Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kelemen Pista módszeréről mi...

Kelemen Pista módszeréről mi a vélemény? Varázslásnak tűnik mint az aikido, az-e?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=PAwBvCxMAy8


énnekem a vidijei alapján nagy varázslónak tűnik az öreg.


2017. febr. 26. 18:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
2017. febr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

ilyen fost én nem hallgatok

tapasztalatokra vagyok kíváncsi,


én annyit tudok, hogy vannak kommentek itt, ahol jókat mondanak, de számomra valami aikido-nak tűnik, varázslással.

2017. febr. 26. 21:30
 3/30 anonim ***** válasza:
57%

Ha fos lenne akkor nem tanítanák egy különleges félkatonai alakulatnak.


Egyébként meg az aikido sem fos.

2017. febr. 27. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Ez csak és kizárólag azon múlik, hogy mire kell, mik a céljaid. Ha civil önvédelem, akkor nyilván sok értelme ennek a varázslásnak nincs, menj el boxolni. Ha valaki egy kis földharcot is kever hozzá, akkor az tökéletesen elég lesz az utcai helyzetek kezelésére, ha netán úgy adódna.
2017. febr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

" Bár jelenleg is csak a GDP 1.01%-a van a honvédségre fordítva."


Hagyjuk azt a fos TEK-es kiképzést.

https://www.youtube.com/watch?v=QzKglUDu4L0


Komolyan, mint egy ovis aikido edzés. Amúgy a TEK-nek van krav maga edzése is, meg volt a Máday is pár wing tsun ló*zart tanítani nekik.

Az, hogy 4 felfegyverzett 90-100 kg-os kommandós le tud teperni, egy 70 kg-os füves dílert aki be van tépve a kanapéján, az semmi. Persze egy átlagembert el tud verni egy TEK-s, de egy képzett küzdősportokban jártas ember ellen EGYEDÜL és FEGYVER nélkül, nem sok esélyt adnék egy tek-esnek. Erre jó példa, hogy a k1 gálákon, a tűzoltók, rendőrök is megp*csázzák őket. Őket csapatmunkára, szituációs feladatokra és tűzfegyverekre képzik ki elsősorban. Nem beszélve arról, hogy csomót bakiznak. Nem régiben történt, hogy eltévesztették a gyökerek a ház számot, pár házzal arrébb hatoltak be valahova. Ajtó betörve, több tízezres kár, bent lakók ágyból kirángatva, ordibálás, földre fektetés. Aztán hoppá, bocsi.


A kérdésre válaszolva, igen VARÁZSLÁS. Kelemen István Úr 9 vagy 10 danos nagymester jujutsuban. Egy olyan japán harcművészeti stílusban, ahol az anyaországban - azaz Japánban - is ALIG vannak 7-8 danos mesterek! Mivel alapított egy külön irányzatot,így automatikusan 9 dant kap, mint stílusvezető mester. De a tudása egy igazi japán mesterhez képest, semmi. Olyan 3-4 dan között mozoghat. A Kelemen-ryu jujutsut egy német jujutsu rendszerről van lemintázva, és a vizsgarendszere 3 danig van kidolgozva, ennek ellenére van egy valagra való 4-5 danos az országban. :) .... akiket 3-5 év boksz/thai box tudással sz*rrá is lehet verni. Ez tapasztalat, mert edzetten náluk kb. 1,5 évig régebben.

2017. febr. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

*Basszus mást másoltam be... ezt akartam az elején idézni:

"Ha fos lenne akkor nem tanítanák egy különleges félkatonai alakulatnak."

2017. febr. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


ilyesmit vártam, hogy volt ott, és hasonlót tapasztalt, mint a kérdéses videón: varázslást.



magyar honvéd: a zenére értettem, hogy fos... 3-4 mp-ig bírtam... ez hatékonyabb volt tőled, mint bármilyen küzdősport bármilyen fogása,


az ilyen aikido-t nem nézem semmire...azt reméltem, hogy a ju jitsu jó lenne, de ez a kelemen féle meg full varázslás...


azt meg hagyjuk inkább szerintem érvként, hogy kinek taníja ki....

ha jó a reklám, pl. máday pista, vagy kelemen pista a nagy rangjával, akkor simán bekerülhet ilyen helyekre varázslást oktatni...

a kérdésem arra vonatkozott, hogy más is megerősítsen a véleményemben, miszerint a fenti videón varázslás történik...


ha vannak további vélemények, szivesen fogadom... de ha lehet, ne annyiba merüljön ki, hogy dehát a teknek is ezt oktatják, hanem egy kissé komolyabb alátámasztásokat...

köszönöm

2017. febr. 28. 08:44
 8/30 anonim ***** válasza:
32%

"Komolyan, mint egy ovis aikido edzés. Amúgy a TEK-nek van krav maga edzése is, meg volt a Máday is pár wing tsun ló*zart tanítani nekik.

