Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A csontok feledzése mennyire...

A csontok feledzése mennyire fontos a harcművészetekben?

Figyelt kérdés
Pl: kung-fu, karate, aikido, kenpo?

2016. nov. 26. 11:36
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Amúgy én kiszálltam, Honvéd, bocsi. Elég volt a hülyékből egy időre. :)


Még annyit, hogy a kínai katonaság többszörös túlerőben sem volt képes soha legyőzni egy Shaolin templomnyi szerzetest. Amikor sikerrel jártak, akkor azok meglepetéstámadások voltak mindig, de még úgyis megszívták a katonák, mert sokat veszítettek. Tehát erről ennyit. Ez is egy újabb tény.


A Xing Yi-t egy sokat tapasztalt és elismert tábornok fejlesztette ki katonáinak, akik a stílus elsajátítása után jelentősen megerősödtek és nem szenvedtek vereséget senki ellen. Biztos nagyon rossz stílus lehet...

2016. nov. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
41%

"yorsan menj vissza az időben és mond meg az összes ju jitsu, karate és kung fu mesternek, shaoil szerzetesnek "


Ezek SOHA nem harcoltak senki ellen, te jó ég :D Mikor volt utoljára (vagy valaha?) olyan fegyveres konfliktus ahol puszta kézzel rohantak válogatott idióták csatába és bemutathatták a torok kitépő meg tégla törő mutatványaikat? :D


"Ha nekem van beton kemény öklöm és alkarom, akkor mégis miért ne tudnám szétveri bárki kezét, aki üt felém? Ez nagyon érdekelne. Ugyanis képzeld el, ezek mind mozgások."


Mert a másik keze nem egy fix pontban lévő nagy tömegű, rideg anyagból lévő valami, hanem egy kib..szott kéz, amit ha megütsz odébb lendül, a csont meg jelentősen képes hajlani (idős embereknél már kevésbé).


"de, hogy jobbat mondjak, a második világháborúban a Choy Lay Fut és Hung-Gar mesterek rettegésben tartották a japán katonákat. Ha a munkatáborban fellázadt Choy Lay Fut mestert nem lőtték le, hanem először egy japán tiszt, vagy tizedes akarta elintézni, akkor 1 japóval kevesebb is volt, mert hülyére lett verve egy pillanat alatt. Lehet még 3-at hazavágott, aztán persze lelőtték, mert látták, hogy pusztakezes harcban nem tudnak vele mit csinálni. "


Aham, véletlenül sem úgy kezdődött a történet, hogy azonnal lelőtték a fenébe, nem? Meg egyébként gratulálok, az egész edzésnek hála leütött egy puszta kezes harcban teljesen képzetlen japán bakát. Hát zseniális :D Viszont még mindig nem értem, hogy ennek mi köze van bármihez is?


"Az, hogy a Kung-fu stílusok mindegyike valós harcra készült és ezáltal természetesen működik is ott, ez tény."


... és soha nem használták egyiket sem éles harcban. Ez is tény.


"Még annyit, hogy a kínai katonaság többszörös túlerőben sem volt képes soha legyőzni egy Shaolin templomnyi szerzetest. Amikor sikerrel jártak, akkor azok meglepetéstámadások voltak mindig, de még úgyis megszívták a katonák, mert sokat veszítettek. Tehát erről ennyit. Ez is egy újabb tény. "


Te én rohadtul kíváncsi vagyok honnan veszed a tényeidet :D Nem vagyok a középkori harcászat verhetetlen és megkerülhetetlen szakértője, de pár tucat szaroz szerzetest a túlvilágra nyilazni, lovakkal legázolni, zárt alakzatban nyomuló katonákkal földbe tiporni nem egy nagy művészet.


"A Xing Yi-t egy sokat tapasztalt és elismert tábornok fejlesztette ki katonáinak, akik a stílus elsajátítása után jelentősen megerősödtek és nem szenvedtek vereséget senki ellen. Biztos nagyon rossz stílus lehet..."


Ezeket valami mesekönyvből olvasod? :D Olyan elánnál öntöd a hülyeséget, hogy az hihetetlen :D

2016. nov. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Csontok feledzése közben, mikró repedések, törések keletkeznek a csonton. Szivacsos csontszerkezet ilyenkor máshogy forr össze, ergo, csökken a szivacsos felépítés, masszívabb és tömörebb lesz.


No akkor! Szivacsos szerkezet sem azért alakult ki, hogy könnyebb legyen az ember súlya. :) Ez a szivacsos feélpitésü csont, jobban ellenálló a külső behatásoknak, rugalmasabb szerkezete miatt egy csöppet hajlékony is. Gondoljatok csak a fizikára, mechanikára. Feledzett csont elvesziti ezeket a jó tulajdonságait, nem lesz annyira rugalmas, hajlékony.


No akkor 2: Feledzett csont igaz, veszít rugalmasságából és hajlékonyságából, de sokkal nagyobb fizikai behatás kell ahoz, hogy megsérüljön. Egy feledzett csont sokkal jobban ellenállóbb, pl egy sakk nagymester csontozatánál.


