Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Aikido vagy Shaolin Kung Fu?

Aikido vagy Shaolin Kung Fu?

Figyelt kérdés
Egy 9. danos japán aikido mester le tudna győzni egy shaolin főapátot. Csak pusztakezes küzdelem, szabályok nélkül. Súlycsoport egyforma.

2016. okt. 15. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Megint egy "értelmes" kérdés. :)

A legtöbb 9. danos mester 70-80 éves, ahogyan a shaolin templomok főapátjai is hasonló korúak.

Két öreg ember nem fog egymással bunyózni.

Helyette inkább teáznak egyet. :)

2016. okt. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Sárkánynak igaza van. De, hogy kapj egy olyan választ is a kérdésre, amire számítasz: nem.
2016. okt. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Kicsit, hogy okosodj is: régen még lehetett egy Shaolin szerzetest 1 stílussal legyőzni, de azóta már sokat fejlődött, így ez szinte képtelenség. Egymagában nincs olyan stílus, amivel egy Shaolin szerzetest le tudnál győzni, maximum ha te mester vagy abban a stílusban, a szerzetes pedig haladó. Úgyhogy nem. Egyedül Aikidoval nem. Hozzá még profin kéne művelned 2-3 stílust minimum.
2016. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

"Egymagában nincs olyan stílus, amivel egy Shaolin szerzetest le tudnál győzni, maximum ha te mester vagy abban a stílusban, a szerzetes pedig haladó. Úgyhogy nem. Egyedül Aikidoval nem. Hozzá még profin kéne művelned 2-3 stílust minimum."


Ezzel nem értek egyet. A shaolin kungfu az most is dettó ugyanolyan, mint 4000 évvel ezelőtt. Mondjuk ettől még nem rossz, az igaz. Itt nem az számít, hogy ki melyik stílust űzi, hanem az, hogy milyen szinten.


Az sem igaz, hogy 2-3 stílus kell valamilyen stílus mellé, hogy egy shaolin kungfu mestert legyőzzenek. Nem mindenható és legyőzhetetlen harcművészeti stílus a shaolin kungfu.

Az aikido mester is egy jó pillanatban megragadhatja, és keményen földhöz vághatja a szerzetest. A főapát is egy jó pillanatban bordán rúghatja az aikido mestert.


Ha mindkét mester hasonló súlycsoportú, hasonló korú, ráadásul mindegyikük elérte a stílusában a legmagasabb szintet, akkor itt nem a stílus fog győzni.

Itt az nyer, akinek jobb az időzítése és jobb a taktikája.


Igazából ha 100 küzdelmet vívnának egymás ellen, és mondjuk a 100 meccsből 55-öt az aikidós nyer, akkor az aikido jobb, mint a shaolin kungfu? Nem! Mert lehet, ha vívnának még egyszer 100 meccset, akkor pedig a 100-ból 60-at a főapát nyer. Akkor már a kungfu jobb az aikidónál? Nem!


Azok a harcművészek akik már több mint 50 évet gyakoroltak egy stílust, és a legmagasabb szintet elérték benne, náluk a stílus már nem számít semmit. ott már csak a tudás és a tapasztalat számít.

2016. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%

"A shaolin kungfu az most is dettó ugyanolyan, mint 4000 évvel ezelőtt."