Az, hogy 4 felfegyverzett 90-100 kg-os kommandós le tud teperni, egy 70 kg-os füves dílert aki be van tépve a kanapéján, az semmi. Persze egy átlagembert el tud verni egy TEK-s, de egy képzett küzdősportokban jártas ember ellen EGYEDÜL és FEGYVER nélkül, nem sok esélyt adnék egy tek-esnek. Erre jó példa, hogy a k1 gálákon, a tűzoltók, rendőrök is megp*csázzák őket. Őket csapatmunkára, szituációs feladatokra és tűzfegyverekre képzik ki elsősorban. Nem beszélve arról, hogy csomót bakiznak."


Tökéletesen egyetértek ezzel, főleg úgy hogy néztem a videón lévő "közelharci edzésüket". Kelemen István az lényegében ilyen Máday-2. Csak nem wing tsun, hanem jujutsu. Annyival jobb a Mádaynál, hogy az ő edzései olcsóbbak. De minőségre, ugyanaz...atomfos.


Egyébként a TEK az semmi, mint rendőrségi kommando. Ja és ne jöjjön azzal, hogy hány kommandós versenyt nyernek meg, mert annak semmi köze sincs egy igazi éles helyzethez. Nálunk a TEK-esek kiket kapnak el? Pár dílert, meg 1-2 piti senkit.

https://www.youtube.com/watch?v=25IT1ZpxD2g

https://www.youtube.com/watch?v=esT6H9OtfIY


Más országokban, az ilyeneket az ÁTLAG RENDŐRÖK csinálják. Nem rég néztem ilyen ismeretterjesztő sorozatot, a SWAT-ról szólt. Ott bement egy kéróban 6 swat-os, bent volt 4 mexikói. 2 swat-os meghalt. Azt a 4 mexikóit, nem tudták elfogni, majdnem több órán keresztül. Aztán végül jött az erősítés. 10 swat-os elfogta őket.

Hát ha 4 mexikóihoz 12 swat-os kell és abból 2 meghal. Nem tudom mit csinálnának a mi magyar TEK-seinkkel. 20 tek-esből a fele tuti ott halna meg.

2017. febr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

köszönöm.


ez egy korrekt válasz volt

2017. febr. 28. 18:26
 10/30 anonim ***** válasza:
73%

:) aki egyszerűen irreleváns a témában, mert kívülről látja a dolgot az nem értem minek kommentel. Hagyjuk a TEK-et mert szemmel láthatóan nincsen halvány lila gőzötök sem a szervezet működéséről, sem a feladatköréről. Egy tipikus magyar sztereotipikus valami kering a fejetekben. Ezért nem látom értelmét erről vitát nyitni.


Nem varázslás, volt alkalmam személyesen tanulni tőle. Mentornak jobbat nem ismerek nála és kiválóan érti amit csinál. Nekem biztos nem lenne bátorságom kétségbe vonni a japán nagymesterek döntését akik Kelement 10.danos mesterré engedték válni.


----------------------


A lényeg, ami az utcai önvédelem részről szólna ami szemmel láthatóan téged érdekel kérdező.

Thai boxolhatsz te bármennyi éven keresztül is. Megverheted te az összes ju jitsu és aikido mestert egyesével a ringben. De ha szembe jön veled egy késes cigó te leszel az aki jobb esetben felébred a kórházban, rosszabb esetben nem is ébredsz fel.

2. danos aikido mester ismerősöm aki exhivatásos volt, járt így somogyban. A cigánygyerek kést rántott ellene, 4 öltéssel kellett összevarrni az alkarját utána, a cigány srácnak viszont spirális törése lett. Döntsd el ki járt rosszabbul. Az aikdios ismerősömet valószínűleg egy 3-4 éve birkozó ember beledöngöli a szőnyegbe 100/100 alkalommal, viszont a birkozót úgy sz*rrá késelte volna a somogyi cigánygyerek ahogy van.


tessék, aikido :

https://www.youtube.com/watch?v=7uWkiAUGJn8

2017. febr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!