Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Sűrített levegő! Mi a vélemény...

Sűrített levegő! Mi a véleményed a boxról, ha felvan keményítve?

Figyelt kérdés
Ha egy boxoló feledzi az öklét, könyökét ?
2016. okt. 8. 13:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
"Ha egy boxoló feledzi az öklét, könyökét" és alkarját, combját, megtanulja védeni a lábát, akkor máris jóval keményebb ellenfél. Még a testharcot kéne tudnia kezelni, ugyanis a komolyabb stílusok ellen az a legnagyobb baja a Boxnak, hogy azzal, hogy jól üt és dinamikusan támad, csak belerohan a másikba, aki ha jól tud földre vinni, ennyi is volt. Magas ütései miatt könnyű alul behatolni és vége. Tehát ez ellen még felkészülne valami stabil állással, könyök és térd támadásokkal, akkor máris van egy még mindig praktikus, ám az eredeti Boxnál sokkal jobb stílusunk. De, ha csak annyit csinálsz, hogy a kezed feledzed, akkor máris hatalmas előny, mert a Kung-fu, Karate, Taekwondoo használók nem fogják a védéseikkel szétverni a kezed és máris jóval nehezebb dolguk van.
2016. okt. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szia, nekem felvan eddze!
2016. okt. 8. 14:19
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Szia! :D


Örülök neki! :D Úgy is kell. ;)

2016. okt. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Falat, faoszlopot, nádat ütöm, meg az öklön fekvőzöm.
2016. okt. 8. 14:21
 5/16 anonim ***** válasza:
23%
Csuklód, alkarod? Ha mondjuk belekönyökölnek az ütésedbe, akkor az ujjaid lehet nem törnek el, de a csuklód igen. Az alkar pedig azért kell, mert ha oda rávernek, vagy kettősfedezékbe vonulsz, akkor ne törjék szét.
2016. okt. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Arra mit javasolsz ?
2016. okt. 8. 14:45
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom ti kikkel bunyóztok, hogy egy-két ütésekkel törnek alkart, stb. Egy sima edzésen ilyen nem lesz, de még szerintem versenyen sem. Szerintem ezeket a keményítéseket, még kung-fu, karate edzéseken sem mindenütt csinálják. Egyedül meg szerintem rizikós. Nem tudod mit csinálsz, ezt netről nem lehet megtanulni. Nagy eséllyel lesérülsz, szétvágod az ízületeidet, hogy 50 évesen cipőt is alig tudsz majd kötni. Szakember, hozzáértő mester nélkül nem kellene ilyet csinálni.
2016. okt. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Az egész kezed eddzed fel! Ujjak, bütykök, kézfej, csukló, alkar, könyök. Ha mind a két kezed beton kemény ezeken a helyeken, akkor hatalmas előnyöd van máris, pláne ha Boxoló ellen küzdesz kesztyű nélkül.
2016. okt. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Jó, amit 7-es ír, abban igaza van, hogy a magyar Kung-fu oktatást tekintve nem kell sok stílustól félned, de azért én ismerek 3 embert, akiknek olyan kezük van, hogy Kung-fusként összeszartam magam, mikor védték egy ütésem.
2016. okt. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Én boxoló vagyok, pont ezért akarom felkeményíteni! :)

Írnál pár tippet légyszi ?

2016. okt. 8. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!