Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Napi kétszeri edzésnek van...

Napi kétszeri edzésnek van értelme?

Figyelt kérdés
Tehát délelőtt és délután, csak súlyzóval.
2010. ápr. 16. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Sokkal több értelme van a 2naponta 1 edzésnek.
2010. ápr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazából a miértje ami érdekel, hogy miért nem jó a napi kettő. A pihenőnapot azt értem, az rendben van.


Nem túl régen, de úgy csináltam, hogy délelőtt és délután is edzettem kb egy – egy órát, a kérdésem az, hogy ezzel érek –e el bármit is vagy felesleges.

Az erőt szeretném növelni viszonylag rövid idő alatt és nem puffasztani magam, ezért gondoltam erre. Pihenőnapot az izmok regenerálódása érdekében hagytam, 2 nap edzés 1 nap pihenés.

2010. ápr. 16. 19:37
 3/10 anonim válasza:
Nincs értelme, mert túl edzed magad.
2010. ápr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ha nem ugyanazokat az izmokat edzed mind2 alkalommal, akkor van értelme
2010. ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Már ne is haragudj, de ha napi kétszer tudsz edzeni, akkor az azt jelenti, hogy egyik edzés sem volt megfelelő.

heti 2-3 alkalommal kellene edzeni, hogy az izmok regenerálódhassanak, hiszen nem az edzés alatt nőnek hanem a pihenő szakaszokban. ja, és tessék nyújtani is, mert különben megrövidülnek az izmok...

2010. ápr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Először is tisztázni kell, hogy edzessz vagy gyúrsz... Én pl hetente akár 7x is edzem, ha jó idő van. Ebből 3 röplabda, a többi napon meg kimegyünk a haverral parkourozni. Ha nem, akkor futok. Plusz minden nap edzések után erősítés otthon. Az izmok meg regenerálódnak 8 óra alatt (alvás). Ha gyúrsz, akkor kell pihenőnapokat varázsolni, hogy kitudjon azalatt fejlődni az izom.
2010. ápr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elmondom mikor van értelme:


Ha egész nap tudsz pihenni, nem dolgozol, nem csinálsz SEMMI fizikai aktivitást az edzésen kívül, 100 % -ig rendben van a kajálásod, és egy viszonylag nagy mennyiségű koxot tolsz mellette.

Ez gyakorlatilag versenyzői szint, az alatt semmi értelme, de még ők sem edzenek így nagyon hosszú ideig (2-3 hónap maximum).


Az 1 órás edzést felejtsd el, ha így edzel egyszerre egy izomcsoport, bemelegítés + 10-12 munkasorozat + nyújtás, max. 40 perc !


Nem kezdőknek való!

2010. ápr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.


Akkor ha jól értem, egy izomcsoportra kb. 40 percnek elégnek kell lennie és hiába is csinálom tovább nem lesz jobb a fejlődés.

Még az érdekelne, hogy egy nap edzés egy nap pihenő vagy kettő nap edzés egy nap pihenő a jobb, vagy milyen elosztásban?

Illetve a futásnál a pihenő hogyan jobb, mennyi nap után mennyi pihenő?

2010. ápr. 18. 12:24
 9/10 A kérdező kommentje:
valaki ?
2010. ápr. 19. 15:16
 10/10 anonim válasza:

McGregor is napi 2x edz


persze az más helyzet mert ő formában tartja magát délelőtt és délután meg fejleszti magát

(legutóbbi interjúja szerint amiben erről beszélt)

2017. aug. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!