Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Goju ryu karate vs wing tsun?

Goju ryu karate vs wing tsun?

Figyelt kérdés

"Egyforma szinten lévő" ( 2 mesterfokozat és 2 danos személyek mesterek " ) .


Európaiak , így testfelépítésük is közel azonos .


Wing tsun : 171 cm / 63 kg


Goju ryu : 169 cm / 64 kg



2018. febr. 13. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A goju ryu-t nem ismerem csak a wado ryut.

Mi a különbség?

Egyébként teljesen más mozgáskultúra a kettő.

Személyes tapasztalat, hogy a karate gyors erős beszökkenős ütései fájdalmasak, de belharcban nem az igazi.

2018. febr. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%

Hát, sok mindentől függ.

Kapásból az edzéseik minőségétől. Nem kell bemutatni, hogy egy-egy klub között milyen különbség lehet. De vegyük úgy, hogy mindketten jó, minőségi helyen tanultak.

Tippelnem kellene, akkor Goju Ryu-t hoznám ki győztesnek. Miért? Bruce Lee Wing Chunozott, ami technikailag annyiban tér el a Tsuntól, hogy Leung Ting belerakta a Láncütés technikát (feltéve, ha a Wing Tsun alatt a Leung Ting féle irányzatott értjük), és elég jó Chunos volt Bruce Lee, elég sokakat elvert vele Kínában. Aztán átment San Fransiscoba és ott sajnos rá kellett jönnie, hogy a Wing Chun csak kínaiak ellen jó és elég szépen megverték. Utána kezdett el más stílust is tanulni és vegyíteni őket.

Emiatt tippelnék inkább a Karatés győzelmére.

2018. febr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Magam is úgy vélem hogy a karate stílusok között ( amiből nem kevés van ) a goju és az ashihara toronymagasan vezet .
2018. febr. 23. 14:34
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Én mind a kettőt csináltam/csinálom és azt kell, hogy mondjam, a Wing Tsun jobb.

Nem fikázni akarom a karatét, de belharcban 0, a rugások meg olyanok, amilyenek ellen pontosan vannak gyakorlatok a Wing Tsunban.

2018. febr. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Macbeth: Klubtól függ igazán. Ott a Shotokan, az például arra épülne, hogy a lehető leghamarabb legyőzd az ellenfeledet, stb. Mostanra viszont már klubok 90% inkább csak a Semi-conact versenyekre készül fel (amikor elég épphogy hozzáérnek az ellenfélhez, mint a legutóbbi Karate kölyök filmben).

Goat: Karate nem is fog belharcot vívni az Ashiharan kívül, az is csak a dobásaival. A Karate arra törekszik, hogy egy ütéssel vagy rúgással ismét távolabb tudj kerülni az ellenféltől.

2018. febr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Dr.Goat , megkérnélek hogy ne okoskodj már olyan dolgokról , miről gőzöd nincs . Hogy te csak a wing tsun-t kalimpálod egyedül , arra mérget merek venni . Többször bizonyítottad már eme témában hozzá nem értésed . Példának okáért . Tüdő ütés ? Halánték ütés ? Egy wing tsunos sosem fog tudni olyan erősen ütni hogy ez valóban ártson is az ellenfélnek . A másik dolog pedig az hogy nem is tudja majd végrehajtani ezeket a technikákat . Hidd el teljesen más eltalálni egy statikus ( álló célpontot mint pl egy bábú ) és egy mozgó egyént ki vissza is támad , kitér és úgy táncol körbe ahogy nem szégyel . Belharc ? Könyörgöm amiről vartyogsz az csak edzésen működik , a való életben még a közelébe sem kerül majd a belharcnak . Ismétlem , volt egy tag itt a gyakorin és saját elmondása szerint , minden küzdősport ismeret nélkül nyakon ragadott egy wing tsunost . Olyan személyek találják hasznosnak Sifu Ting rendszerét akik nem képesek a kitartó normális ( kemény ) edzésre , melynek része a sparring . A wing tsun nem egyéb csak mese habbal . Ezen rendszer mesterszintű képviselőit olyanok alázzák kik negyed annyi ideje űzik saját stílusukat .
2018. febr. 28. 18:36
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
Meg azt is tegyük hozzá, hogy Leung Tinget Kínában is kóklernek tartják és ott is erő teljesen fikázzák a stílusát (amit csak azért hozott létre, mert kijelentette mindenáron ő akar lenni a Nagymester, Yip Man utódja).
2018. márc. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én járok Karatéra, és jártam wing tsunra is. A Karate ütései sokkal erősebbek,mivel azok tényleg erősek. A wing tsun gyors ... De semmi erőnlétet nem ad... Nem nagyon adok neki esélyt semmi ellen kb.
2018. márc. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező és társai (Macbeth nem)

Ezt már írtam máshova is, de a Wing Tsun "felesleges, utcára nem való" technikáival győztem le valakit.

Ha tüdőre, meg halántékra ütnek, ahhoz nem kell nagy erő.

Mint már mondtam, goju ryuztam is már két évet, és egyszerűen nekem túl lassú volt és hosszadalmas.

És normális Wing Tsun mesternél van sparring és erőnléti edzés is.

Remélem tisztáztunk mindent.

2018. márc. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%
Mindkettő egy raklap szar. Én toltam északi sáska kungfut, wing chunt. Nyomtam shito-ryut és kyokushint is. Mindegyik karate és mindegyik kungfu egy fostalicska. Boksz, savate, muay thai...ezek érnek is valamit.
2018. márc. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!