Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Sűrített levegő! Mi a vélemény...

Sűrített levegő! Mi a véleményed a boxról, ha felvan keményítve?

Figyelt kérdés
Ha egy boxoló feledzi az öklét, könyökét ?
2016. okt. 8. 13:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%

Többféle mód van arra, hogy hogyan növeljük (pontosabban vastagítsuk) meg a csontokat, illetve keményítsük fel azokat. A makiwara-n át, a kungfu fabábún keresztül az iron palm zsákokig/párnákig, sok minden használható.

A kemény talajon végzett ököllel való fekvőtámasz, igazából nudli, nagyon minimálisan keményít. Kezdésnek nem rossz, de nem elég.

Lehet a tenyérpárnát, kézélt és kézhátat is feledzeni.

Lásd itt:

[link]


Lehet háromszor-négyszer erősebb és vastagabb tenyeret is csinálni. Ezzel is lehet tégláktól kezdve mindent törni.


És ugye van maga a csont felkeményítés. Az öklön a bütykök, különösen a seiken edzés.

[link]


Ez mind nagyon aprólékos edzési módszer. Hosszú idő a felkeményítés. Ráadásul óvatosan is kell csinálni, mert a sok csonthártyagyulladás tönkre teheti a kezedet. Kialakulhatnak vérrögök is. Ezenkívül igen, az ízületeket is tönkre vághatja, nem beszélve a csontok krónikus eldeformálódásáról. Az ilyen fal ütögetés és egyéb underground urban legend megoldások, általában a rosszabbik út, és az csak ideiglenes és felületes felkeményítés.

Ha gondolod, privátban részletezem.

2016. okt. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
10%
Igen, Sárkányunk jól írja. Ő még jobban képben is van ezzel, mert én máson keményedtem meg edzésen, valamint otthon fát ütögettem és könyökölgettem. Semmi bajom nincsen és szépen megkeményedtek a csontjaim. Szóval lehet azt, csak tényleg ne vidd túlzásba, mert veszélyes lehet a csonthártyagyulladás. Ez sajnos sok időt vesz igénybe, viszont az eredmény az mindenképpen megéri az időt és a fájdalmat.
2016. okt. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
52%

Akkor most leírom miért nem jó (főleg kezdőknek!!!) merev dolgokat, (mint pl: fatörzs, fal..stb.) ütni.

Azért rossz, mert ezek a dolgok nem rugalmasak, tehát az ütésedet nem nyelik el, hanem szó szerint a fal adja vissza a másikat. Ami ugye azt jelenti, a saját ütésed által keltett lökéshullám, rezgés nagyobbik része visszairányul a te kezedre. Ami ugye roncsolja az ízületeket. Sőt, nagyobb erőhatás esetén eldeformálja a csontokat, ami SOKKAL rosszabb, mint ha eltörne a csontod. Thaiföldön is rugdosnak fatörzset sípcsonttal, igen ám de azok általában bambuszfák vagy banánfák, amik rugalmasabbak és lágyabb növényi rostokból állnak. Aki van annyira ostoba, hogy neki áll, csupasz sípcsonttal egy tölgyfa törzsét rugdosni, az meg is érdemli, hogy egy ízületi nyomorék legyen. A csonthártyagyulladás, főleg ha gyakori és sokáig tart akkor nehezen gyógyítható, és jócskán idő előtt csontritkuláshoz vezet. Nem baj az, ha valaki akác-tölgy-bükk-fenyő...stb. fának a törzsét rugdossa, csak legalább akkor pokróccal (vagy valamilyen más puhább, tompító anyaggal) tekerje körbe 2-3 rétegben, aztán gumipókkal rögzítse. Aki falat üt, mert nincs mondjuk makiwara-ja, vagy fabábúja, az ne üsse, hanem csak kocogtassa a bütykeit. Igaz ebből többet kell csinálni.


Kérdező írod, hogy fel van edzve a kezed. Nem nincsen az feledzve... majd 10-15 év múlva. Ez hosszú folyamat, és aprólékos és bizony odafigyelést is igényel.

Nekem volt egy shotokanos haverom, aki annyira túlzásba vitte (szintén falat és élő fa törzsét püfölte), hogy olyan erős és másfél évig tartó csonthártyagyulladása lett, hogy csontRÁKja alakult ki. Szerencsére kezdődő stádiumba kapták el, így ki tudták kezelni neki. Viszont a kisujja lebénult, és a gyűrűsujját is nehezen tudja mozgatni.

Ha okosan csinálja az ember és figyel az étkezésre is. Kalcium, magnézium, cink, D3-vitamin, K2-vitamin nem árt. Három nap felkeményítő edzés után kell 2-3 nap pihenő, hogy regenerálódjon a csontozat. Kurkuma kapszulát sem rossz dolog szedni, ugyan is a kurkuma segít kezelni, de főleg segít MEGELŐZNI a csonthártyagyulladást. A fehér tea is jó csont- és porcerősítő.


A csont felkeményítés úgy történik: Például, ahogy thaiföldön keményítenek. Miközben egy kemény tárgyat rugdosnak a sípcsontjukkal a sípcsonton (mármint a csontban) apró mikro repedések és törések keletkeznek, ilyenkor a szervezet automatikusan kalciummal és magnéziummal pótolja ezeket a mikrorepedéseket. És egy idő után a sípcsontod belsejében lévő szivacsos állomány elkezd sűrűsödni, magyarul egyre keményebb és vastagabb lesz a csontozatod.


Amúgy az ütőfelületeknél a bőr is keményedik és vastagszik. Egy idő után olyan lesz a tapintása mint a csiszolópapírnak. :D


Amiket most leírtam hosszan, az még kevés dolog a témával kapcsolatban. Aki részletesebben akar tudni erről, annak privátban válaszolok szívesen.

2016. okt. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Pozitívan látom, hogy van aki részletezte időközben. Bizony, ez nem játék és nem egy-két hetes munka.
2016. okt. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkitől!

Igazából azért kezdtem el mert egyszer hülyeségből puszta kézzel nyomtuk a haverommal, és levédte könyékkel és eléggé fájt.

De volt hogy apám ütött, én könyékkel védtem (gondoltam jól megszívatom) erre jobban fájt sokkal mint neki, ő megse érezte.

Persze mindkettő hülyéskedés volt.

2016. okt. 9. 08:35
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindegy, hogy hogy veszed le könyökkel az ütést. Ha jól csinálod, akkor instant törhetsz mindent a kezében az illetőnek, ha rosszul, akkor neked fáj.
2016. okt. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!