Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a legjobb és legroszabb...

Melyik a legjobb és legroszabb harcművészet, önvédelmi rendszer? Mit érdemes elkezdeni? 20 F (Bp)

Figyelt kérdés
Most van lehetőségem és időm elkezdeni valamit. Elég sok különböző dolgot olvastam és nem tudok eligazodni. Mi az ami szinvonalas? Konkrét helyekre gondolok. Versenyezni nem akarok csak önvédelem miatt.

2018. jan. 10. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%

Állóharc : Box , , thai box , kickbox , savate , ashihara sem rossz ill megnézhetsz egy két goju ryu , xing yi vagy bagua edzést is . Az első néggyel tudsz a leggyorsabban fejlődni. Az utóbbiakra pedig azért sokkal több időt kell áldozni mint egy küzdősportra . Mivel a küzdősportokban megvan ami sok más rendszerből hiányzik . Zsákolás , pontkesztyű , sparring stb . Plusz a legtöbb küzdősport egyszerű de nagyszerű . Viszonylag kevés és egyszerű technikák összessége amelyeket folyamatosan " élesben tesztelnek "

Test és földharc : Birkó , judo , sambo

Fegyveres harc : Kali

Önvédelmi rendszer : Sima defendo

2018. jan. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Konkrét helyet, edzőt ha tudtok akihez érdemes menni az jól jönne.

Meg akarom spórolni a csalódásokat.

2018. jan. 10. 14:24
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Legrosszabbak pedig azok a rendszerek melyek technikái túl kötöttek/merevek , irreálisan túlspiláznak egy védekezést vagy akár támadást vagy ezek kombója ( mondhatni szépek de életszerűtlenek ) , hanyagolják a dinamikát és lábmunkát ( lásd shotokan karate pl ) de a kínaiak között is van ilyen . Illetve még lehetne pár bóvli rendszert említeni , krav maga , ninjutsu , wing tsun , de még a részeg ököl sem tudna meggyőzni.Ezeken kívül is léteznek még borzalmas stílusok.
2018. jan. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Előbb nézz le sima boxra és ha megengedheted magadnak , valamint találsz edzést akkor birkóra . Ha a rúgás is érdekel akkor vagy savate ( van oly jó kéztechnikája mint az ökölvívásé csak még rúgni is meg lehet tanulni benne eléggé kitűnően ) .
2018. jan. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

Én az sstyle-t Szabó Tamást ajánlom ha az önvédelem érdekel. Ez teljesen önvédelem centrikis verseny és egyéb marhaságok nélkül.

A ninjutsu eszedbe se jusson. Sajnos elég gagyi az edzés. A krav maga egy fokkal jobb de nem vagyok meggyőződve róla,hogy hasznos lenne.

2018. jan. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Olyat válassz, ami tetszik. Nézz videókat, járj el egy két edzésre és szimpátia alapján dönts.

Én 15 évig taekwondoztam, most 29 éves vagyok, de még sosem kellett használjam. Illetve, bár szerintem nem is nagyon mertem volna, végén még elővesznek miatta. Nehezen tudok elképzelni olyan élethelyzetet, ahol az az önvédelem, fizikai formája helytálló és kézenfekvő megoldás lenne.

Képzeld el mi történne, ha valaki varázsol egyet és fekszik a másik. Rámennek a bizti őrök, előkerül néhány haver esetleg huncutságot kereső stam pajtás. Ha peched van lesz kés, vipera és egyéb is a játékban. Vagy... bár ez inkább külföldre igaz de le is lőhetnek.

Ha nincs ekkora "peched" akkor csak a rendőrök fognak kopogtatni, hogy ugyan mit csinálták a minap és hogy nekik gyanús, hogy visszaélés történt.

2018. jan. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

6-os. Vannak helyzetek mikor nincs más lehetőség csak a fizikális konfrintáció.

Inkább védje meg magát minthogy agyonverjék. A törvények is lehetőséget adnak a védekezésre bizonyos körülmények közt.

2018. jan. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy legjobb és legrosszabb. Tanulhatja valaki a legjobbnak tartott harcművészetet, ha pocsék harcos és elveri egy olyan, aki meg a legrosszabbnak titulált harcművészetet tanulja. Fejben dől el minden.

Jogilag meg túlságosan kacifántos az egész önvédelem dolog. Igen, a jog már megengedi, hogy megvéd magadat. Egy átlagembernek ez jó is. Azonban mindig van egy de, ahogy itt is. Küzdősportok esetében amint versenyigazolást szerzel, részt veszel egy amatőr versenyen is fegyvernek minősül a tested. Harcművészetek esetében ez onnantól van, amikor eléred azt a szintet, ami a karatéban a fekete övet jelenti. Onnantól fegyvernek minősül a tested és súlyosbító tényező lesz, ha megvéded magadat.

Meg olyan szinten elcseszett az egész rendszer, hogy be kell bizonyítanod jogos volt-e az önvédelem. Bizonyítékot kell felmutatnod miszerint te tényleg életveszélyben voltál. Hiába volt mondjuk nála kés, jogilag akkor fogadják el az önvédelmet, ha ténylegesen leakart volna szúrni. Mindezt bizonyítanod kell, hogy ő tényleg szúrt. Még, ha szíven szúr, meghalsz, akkor is simán lehet, hogy felmentik a késelőt. Lásd a harsányi eset.

Igen, ilyen elcseszett országban élünk.

2018. jan. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%

Ha minden szempontot nézünk Magyarországon Muay thai a legkézenfekvőbb.

A Wing Tsun, az meg olyan, hogy kevés hely van, ahol úgy megtanítanak, hogy senki se bánthasson.

Ezek közé tartozik a XIX. kerületi edzés. Drusza Tamás mesternél van normális sparing, erőnléti edzés.

Ami MAGYARORSZÁGON kamu az shaolin, krav maga, és szerintem az eskrima is kicsit humbug.

Jó tanács: A XVIII. kerületi goju ryu dojot hatalmas ívben kerüld el!

2018. márc. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
*ninjutsu még gyalázat.
2018. márc. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!