Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért akar manapság mindenki...

Miért akar manapság mindenki MMA-zni?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy most ez a menő és a divat.

Komolyan nem értem, szinte minden kis taknyos plázamajom ketrechoplita akar lenni. Miért nem űznek normálisan valamilyen küzdősportot, vagy küzdősportokat? Csinálják pár évig, aztán ESETLEG utána menjenek ketrecezni. Mindegyikük kapásból ufc sztár akar lenni, csak mert látta Vitathatatlan 2-t, és akkor ő is Yuir Bojka akar lenni. Annyira erőltetett ez már.



2016. dec. 31. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez menő!

Azt se tudják mi az, csak hogy "abban mindent lehet, azta!! Bezzeg a bokszban, birkózásban, judoban csak egy félét!!!"

Szóval ez az értelmi szintjük! Meg ugye hogy kemény sport, ezzel lehet menőzni is. Csak elfelejtik hogy az MMA 60% földharc, és ezeknél az "unalmas" részeknél ezek a nyikhajok már át is kapcsolják a tv-t. Szerintem a Thai box keményebb néha, de pl Tyson meccsei is. Tény hoy az MMA a legkeményebb szabályrendszer, de!! Ha ezek a páwák egy óra tisztességes munkát se tudnak végigcsinálni, akkor majd pont ők MMA-znak ? :DD

A valóság az hogy nekik nemhogy az MMA, de még a Kick box, Box, de talán még a Judo is kemény lenne!

Ezekből lesznek a no contact harcművészek, vagy a kondisok.

2016. dec. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ketrecb*z*lás van, ez a trendi a mai tinigladiátoroknál. :)


Szerintem a sima boksz az keményebb, az MMA az "csak" durvább. Bokszban 12 meneten keresztül agyalják egymást. Ott is vannak véres meccsek, holott ott tilos rúgni, könyökkel ütni és nagyobb a kesztyű is. MMA-ban van, hogy kicsit hemperegnek a földön, valaki elkapja a másik nyakát hátulról. Akkor az illetőnek rövid ideig rossz érzés, lekopogja. Két perc múlva senkinek semmi baja. Sőt MMA-ban sokszor a bíró olyankor leállítja a meccset, mikor még bőven mehetne. Nem egy ilyet láttam már. Mivel "mindent" lehet benne, ezért keményebbnek látszik, de nem a látszat néha csal. Nem tudom én régebben a K1-et szívesebben néztem látványosabb volt és szintén kemény. Erőltetett ez az MMA. Ha már a régi Tyson meccsek szóba kerültek, no igen azok a meccsek sokkal keményebbek voltak, mint a ketrec.

Egyébként maga ez a szó, hogy KETRECharc keményebben is hangzik, így már pszichésen is befolyásolja a laikusokat hogy hú itt valami nagyon durva - kutyaviadalhoz hasonló - bunyó lesz. Aztán ez a pszichés ráhatás elhiteti az emberekkel, hogy "Áá a bokszolók csak ütnek, de ketrecharcosok ütnek rúgnak, földhöz vágják egymást, alig van kesztyű, mindent lehet itt, még a K1-nél is keményebb...húha. Amíg nem volt népszerű az MMA és a K1 a virágkorát élte, akkor meg az volt, hogy "hú a K1 a kemény, itt már rúgnak és térdelnek is, nem csak ütnek mint a bokszban". Persze azt elfelejtették, hogy a K1 az csak 3 menetes, míg a boksz még mindig 12 menetes. :)

2016. dec. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként maga ez a szó, hogy KETRECharc keményebben is hangzik, így már pszichésen is befolyásolja a laikusokat hogy hú itt valami nagyon durva - kutyaviadalhoz hasonló - bunyó lesz. Aztán ez a pszichés ráhatás elhiteti az emberekkel, hogy "Áá a bokszolók csak ütnek, de ketrecharcosok ütnek rúgnak, földhöz vágják egymást, alig van kesztyű, mindent lehet itt, még a K1-nél is keményebb...húha. Amíg nem volt népszerű az MMA és a K1 a virágkorát élte, akkor meg az volt, hogy "hú a K1 a kemény, itt már rúgnak és térdelnek is, nem csak ütnek mint a bokszban"."


Mondasz valamit, van benne valami.

Én is bírtam, amikor lejöttek hozzánk a full kezdő kamaszherkulesek BJJ-zni és megkérdezték tőlem, hogy minek bjj-zek ha nem akarok ketrecezni. Igaz, hogy vagy 10 évvel fiatalabbak mint én, és ők még oviba sem igazán jártak mikor én már küzdősport edzésekre (és középsuliba), de azért megállapították a tutit. Mint ha Bjj-zni és mást küzdősportot űzni önmagában nem lehetne, áhh dehogy... kötelező EMEMÉZNI meg JÚEFSZÍZNI. XD

2016. dec. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem akarok..
2016. dec. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

mert rengeteg sport film készül a témában a tini.középsulis célcsoportnak,így most ez van soron.

én kiskoromban meg a ninja filmek voltak a menők,úgyhogy farsangokon a fél iskola fekete vagy fehér ninja volt:)

2016. dec. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert a csapból is MMA folyik és jó a reklámja . Egy jól " eladható " valami ( Tudom hogy szabályrendszer ) .
2016. dec. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!