Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Utcai önvédelemre mi a legjobb?

Utcai önvédelemre mi a legjobb?

Figyelt kérdés

Pár hete költöztem fel Pestre, és a héten már el is lopták a telefonomat az utcán. Ez többet nem akarom hogy előforduljon, úgyhogy gondoltam beszerzek egy gázsprayt de emellett el akarok kezdeni egy önvédelmi sportot is, ehhez kérnék segítséget. Eddig amiket olvastam, hogy elvileg jók, a muay thai, krav maga, defendo. Még semmi ilyesmit nem tanultam és nem is volt eddig alkalmam verekedni. De ahogy tapasztalom, Budapesten hiába kerülöm, bármikor megtámadhatnak.

Az Örs vezér tér közelében lakom, szóval a 14. kerületben keresnék valami helyet.



2016. szept. 29. 21:40
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
A defendo egész korrekt, de a kickbox és a thai box a legjobbak szerintem. A kravmagát felejtsd el, hatástalan zsidóbunyó.
2016. szept. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:

kickbox.

de zsebtolvajlás ellen nem véd!

a krav maga akkor jó ha 200cm vagy 120kg,és unod a kickboxot.


Ui:én 31 éve bp-n (őslakos vagyok)és csak 1x támadtak meg,na jó 2x de második meló közben volt...

2016. szept. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:

"Még semmi ilyesmit nem tanultam és nem is volt eddig alkalmam verekedni."

Gyakorolj 5-6 évig valamit és legyél gyorsabb mint a cigánygyerek különben levernek. Teljesen mindegy mit tanulsz a kétszer körbefutnak mire megmozdulsz. Az önvédelmi technikáknak rögzülni kell, hogy gondolkodás nélkül tudj cselekedni. Ehhez hosszú évek kellenek.

Addig atlétika, középtáv futás.

Egy mestertől megkérdezték, hogy a harcban mennyi az esély a győzelemre. Ő elgondolkozott és azt mondta : Minél inkább túl akarod élni, annál kevesebb.

2016. szept. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Akkor a krav magát kizárom.

3. Igazából a gyorsaságommal annyira nincs gond, mert járok futni is valamint fociztam.

A telefonlopásos történet egyébként úgy volt, hogy a gyerek kivette a kezemből, én utánarohantam és elkaptam, aztán ilyen dulakodás volt(fogtuk egymást) de nem tudtam földre vinni, és valahogy kiszabadlut aztán elrohant. Azért is voltam magamra mérges, mert simán elkaphattam volna ha jobban ott vagyok lélekjelenlétben de nem még soha nem történt velem ilyen (sajnos) így eléggé le voltam sokkolva.

2016. szept. 29. 22:38
 5/42 anonim ***** válasza:
49%
Ehhez, bármelyik küzdősport vagy önvédelmi rendszer jó. Box, thai box, birkó, ju jitsu, krav maga, defendo.
2016. szept. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
73%
Ha Pesten laksz, akkor nézz le a Hung-Garra! Mint Magyarország egyik legerősebb stílusa, ráadásul jól van oktatva! És ez a kulcs. Mert sok nagyon jó keleti stílus van Magyarországon, de sokat szarul oktatnak. A Hung-Gar az jól van oktatva és kiváló harci stílus is. Én vagy azt mondom, vagy a Muay Thait. Ez a kettő garantált. De nagyon jó még keleti stílusok közül a Wing Tzun, erről nekem egy olyan ember beszélt, aki nem egyszer használta élesben és szét is ver vele utcán mindenkit, úgyhogy ajánlom, de tényleg jó még a Jiu Jutsu is. Aztán, ha nyugati stílus érdekel, akkor Savate, de ha az sem tetszik, akkor ott van még a Box, ami az utcai manus ellen bőven elég.
2016. szept. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 aikiboxer ***** válasza:
Ha zuglóban laksz, ott van jó thai box edzés, meg box akadémia is. Defendo meg van a XIII-ban, nem tudom a XIV-ben van-e.
2016. szept. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:

Ha pesti vagy, akkor mindenképpen savate. A muay thai-t úgy is ki kell előbb-utóbb ökölvívással egészíteni, míg a savate-t egyáltalán nem kell. Sőt, a savate-sok szerintem jobban is rúgnak, mint a muay thai-osok.

Krav maga-t felejtsd el! A defendo viszont jó, mert van ott mindig sparring (gyakorló küzdelem)+ alapozás is van.

Nyugodtan elkezdheted a kettőt egyszerre is. Először 2-3 évig legyen heti 3x savate + 2x defendo. Utána ha már megy maga a bunyó jól, akkor fordítva, heti 3x defendo és heti 2x savate.


A pesti Hung Gar kung-fu edzés valóban nem rossz, de ahhoz több idő kell. Amúgy pesten van még a Kapecska Attila kungfu akadémiája is, ott van jó Xing Yi Quan és Shaolin Duan Quan edzés is. Ők sem sz*rakodnak, kiskesztyűben és fogvédőben püfölik egymást.

De ha keleti dolgokat nem akarsz tanulni, akkor mondom. Savate + defendo, ezzel nem lőhetsz mellé.

2016. szept. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
40%

Érdekes mennyien lehúztátok a krav magát. Kíváncsi vagyok mennyien jártatok rá.

Én jártam, és szerintem jó a krav maga. Főleg utcára, mert ugye eleve arra való. Nem sport mint a többi. Én ajánlom a boxot is, de biztos jó a többi felsorolt sport is, de azokat nem próbáltam.

2016. szept. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:

A krav magaval az a baj, hogy ALAPOK NÉLKÜL, lopkodja a haladó szintű technikákat más harcművészetekből. Innentől kezdve pedig megette a fene az egészet. Valamint a hazai krav maga edzéseknek a jó 90%-án nincsen sparring.

Defendón pedig mindig van.


A krav maga akkor ér igazán valamit, ha van előtte küzdősport múltad. Defendóhoz sem árt ha van KS múlt, ám ha még nincs akkor sem annyira baj, mert van ott NORMÁLIS alapozás e téren.


Én ugyan nem krav magáztam, de több alkalommal is sparringoltam krav maga instruktorokkal. Egyikük sem győzött meg, az egyiket csak rúgásokkal elintéztem. Egy 13 éves roma gyerek kezéből nem tudná egyik sem kicsavarni a kést az utcán. Biztos van jó krav maga edzés az országban.. no igen .. fehér holló is van, csak hát nem túl gyakori.

2016. szept. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!