Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot, harcművés...

Milyen küzdősportot, harcművészetet vagy önvédelmi rendszert ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Októberben voltam 15 éves,nincs múltam ilyen típusú sportokban (de jó lenne mert olyan hivatások tetszenek aminél előny és szeretném kipróbálni is magam).183 cm vagyok és még eléggé növésben vagyok.73 kg,de nem feleslegben,genetikailag elég vállas nagydarab emberek vagyunk férfiak a családban.


Pozitívumaim:

-nagyon erős vagyok az átlaghoz képest

-jó a technikám különböző mozdulatoknál

-mindkettőt éles helyzetben is jól tudom alkalmazni

-robbanékonyság;ha megbolondulok mozdulatlanságig kell verni

-de tudok ésszel küzdeni gyorsan tanulok

-bátorság

-jó fizikum,állóképesség


Negatívumaim:

-nem vagyok valami gyors,lassú se ,de közel sem gyors

-hajlékonynak se lehetne mondani

-hangulatingadozás és ennek szövődményei

-lustaság

-szeretek néha egészségtelenül élni,nem nagyon,de megesik



2014. jan. 31. 14:31
 1/6 anonim válasza:
36%
Ha erős vagy, akkor boxolás is jó vagy Ving Tsun kung-fu, esetleg még a K1
2014. jan. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Fallas válasza:

Ezt a kettőt honnan tudod?

"-nagyon erős vagyok az átlaghoz képest

-jó a technikám különböző mozdulatoknál "

főleg az utolsó érdekelne.


Egyébként box,thai-box vagy esetleg valamilyen kung-fu

2014. jan. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Diáknapokon,illetve egyesületeknél ilyen nyílt napokon,többször is kipróbálhattam,ott jegyezték meg az edzők ,hogy ügyes vagyok,jó a technikám.Itthon van is boxzsákom stb. amin rengeteget gyakorlok és sajnos,ha este hazafelé jövet vagy az iskolában általában az etnikum kedves tagjai ellen hasznosítanom is kellett.Miattuk kezdtem el gyakorolni,hogyha meg is vernek,ha rám jönnek sokan,de legalább kevesebbet kapok.

Aztán megtetszett ez a mozgásforma és most keresnek vmi hozzám illőt effélén belül. :)

2014. jan. 31. 17:20
 4/6 A kérdező kommentje:
Az erőt pedig amikor a tesi órákon kondizunk,jobban teljesítek,mint az évfolyamtársaim.
2014. jan. 31. 17:46
 5/6 wrestler56 ***** válasza:
100%
Neked a box az igazi. Nemcsak azért, amit a kérdésben írtál, de a kommentjeid is jelzik a beállítottságodat. BOX!
2014. febr. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 aikiboxer ***** válasza:
100%
Azok alapján amiket leírtál, lehetetlen eldönteni, hogy melyik lenne neked a legjobb. Általában vagy az ütős-rúgósok (box, thai box, franciaboksz=savate, kick-box); vagy a testharcosok (judo=cselgáncs, birkózás, szambó, brazil jiu jitsu) válnak be valakinél. Amit írsz, hogy magas vagy és szerinted az átlagnál erősebb, azok alapján a judót vagy birkózást próbálnám meg először, oda kellenek az erős emberek. De lehet, hogy a boksz jönne be neked inkább – ezt tényleg neked kell eldöntened, miután kipróbáltad. A boksz mellett szól az életkorod, elég nehéz ebben az életkorban már -- de nem lehetetlen! -- a birkózást vagy judót elkezdeni, mert sajnos nagyon az élversenyre állt rá mindkettő, így a 6-8 éves korosztállyal szeret foglalkozni mindenki...
2014. febr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!