Bitang nagy tévedés! 1500 éves a Shaolin Kung-fu és ezalatt az idő alatt folyamatosan fejlődik és fejlődik. Miért? Mert napi szinten többször is meg kellett állnia a helyét utcai banditák, vagy egyéb profi harcosok, esetleg komplex hadsereg ellen. A stílus folyamatosan újult, mert a szerzetesek új stílusokat fejlesztettek ki, vagy ha egy polgár kifejlesztett egy saját stílust, akkor azzal a templomban kihívhatott szerzeteseket és ha nyert, akkor azt a stílust a Shaolinba beépítették, valószínűleg némi finomítás után. A Shaolin egy az egyben valós harcban fejlődött ki és ott kovácsolódott és érte el a mai formáját, ami azért fejlődik sokkal lassabban, mert míg ezelőtt 300 éve napi szinten többször is harcolt a stílus, ma már nem, mert nincs az az agresszió, ami régen volt. De 1500 év alatt tökéletesen el is érte a maximumot. Az a probléma azzal, hogy az Aikidos elkapja és földnek vágja, hogy a Chin Na és Shuai Jiao fejlettebb az Aikido technikáknál, ergó ha az Aikidos el is kapja a szerzetest, valószínűbb az, hogy ő repül, de ha mégsem, mert bealudt a Monk, akkor pedig nagy valószínűséggel magával rántja a földre, ahol ugyan a Shaolin sincs otthon, de mégis jobban otthon van, mint az Aikido.


Éppen ezért mondtam a több stílust. Aikido+ Birkózás és a földön máris jobb esélye van az embernek a szerzetes ellen.


Nem legyőzhetetlenek ők, csupán a tények azok tények. 2 stílusról tudunk eddig a történelem folyamán, amik képesek voltak legyőzni a Shaolint egymaguk (azaz csak az az egy stílus) egy 1v1 elleni harcban, ezek pedig a tradicionális Muay Thai és a Sáska. Namost a Sáska beépült a Shaolinba, tehát maradt csak a Muay Thai. Más stílusnak nem ment ez még, pedig valószínűleg minden ellen küzdött már a Shaolin. Az meg még ráadás, hogy nagyon sok leszerelet ex-szerzetes terjesztette el a Shaolin hírnevét Ázsiában, ugyanis ők mentek kihívásokra, vagy éppen csak olyan helyekre, ahol sok stílus volt és semelyik mestere nem tudta őt legyőzni. És egy ex-szerzetes azért nem biztos, hogy mindig olyan szintű, mint egy úgymond "igazi" szerzetes. Tehát, mivel végülis ahány szerzetes, annyiféle Shaolin, ezért talán el tudom képzelni, hogy 100 szerzetesből 5-6-ot le tud győzni az Aikido mester, de ennyi. Annyit Mike Tyson is le tud győzni, mert azok olyan szerzetesek, hogy idejük 99%-át meditációval töltik, vagy éppen a kemény stílusokat szeretik és a stabil mélyállást és nem akarnak mozogni, és így tovább, egy ilyet pedig egy mozgékony stílussal, vagy jó dobó technikákkal le lehet győzni. Nyilván nem mindig, de mindenképp könnyebb, mint egy Leopárd-Majom stílusú szerzetes.


Magas szinten pedig a stílus számít. Ugyanis ott igazán az mutatkozik meg, hogy melyik technika az effektívebb abban a helyzetben. Hogy miért? Gondolj bele...mivel profikról van szó, nagyon csekély az esély arra, hogy bármelyikük is helytelenül csinál egy technikát. Tehát két technika találkozik és a praktikusabb győz.


Na, mire ez leülepedik...

2016. okt. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Mindig embercentrikusan kell megvizsgálni egy valós bunyót. Általánosítani ilyenkor a legnagyobb butaság. Biztos van olyan aikido mester aki le tudna győzni EGY shaolin papot, de az is tuti, hogy nem egy 72 éves 9.danos aikidos a legerősebb aikidos. Sokkal inkább egy 2-3 danos 35-40 éves mester.
2016. okt. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

SűrítettLevegő én nem tudom, hogy te ezeket az infókat, honnan szeded, de itt több dolog is téves.


1. A shaolin mindig is egy ZÁRT templomi rendszer volt! Az eredeti shaolin kungfut mai napig is csak a szerzetesek tanulják a kolostorokban, még Kínában is.

