Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot válasszak?...

Milyen küzdősportot válasszak? (Fontos! )

Figyelt kérdés

Az utcán szeretnék jól kijönni egy konfliktushelyzetből akkor, hogyha belekevernek. Ma például vezetés közben hibáztam egy kicsit (tényleg csak egy minimálisat), ezért a mögöttem jövő sofőr megállt, kiugrott az autóból, feltépte az ajtómat és elkezdett engem ütni. Én nem csináltam semmit, csak nyugtattam és megkértem, hogy üljön vissza a helyére. Fittnek érzem magam, hiszen heti 7 alkalommal úszok, futok, de az ilyesmiben nincs tapasztalatom és nyilván ez ide kevés is. Csak annyi, hogy gyerekként kick-boxoltam 2 évig.


Ha megütnek, akkor szeretnék elhajolni, visszaütni, vagy ha ez hatékonyabb, akkor rúgni. Jó lenne, ha olyan képzést tudnék magamnak adni, ami nem egy elvont harcművészet, hanem a valóságra készít fel. Akár azt is elképzelhető, hogy tudok én erőset ütni, stb., de egyszerűen soha nem fordult elő, hogy az öklöm egy emberi arccal találkozzon.. Így nem tudom, hogy ha megütnék valakit, akkor "kiütném", vagy pedig meg se rezzenne neki és csak rosszabbul járnék. / vagy pedig el se találnám normálisan, mert elvétem. Mivel nincs ilyen tapasztalatom, sajnos csak a képzelőerőm marad, de ilyesmire nem lehet alapozni.


Köszönöm szépen a segítséget! Üdv.



2016. nov. 9. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Szia,

mindenképpen egy olyan küzdősportot ajánlok, amihez közel laksz. Thai box vagy ökölvívás. Mind a kettőnél sok sparring lesz, mentálisan hamar fel fog készíteni a harcra. Neked a jó fizikumod mellé elsősorban arra van most szükséged, hogy szokd a harcot, mint szituációt. Mentális felkészültséget csak az adhat, hogyha sokat bunyózol. Legálisan és biztonságosan ezt az edzésen csinálhatod.

Thai box/ökölvívás/kempo. Igazából az a lényeg hogy legyen full kontakt küzdelem, szóval az ilyen kung fu meg aikido dolgolat te most felejtsd el, nem a levegőhajlításra van szükséged hanem arra hogy megüssenek edzésen 1000x és te visszaadjad 1001x.

2016. nov. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

Muay Thai, Taekwondoo, Kick Box. Mivel ezekkel gyorsan fejlődsz. Sparring még ezeknél van: Hung-Gar, Lo Man Kam féle Wing Chun és Emin Boztepe féle Wing Tzun. Honvéd jól mondja, kell a sparring, ezeknél mind van, úgyhogy válassz nyugodtan, amelyik tetszik, azt csináld.


Mondjuk a valóságra nem készít fel semmi, igazából. Pláne nem a ring stílusok. A legjobban a Hung-Garral, vagy Wing Chun/Tzunnal járnál, csak ezekhez több idő kell. Szóval nem tudom, inkább menj Muay Thaira és később majd kiegészítheted, ha gondolod. De az nagyon jó stílus, úgyhogy bátran!

2016. nov. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nekem úgy tűnt, hogy eléggé hozzáértő emberekhez volt szerencsém veletek!


De valaki megindokolná, hogy miért lettek lepontozva? Mi ez a 0% ? Megmagyarázhatnátok ezt, hogy miért gondoljátok, hogy hülyeséget írt!


Főleg azért nem értem, mert elég sokat tanultam a válaszaitokból, nagyon hasznos volt számomra!

2016. nov. 10. 22:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Thai box ez az amivel szerintem fel tudsz készülni egy konfliktust. de fent már említettek egy utcai verekedésre nem lehet felkészülni


ha volt részed iskolai verekedésben, akkor ahhoz lehetne hasonlítani az egészet, csak felnőtt emberekkel nagyobb ütésekkel

2016. nov. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!