Mégis miért alakult ki, azt kérdezzétek az evolúciótól.

2016. nov. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
0%

"Mikor volt utoljára (vagy valaha?) olyan fegyveres konfliktus ahol puszta kézzel rohantak válogatott idióták csatába és bemutathatták a torok kitépő meg tégla törő mutatványaikat?"


12-19. század között elég gyakori volt.


Visszatérve az én technikámra, hogy támadom a másik kezét...nem lendül az arrébb egykönnyen, ugyanis a partner keze feszes, nem laza. Ha teljesen ellazítaná, akkor is beszarna a fájdalomtól, de tényleg elrepülne a keze és talán nem törne. De mivel üt, ezért feszes a keze és ellenáll, ezért akár el is törhet.


Amiket leírtál, hogy hogyan támadták annó a katonák az ilyen templomokat az teljesen helytálló és bizony így nem is sikerült nekik hazavágni a szerzeteseket. Konkrétan a Daru stílus nem is annyira pusztakezes harcra készült. Azt fegyverek ellen tervezték. Te íjjal soha a büdös életben le nem lőnél egy szerzetest, mert begyakorolta igazi íjon, hogy hogy kell kitérni és ráedződött reflexileg is. De ugyanígy tud védekezni dobókés, lándzsa, dobócsillag ellen.


Az, hogy ezeket harcban nem alkalmazták, az megint bullshit. Először is ott voltak a banditák, akik szerettek fosztogatni. Az ilyen banditák rosszabbak, mint a mai cigányhordák, ugyanis azok akkoriban valami stílussal a hátuk mögött mentek rabolni. Hogy ez miért van így? Mert kelet. Keleten régen elég durva kedélyek voltak, tehát ez is egy újabb tény, hogy az ott megalakuló stílusok biztosan hatékonyak. Tehát ha ilyen banditák ellen helytálltak, akkor már eleve jó stílusról van szó. Másik dolog: ha Kínát megtámadta egy idegen ország és pont az útjukban állt egy Shaolin templom, akkor többnyire a szerzetesek még azelőtt hazavágták a hadsereget, mire a kínai katonaság kiért. Nem véletlenül nevezik a szerzeteseket Kína megmentőinek, mert ha ők nincsenek, akkor lehet Kína kicsit másképp nézne ki, mondjuk úgy jóval kisebb lenne, mert az olyan országok elfoglalták volna, amiket a katonaság nem tudott legyőzni, de a szerzetesek igen. Akikre te gondolsz, hogy nem harcoltak, azok a Wudangosok. Ők tényleg még csak feleannyit sem harcoltak, mint a Shaolinosok. Ettől függetlenül nagyon jók a Wudang stílusok.


Én a tudásom könyvekből szerzem, melyeket történészek és harcművészet kutatók írtak, plusz a harcbeli tapasztalataim tőlem származnak, illetve olyan barátaimtól, akiknek volt részük utcai harcban, komolyabban, mint amilyenekben nekem volt. Tehát a tények mellettem állnak, ti meg csak hisztek, mert a Kung-fu Panda két része után úgy érzitek, tudtok bármit is a Kung-furól.


Szerintem itt fejezzük be, mert ti semmi tényt nem mondotok, csak a saját álomvilágotokról beszéltek, az viszont senkit nem érdekel. Persze, lehet az én tényeim sem érdekelnek sok embert, de az legalább a valóság.


A harci stílusok még mindig mozgások, amiket kellő gyakorlással egyre jobban lehet csinálni. Minden stílusnak és minden embernek megvan a saját taktikája, amit minden nap gyakorol és bármi is legyen az, ki fogja tudni vitelezni akkor, amikor alkalma adódik rá.


És még egy kis méreg nektek: itt egy idézet az egyik könyvemből: "A harcművészet szakértők és kutatók a világon mind egyetértenek abban, hogy keleten fejlődött ki a legtöbb stílus, melyeket Kínában tökéletesítettek."


De azt mondjuk tudtátok, hogy a Ninjutsu is kínai és nem japán? :O Na, jólvan, nem ragozom, sziasztok! :)

2016. nov. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
62%

Te sűrített, hány hányszor szoktál visszajönni olyan vitákhoz, amikből már kiszálltál azért hogy még nagyobb baromságokat írj? :D


"12-19. század között elég gyakori volt. "


Hol?


"Amiket leírtál, hogy hogyan támadták annó a katonák az ilyen templomokat az teljesen helytálló és bizony így nem is sikerült nekik hazavágni a szerzeteseket. Konkrétan a Daru stílus nem is annyira pusztakezes harcra készült. Azt fegyverek ellen tervezték. Te íjjal soha a büdös életben le nem lőnél egy szerzetest, mert begyakorolta igazi íjon, hogy hogy kell kitérni és ráedződött reflexileg is. De ugyanígy tud védekezni dobókés, lándzsa, dobócsillag ellen. "


:DDDDDDDDDDDDDDDd Igen, szólnak, hogy "héj Lee, figyeljél, most én rád fogok lőni, ugorj majd félre" :DDD Így szoktak zajlani a csaták :D Persze :D


"Az, hogy ezeket harcban nem alkalmazták, az megint bullshit."


