a jelenlegi erőszintemből?
2016. júl. 13. 00:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Fejlődsz szerintem. Hát nem tudom, mint mondtam hogyha megértik hogy hobbi szint, akkor nem szolnak rá, mert a te magad dolga, csak versenyszinten szólnának be.

Hát kezdő vs kezdőnél számít az erőd biztos, de ha már olyan jön aki 5-6 éve jár, vagy te is annyi ideje jársz és olyannal raknak össze, akkor már annyira nem.

2016. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!