Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit sportoljak az alábbiak...

Mit sportoljak az alábbiak mellett és a célom érdekében?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg falat mászom, elkezdtem Paul Wade fegyencedzés című könyvét és most fogok elkezdeni futni. Jelenleg már fogytam 9 kg-ot fél év alatt, de még olyan 10-14-et szeretnék leadni. Jelenleg 168-9cm vagyok és 74 kg. Lány vagyok. Ez egy célom. Továbbá pár éven belül szeretnék spartan racen részt venni illetve parkourözni megtanulni (meg annyi extrém sportot kipróbálni, amennyit lehet 🙈).

Szóval az lenne a kérdésem, hogy mit sportoljak még ezek mellett, ami megadja a kellő erőnlétet, nem unalmas (adrenalinfüggö vagyok 😅) és segít a további fogyásomban. Gondoltam crossfitre, de az nagyon szabályozott, és nem szeretem a pontos időbeosztásokat és a szoros szabályokat. Néztem küzdősportokat, harcművészeteket, de nem tudok választani. Lövészetet is szívesen tanulnék, vagy lovagolni járni, de nem tudom melyik lenne a legjobb. Szerintetek?

(Debreceni vagyok)

Köszönöm a válaszokat.



2018. jan. 10. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyi mindent csinálsz, egyikben sem fogsz igazán jó eredményt elérni.
2018. jan. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kickbox
2018. jan. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1: Hobbiból sportolok, és nem mindet űzöm állandóan. Pl. futni csak heti 1x 1-1,5 órát tervezek. A fegyencedzésre is csak ennyi időt szánok. Mászni viszont heti 3-4x is el szoktam menni 2-3 órákra, így ez a fő sportom. És igen is érek el benne és a többiben is fejlődést és sikereket, de nyilván nem leszek olimpikon. A következő sportot is csak azért szeretném elkezdeni hogy felkészítsem magam a parkourre és spartanra, de azok nem egyértelműen nem lesznek olyan szintűek mint a mászás.

#2: Megindokolnád légyszi a válaszod? Köszi

2018. jan. 10. 17:25
 4/6 anonim ***** válasza:
A kickboxon sok lány van és eléggé dinamikus az edzés . Mivel jól megizzaszt ezért a fogyásban is tud segíteni , + fejleszti a mozgáskoordinációt ... Sok előnnyel jár , a parkourhoz is megadja a szükséges kondit stb.
2018. jan. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A futás jó ötlet heti 3x1 óra könnyű pulzussal
2018. jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Heti 3x nem lesz időm futni, de már a heti egy alkalom is több mint a semmi. :)
2018. jan. 15. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!