Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hol lehet Leopárd stílusú...

Hol lehet Leopárd stílusú kungfut tanulni?

Figyelt kérdés

2016. dec. 20. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Pff . . . Valamikor az emberek rendes sportokat választottak maguknak!
2016. dec. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Maximum Kínában. Itthon külön nem oktatják ezt az állatstílust. A shaolin kungfu meg még 1-2 más kungfu irányzat tartalmaz leopárd FORMÁT (vagyis formagyakorlatot). De a leopárd-forma(gyakorlat) az nem egyenlő magával a leopárd stílusú kungfuval.
2016. dec. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Amúgy pedig: birkózás, ökölvívás, savate, judo, sambo, brazil jiu-jitsu, taekwondo, muay thai, kick-box.


Ezek a tuti dolgok.

2016. dec. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon sehol. Amúgy az tényleg egy jó stílus. Amely stílusokat Sincere Fist felsorolt, azok közül a Muay Thai lenne rá egyedül veszélyes és a Taekwondoo, valamint a Savate. Bár rúgásokban a Leopárd is lehet olyan jó, mint a Taekwondoo.


Viszont erről az álmodról le kell mondj, ha mindenképpen Kung-fut szeretnél tanulni, akkor Hung-Gar, Wing Chun, Wing Tzun, Choy Lay Fut van jól oktatva Magyarországon.

2016. dec. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

"Amely stílusokat Sincere Fist felsorolt, azok közül a Muay Thai lenne rá egyedül veszélyes és a Taekwondoo, valamint a Savate."


Te nagyon buta vagy, Sűrített fiam. Felsoroltam a birkózást a sambot és a bjj-t is. A taekwon-dora, a muay thaira és a savatera az ÖSSZES földharc (és testharc) stílus nagyon komolyan veszélyes. A karatéra, kungfura, aikidora és a japán jujitsura pedig gyakorlatilag minden stílus veszélyes.


"Bár rúgásokban a Leopárd is lehet olyan jó, mint a Taekwondoo."


Ezt megint melyik pizsamádban álmodtad? :D A leopárd forma nem is tartalmaz sok rúgást, amiket tartalmaz az is maximum mellmagasságba megy.


"Viszont erről az álmodról le kell mondj, ha mindenképpen Kung-fut szeretnél tanulni, akkor Hung-Gar, Wing Chun, Wing Tzun, Choy Lay Fut van jól oktatva Magyarországon."


Sűrített gyerek nem wing tzunozott egy percet sem itthon. A wing tzun az tuti, hogy rosszul van oktatva. De szerintem a többi is. A pesti hung gar-osok, Prutkay Csaba vezetésével olyan "hasznos" dolgokat tanítanak, mint az oroszlántánc és a teaszertartás. Voltam is náluk 2 alkalommal az "edzésükön". nem tudom, hogy a többi edzésük milyen, de az a kettő amin voltam, ott minden volt csak harci technikák gyakorlása nem.

2016. dec. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Viszont én mindenképpen leopárd kungfut akarok tanulni!

Akkor úgy kérdezem, hogy az itthon oktatok kungfu irányzatok közül melyikben oktatnak leopárd formát?

2016. dec. 21. 19:51
 7/9 anonim válasza:
Szia! A kérdésedre ugyan nem tudok válaszolni, de úgy tudom (egy dokumentum filmből, ami persze nem biztos, hogy igaz is, de ott azt állították), hogy nem mindenki alkalmas pl a leopárdra, vagy akármelyikre. Testalkati, adottsági, és rátermettségi kérdés ez, amit nem te döntesz el. Szó szerint születni kell rá, lehet hogy te, az adottságaid alapján kígyó stílusú lennél. Akkor viszont hiába próbálkoznál a leopárddal.
2016. dec. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

Igen elvileg az állatstílusokhoz, bizonyos testfelépítés kell. Pl: aki daru stílust akar tanulni az legyen magas, vékony, hosszú lábakkal. Aki tigrist az legyen alacsony, köpcös és izmos...stb.


De ez sem így van ám. A Pak Hok Pai (északi fehér daru) kungfu legnagyobb jelenlegi mestere, az alacsony és dagadt. :D

A Hung Gar kungfuhoz is nagy darabnak és kigyúrtnak kell lenni, elvileg. A jelenlegi stílusvezető mester alacsony és kb. anorexiás. :D

Egyébként bárki meg tud tanulni, bármilyen formát, testalkattól függetlenül. Az mondjuk más kérdés, hogy aki eltér a stílus által előírt testalkattól, az már nehezebben tudja alkalmazni az adott állatstílus technikáit. Na de itt is a rutinin és a gyakorlaton múlik.


A kérdésre a válasz. A shaolin kungfu, a Xing Yi Quan, a Hung Gar és főleg a Choy Li Fut alkalmaz leopárd formát. Amikor anno xing yi-t tanultam, én is gyakoroltam leopárd formát. A leopárd forma, az kb. majdnem "thai box", van benne térd és könyök is + a leopárdmancs kéztartás és ütéstechnika. De ha nincsen feledzve a tenyered és az ujjaid, akkor nem is tudod a leopárdmancsot kivitelezni egy igazi harcban, még akkor is ha amúgy megtanultad magát a technikát.

2016. dec. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
* még akkor sem
2016. dec. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!