Ember, akkor cáfold :D

1. Agyon verték a 4 szomszéd faluból rizst lopni jövő parasztot. Fantasztikus. Ez nem harc.

2. MILYEN idegen hadseregeket vertek szét? Konkrét példát, csatát, évszámot, akármit.


"Én a tudásom könyvekből szerzem, melyeket történészek és harcművészet kutatók írtak, plusz a harcbeli tapasztalataim tőlem származnak, illetve olyan barátaimtól, akiknek volt részük utcai harcban, komolyabban, mint amilyenekben nekem volt. Tehát a tények mellettem állnak, ti meg csak hisztek, mert a Kung-fu Panda két része után úgy érzitek, tudtok bármit is a Kung-furól. "


És kik ezek a történészek meg szakértők?


"Szerintem itt fejezzük be, mert ti semmi tényt nem mondotok, csak a saját álomvilágotokról beszéltek, az viszont senkit nem érdekel. Persze, lehet az én tényeim sem érdekelnek sok embert, de az legalább a valóság. "


Te már befejezted korábban is, nem is tudom minek jársz ide vissza, irogatni az álomvilágodról. Van még sok másik kérdés, ahol kifejtheted, hogy százszoros túlerőket vertek vissza, meg idegen hadseregeket, meg elkapták a feléjük repülő nyilat meg mit tudom én mit csináltak, szerintem a puskagolyót is tuti elkapják a fogukkal, mert azt is feledzették.


"A harcművészet szakértők és kutatók a világon mind egyetértenek abban, hogy keleten fejlődött ki a legtöbb stílus, melyeket Kínában tökéletesítettek."


Ezt én készséggel elhiszem, de ennek mi köze van megint a témához? :D Hát csak állat stílusokból tudtommal közel 500 van, bár hogy mi a jó égnek azt nem tudom. A puszta számok miatt jobb lesz, vagy mi? Ahhoz képest Kínát folyamatosan idegen hatalmak szállták meg a történelem során és katonailag sosem volt jelentős tényező az utóbbi időkig. :D Mongolok, angolok, japánok stb.

2016. nov. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

"Akikre te gondolsz, hogy nem harcoltak, azok a Wudangosok. Ők tényleg még csak feleannyit sem harcoltak, mint a Shaolinosok. Ettől függetlenül nagyon jók a Wudang stílusok."


Fordítva. A shaolin mindig is egy elszigetelt szerzetes rend volt. A buddhista vallás követői nem foglalkoztak világi dolgokkal.


A wudang kungfu kardvívás része pedig kiképzési anyag volt a császári seregnek. Pont a wudang harcolt többet háborúkban. Ahogy Japánban a szamurájok voltak a legjobb kardforgatók, úgy Kínában a wudangosok.

2016. nov. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés tárgyánál maradva, a csontok felerősítése fontos. Nem kell messzire menni, csak kérdezz meg bármilyen profi vagy volt profi k1est. (Én bunyóztam kicsit több, mint 1 évig csapattal a hátam mögött, csak mivel éhenhalni is kevés pénzt hozott otthagytam). Minden muay thaios, profi mmas, vagy k1es keményíti MA 2016-ban és nem a középkorban a sípcsontját, pont azért, hogy ne ő legyen ki TKO-zva ha összerúgnak, vagy hasonló. Erről a kérdésről annyira fölösleges vitázni, hogy nem is lehet leírni. Fontos a csontok keményítése, de nem ez az első. Ha nem lenne fontos, akkor a profi bunyósok nem csinálnák.
2016. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem elsődleges és legfontosabb dolog a csontok felerősítése. A jó mozgás, edzettség, helyes küzdelmi technika, és a sparring a legfontosabb. Viszont feledzett csonttal nagyobb fájdalmat tudsz okozni az ellenfélnek, ezenkívül a csont felkeményítő edzéseknek köszönhetően neked is megnő a fájdalomtűrő küszöböd, ezáltal bátrabban mersz erősebbet ütni és rúgni. Erősebb csonttal nagyobb a roncsolóerő is. Könnyebben tudsz csonttöréseket okozni az ellenfélnek.


Egyszóval hasznos és fontos.

2016. nov. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
36%
Vizet gereblyéztek.
2016. nov. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el...

De még biosz órán is megtanították középiskolában, hogy a csontozat adaptálódik a ráháruló terheléshez. Tehát ha külön edzed, akkor meg lehet erősíteni. Azt hiszem a Discovery csatornán volt egy ilyen műsor, ahol két testvér olyasmivel foglalkozott, hogy felkeményítette a testét a lehető legjobban. Vastag üveglapokat törtek át és kocsiajtót bírtak nekifutásból kitörni. Tehát elvileg lehet. Az más kérdés, hogy otthon, megfelelő hozzáértés nélkül nem igen fogod megcsinálni.

2016. nov. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!