Több száz évvel ezelőtt a köznép és a hadsereg más-más kungfu irányzatot tanult, shaolint és wudangot, e két templomi stílust soha sem. Igazán éles harcban soha sem edződött a shaolin, némelykor a hegyi banditák próbálták kifosztani a kolostorokat, de ennyi...

Sőt, az 1600-as években rengeteg kolostort leromboltak és rengeteg szerzetest meg is öltek, szóval még egy okkal több, amiért nem éles harcban/háborúban fejlődött a shaolin. Másrészt, a Kínai történelem folyamán egy háborúban sem harcoltak soha a szerzetesek. Nekik a vallásuk tiltotta, hogy a világi dolgokba beavatkozzanak. Szivárgott ki pár vándorszerzetes által a shaolin kungfuból, amikből kialakult sok más ma is ismert kungfu irányzat, de az eredeti shaolin mindig is egy zárt rendszer volt.


"Az a probléma azzal, hogy az Aikidos elkapja és földnek vágja, hogy a Chin Na és Shuai Jiao fejlettebb az Aikido technikáknál, ergó ha az Aikidos el is kapja a szerzetest, valószínűbb az, hogy ő repül"


Ez pedig nettó butaság.

A teljes Chi Na rendszer technikái az kb. az Aikidonak az 1/4-e. És még dobás sincsen benne, 1-2 gáncsolás, és inkább csak lefegyverzés. A Chi Na az egy nagyon-nagyon alapszintű technikai bázissal rendelkező testharc irányzat, kevés technikával. Ezért is rengeteg kungfu irányzat építette bele a Chi Na-t a saját rendszerébe. Sőt, manapság nincs olyan kungfu irányzat amiben ne szerepeljen a Chi Na elemei. A Chi Na soha sem volt amúgy önálló irányzat, már kezdetekkor sem, mindig is csak kiegészítésre szolgált. Én is tanultam anno a Xing Yi keretein belül. (Ráadásul én anno a Xing Yi-t és az aikidót párhuzamosan egyszerre gyakoroltam. Sehol nincsenek azok a fogások az aikidóéhoz képest.)


A Shuai Jiao, az pedig egy kínai NÉPIbirkózás, amit régen a piacokon ünnepnapokon szórakozásképpen űztek, amolyan "ki a tökös csávó" alapon. Az odáig oké, hogy nem rossz, mert felér egy európai kötöttfogású birkózással, van pár kungfu stílus ami át is vett jó pár fogást belőle, pl: Hung Gar, Duan Quan.

De ettől függetlenül nem jobb az aikidónál. A shaolin pap pedig soha sem Shuai Jiao-zott, mert ez mindig is a társadalom alsó rétegeiben elő (pl: parasztok) kínaiak stílusa volt, ráadásul főleg szórakozás céljából.


Azért ne keverjük a dolgokat....

2016. okt. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

" 2 stílusról tudunk eddig a történelem folyamán, amik képesek voltak legyőzni a Shaolint egymaguk (azaz csak az az egy stílus) egy 1v1 elleni harcban, ezek pedig a tradicionális Muay Thai és a Sáska. Namost a Sáska beépült a Shaolinba, tehát maradt csak a Muay Thai. Más stílusnak nem ment ez még"


De ment, a Wudang volt a másik. Sőt a wudang kungfu kardvívó technikáit oktatták a Ming dinasztia idején a császári seregnek is. A wudang stílus éppenséggel tényleg edződött háborúkban. A wudang a shaolinból vált ki, kifinomultabb és fejlettebb technikákkal. Ezért tudott egy önálló templomi stílussá fejlődni, amiből pedig még több újabb harcművészet született meg.

2016. okt. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

Az, hogy a Shuai Jiao honnan indult egy dolog. De, hogy mi lett belőle, az már számít. És a Shaolin testharca eléggé közel áll a Shuai Jiao-hoz, mégha nem is az teljesen.


