Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért tolja manapság mindenki...

Miért tolja manapság mindenki a fehérjeporokat, L-karnitint, aminosav koktélokat stb. plusz miért akar minden csaj izmos lenni és eltüntetni minden párnát magukról, ami a nőiességüket meghatározza?

Figyelt kérdés

Nekem nincs bajom a mozgással 15 éve sportolok, édesapám több mint 35 éve sportoló ember, tökéletes egészségnek örvend, sosem evett semmilyen kiegészítőt.


A konditerembe járás ellen sincs semmilyen ellenvetésem, de lassan ott tartunk, hogy mindenki full szálkásra akarja gyúrni magát és ennek érdekében minden "szart" esznek, plusz valahol önképzavart látok felfedezni, férfiaknál mindenki egyre nagyobb és nagyobb akar lenni, nőknél meg egyre szálkásabb, no zsír, pedig az nem nőies...

Jól látom, hogy rossz irányba halad az "egészséges" életmód elve?

Hozzátenném, alapjába véve nincsen ellenemre a fehérjepor, mint eszköz, de hogy állandóan ezt tolja mindenki és ez még nem is lenne baj, de mást is, fel se tudom sorolni egyik ismerősöm, akinek nem ez a hivatása , hány dolgot eszik meg és sosem elég...



2016. jún. 20. 12:18
1 2 3
 1/21 Cortez70 ***** válasza:
85%
Baromság, hogy mindenki. Egy kis réteg esetleg, csak azzal foglalkozol, ezt akarod észrevenni. Gyógyszergyàrban melózok, 4000 ember van itt és egy izmos szálkás csajt láttam eddig. A legtöbb az dagi. Vagy menj ki strandra. Alig van pár fitneszes forma, leginkább egy sem szokott lenni. Meg kinek mi jön be, nem mindenki neked akar tetszeni, hanem maguknak akarnak megfelelni. Ennyi.
2016. jún. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Ezt látják a médiában, interneten stb. Nem a fehérjével van gond, hanem a sok felesleges agyonreklámozott kiegészítőkről. Hiper-szuper kreatinok, zsírégetők stb... 16-18 évesen kokszolnak a csitrik 0 edzésmúlttal.
2016. jún. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
abszolút egyetértek. az oka pedig, hogy ez folyik a médiából és az emberek, de a fiatal korosztály fokozottan, akár akarják akár nem, de nagyon fogékonyak erre, elhiszik a reklámokat, és megveszik, pedig semmi szükségük nincs rá. rosszabb esetben még ártanak is vele.
2016. jún. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
44%
Fehérje,vitamin,izületvédő,kreatin azt csókolom. Más nem kell.
2016. jún. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Az írásodból nekem az jött le, hogy fogalmad sincs a terembe járó emberekről, hanem fórumok alapján általánosítasz...
2016. jún. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%

Hát én a médiában inkább a chips, csoki, üdítő meg egyéb szenny reklámokat látom, meg az instant kajákét, egy plakát van kirakva a környékünkön valamelyik fehérjeporról, oszt csókolom. Azt sem vettem észre, hogy annyira túltengnének a túlzásba vitt egészséges életmód miatt szenvedők, annál több viszont az elhízott, puhány, szív- és cukorbeteg férfi és nő.

A fehérjepor meg ugyanolyan kaja, mint a csirke. Én speciel azért iszom, mert finom. Eddig kakaófüggő voltam, most a napi egy liter kakaó helyett benyomok két adag csokis fehérjét.

Egyébként pedig mindent túlzásba lehet vinni, de amíg nem a táplálékkiegészítők okozta problémák vezetik a halálozási statisztikákat - minden bizonnyal soha nem is fogják -, hanem az egészségtelen életmód következtében kialakultak, addig nem azzal a néhány hülyével van gond, akik ostobán művelik a testépítést. És nem az ilyenek viselkedéséből kellene általánosításokat levonni. Emiatt az általánosítások miatt nem látod jól. Egyáltalán nem.

Tudod, mi halad rossz irányba? Az magyarországi elhízottak aránya. Nem kell ehhez statisztikákat nézegetni, elég bekukkantani egy iskolaudvarra. A gyerekek nagyobb része kövér, mint az én gyerekkoromban volt, és alighanem kövér felnőtt is lesz belőlük, ha addig észbe nem kapnak. Ez ellen kellene propagálni, nem a fehérjeporok, a kreatin meg az egyéb táplálékkiegészítők ellen...

2016. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Elég nagy iparág nőtt ki ebből a testépítősdiből, sportolósdiból. Nagyon jól eladják ezeket a termékeket, rájátszanak az emberek türelmetlenségére, illetve arra,hogy a legtöbb ember fitt és jól kinéző akar lenni.



Mondom úgy, hogy sportolok és tápkiegeket is szedek. De sajnos a polcon lévő termékek 95%(eyeballing..) kuka. Tele ízfokozóval, édesítőszerekkel, színezékekkel, mesterséges sz&rokkal.

2016. jún. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 aikiboxer ***** válasza:

Én Németországban élek és itt sokkal kevesebb a kövér ember, mindenki odafigyel az étkezésére, járnak gymbe stb. de "porokat" nem igazán iszik az átlagember itt sem.


Ami itt megy, az elektrostimulációs edzés. :)

2016. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki?Most hogy lekerült a ruha én inkább kövér narancsbőrős nőket látok mindenhol meg a feszülős színes ruhákból kibuggyanó úszógumijukat.Összesen három olyan csajt ismerek akik rendszeresen edzenek több mint tíz éve,nőiesen izmosak formásak és megfelelő a testzsír arányuk is.

Úgyhogy nemhogy rossz irányba,semerre sem halad női vonalon se az edzés,se az étkezés,se a táplálék kiegészítés.

2016. jún. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Izmok nélkül nehezebb futni. Úszógumival viszont nehezebb. Biztos ezért akarnak izmosak és soványak lenni.
2016. jún. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!