Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Alapszintű mászáshoz (nem...

Alapszintű mászáshoz (nem magas hegymászásra gondolok csupán kisebb sziklákra való feljutáshoz) milyen felszerelést ajánlotok?

Figyelt kérdés
Sajnos anyagi okokból nem tudom megengedni magamnak a drága cuccokat (és a fent leírtak alapján nem is lenne mindenre szükség) de szeretnék egy alap felszerelést összeállítani( nincs szükségem visszafutásgátlóra, kötélfékre meg a többi ilyen holmira). Szeretném, ha a segítségetekkel össze tudnám állítani a legalapszintűbb felszerelést nem túl drágán.

2016. okt. 16. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos, a drága itt az életedet jelenti... Szóval ha komolyan akarsz mászni, ne sajnáld a pénzt.

Sisak: petzl elios 16000Ft

Beülő: Petzl corax/luna/sama 18-24ezer

Karabinerek: simond/petzl, darabja 3-4ezer

Kötél: legalább 8mm átmérő, métere 300 forint

Visszafutásgátló: igenis kell, ha nem akarsz leesni 16ezer

Magnézia, mászócipő, stb...

2016. okt. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok még... Egykét dolog eszembe jutott: a kötelet csak sziklamászó boltban vegyél, mert amit ott árulnak, az biztos hogy rendelkezik tanúsítvánnyal. Azok tuti nem szakadnak le. Kb 8-11 mm átmérőjű fog neked kelleni.


Visszafutásgátlót is kerestem, a Petzl Grigri a legjobb ilyenhez. 23 000 forintba kerül.


Harmadik: ebayről, aliexpressről stb... Semmit nem szabad venni!! Nem megbízható minőség...

2016. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem mész magashegyi túrára elég egy cipő meg táska szerintem.
2017. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!