Dokumentumfilmek és könyvek is alátámasztják, hogy a Shaolin szerzetesek többször védték meg Kínát a különböző nemzetek hadseregétől, mint a kínai hadsereg. Napi szinten érték a templomokat külső hatások, akár banditáktól, akár katonaságtól, így a stílus folyamatosan finomult. Ez szintén egy tény. A Shaolin legelső formája tényleg annyira volt körülbelül effektív, mint amennyire aikiboxerék gondolják a jelenlegi formáját, viszont mivel folyamatosan ki voltak téve a valós harcnak, így a stílus letisztult és megkovácsolódott és érte el a jelenlegi formáját.


Hadseregek valóban nem használtak soha Shaolint, vagy Wudangot, ha ilyet írtam, akkor nagyon kész lehettem abban a pillanatban, vagy csak rosszul fogalmaztam.


Szóval DE, a Shaolin valós harcban érte el a jelenlegi formáját, a testharca bármi is legyen, fejlettebb az Aikidonál.


A Chin Na a Jiu Jutsu apja. És hát a Jiu Jutsu sem egy "buta" stílus.


Amit a Wudangról írtál az igaz, azonban az sokkal szolidabb volt, mint a Shaolin, tehát annyit nem harcolt. Míg a Shaolin napi szinten túlélt, a Wudang annyira nem. Bár tény, hogy a Wudang legyőzheti a Shaolint.


Igen, romboltak le templomokat katapultokkal, 10x-es túlerőben, meglepetéstámadással. Körülbelül ilyen lehetett a felállás: 10 fegyveres és páncélos katona vs 1 fegyvertelen szerzetes. Nem mondtam, hogy nem lehet őket legyőzni, csak azt az egy tényt mondtam, hogy 1v1 elleni küzdelemben a már kifejlett Shaolin egyedül a Muay Thai ellen kapott ki (azt is csak egyszer, az mellett 100-at megnyert). Pedig, mint mondtam, nem ritkán volt ilyen küzdelme a stílusnak. Az viszont könnyen lehet, hogy a Wudang és a Shaolin soha nem harcolt, vagy ha mégis, nagyon egy szinten vannak.


Jó stílus az Aikido, de a Shaolin az nem az a stílus, amivel könnyen el tudna bánni...


Amúgy meg, Sárkány! Az is bőven elég lett volna, ha a Shaolin csak a banditák ellen küzdött volna. Ugyanis annó ezek nem úgy néztek ki, mint ma egy cigányhorda. Azok többnyire értettek valami stílushoz és fegyverforgatáshoz, valamint ugye sokan is voltak. Ők tökéletesek voltak ahhoz, hogy a szerzetesek tovább finomítsák a Shaolint a valós harchoz, amire tervezve lett. És minden egyes valós harc után a szerzetesek leültek és tovább finomították a stílust. Ezért mondtam, hogy valós harcban forrta ki magát.


No, nem istenítem én, csak a tények azok tények.


Az Aikidoval nekem az a bajom, hogy amíg nem tud elkapni, addig tehetetlen. Namost egy mozgékony szerzetest senki nem fog elkapni, tehát a szerzetesnek egyértelműen jobb esélyei vannak.

2016. okt. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Sűrített levegő, te fogyatékos vagy. Ennyi f**zságot hogy lehet leírni ?

Mi az hovy eddig 2 stílus győzte le a shaolint? B*zdmeg 2 boxoló felül a repülőre és hülyére veri a 92 éves meditáló mesteteket. Fogd már fel hogy k*rvára nem lehet összehasonlítani a stílusokat, csak a stílusok gyakorlóit. Mert erő, kor és tudásbeli különbségek vannak. A kiba*szott retkes chin na sosem volt a ju jitsu alapja. A ju jitsu alapjai az írott szöveg előtti időkről származik. Az első utalások pedig kre. 5000ről származnak. Fejezd már be a felszínes tudással való okoskodást, meg feltételekre alapuló spekulációt!

2016. okt. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!