Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ökölvívás vs más harcművészetek?

Ökölvívás vs más harcművészetek?

Figyelt kérdés

Ökölvívás vs Shotokan Karate

Ökölvívás vs Wing Tsun Kung-Fu

Ökölvívás vs Capoeira

Ökölvívás vs Hung Gar Kuen Kungf-Fu

Ökölvívás vs Aikido

Ökölvívás vs Ninjutsu


A boksz megállná a helyét a felsorolt stílusok ellen, szabad küzdelemben (utcai bunyó)?



2017. márc. 12. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez harcostól, szabájredszertől, szerencsétől függ leginkább.
2017. márc. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

Szinttől függ. Ha két kezdő van, akkor igen, ha már 5 évnél több ideje edz mindkettő, akkor nem. Bár, az Aikido nem tudom mennyire szereti az alacsony rúgásokat, szóval az lehet 5 évnél még kikapna, de emberfüggő és helyzetfüggő ez is. 99%, hogy mindenki lebikázná a Boxoló térdét, sípcsontját, lábát, tökeit, a Hung-Gar az, amelyik széttördelheti a Boxoló kezét, illetve a Hung-Gar az inkább testharcolni szeret, dulakodni, tehát egy pillanat alatt lefogná a Boxolót és földnek vágná. Igazából egyedül az Aikido a kérdéses, mivel ugye az kézzel szeret harcolni, de alacsony rúgásokat annyira nem látni tőlük.


És amúgy igen, jól látod: senki nem állna le utcai körülmények között kézharcolni egy Boxolóval. Oké, a Wing Tsun például tudna vele lépést tartani pláne ha mester szinten vagyunk, de miért kockáztasson, ha egyszer képes olyan körülmények között harcolni, ahol a Box nulla? Bemehet a Wing Tsunos kézharcba és akkor 50-50%, de szétrúghatja a Boxoló lábait és akkor máris 99%, hogy győz. Biztonságosabb, gyorsabb, tisztább. Az utcai harc nem ring és ezt sajnos ezen az oldalon kevesen tudják.

2017. márc. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A Hung Gar kung fu kivételével az összeset elverné egy bokszoló.A cs
2017. márc. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

Ezek közül szerintem is a Hung Gar-nak lenne esélye egyedül. Viszont itt sem mindegy a szint! Kezdő ökölvívó ellen, minimum haladó Hung Gar-osnak lenne esélye. Haladó bokszoló ellen, pedig egy jól képzett Hung Garos kellene (nem mesteri szint, de magasabb szint)....és így tovább.

Egyszerűen azért, mert a hung garban lassabban lehet fejlődni.

Aikidonak is lenne esélye, de kevesebb mint a Hung Garnak, azonban ha az aikidós dulakodásközben valahogy el tudja kapni a bokszolót, akkor ökölvívó barátunk koppanhat egyet a betonon. De itt is (még) komolyabb tudású aikidoka kellene.

2017. márc. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Képzettségtől függ szerintem, meg helyzettől.

De alapvetően.. Aikido egy szép mozgásforma, de az önvédelmi értéke nem sok, gyakorlatialg esélytelen egy boxolóval szemben csupán az aikido, kivéve talán, ha mesteri szinten űzik.

Shotokan karatéban alapvetően nincs is öv alá rúgás, tehát nem valószínű, hogy a boxoló térdét fogja rugdosni, alapvetően boxolónak adnám a pontot, 10+ év shotokan után már azért nem.

Ninjutsu, ha jól tudom, alapvetően nem arról szól, hogy szemtől szembe harcolj a másikkal, a Ninják se ezt tették anno, persze vannak benne jó dolgok, eszközök, technikák, ez eléggé helyzetfüggő lenne szerintem.

Hung Gar, Capoeira passz.

2017. márc. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Előző vagyok, Wing Tsun pedig nagyon komoly harcművészet,

Ha már valaki tapasztalt benne, egy boxolónak csekély lehetőségei maradnak.


De persze ez mind függ, iskolától, edzőtől, tanítványtól, de feltételezzük azt, hogy mindenki hasonló erősségű dojoba jár, akkor véleményem szerint így lenne valahogy.

2017. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
A shotokan egy vicc,a capueira meg egy tánc
2017. márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#1-el teljesen egyetértek.


Aikidóból csak a "tensihin" ágazatnak lenne esélye, de azt is nagyon sokat kell gyakorolni, ráadásul nagyon alkat függő is.

Ökölvívás nagy erőssége, hogy relatív könnyen tanulható és hamar hatékonnyá válik. Több támadó ellen viszont nem ér sokat sajnos, pláne ha van eszük és megpróbálnak lefogni.

2017. márc. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
40%
Szerintem az ökölvívás legnagyobb előnye hogy sokkal egyszerűbb megtanulni az alapokat, hiszen van kb négy fő fajta ütés, lépések, elhajlások és néhány hárítás, később cselek. Na meg van küzdelem ami kiírtja a tévhiteket abból hogy mi működne meg mi nem. Elsődlegesen a támadást tanítják, másodlagosan a védekezést. Onnantól kezdve hogy mindet látod párszor ezeket égetik a motor reflexeidbe. Tehát nem 1000 féle technikát gyakorolsz párszor, hanem pár technikát 1000-szer. Ez drasztikusan felgyorsítja a tanulási időt. Ha egy évid heti hatszor lejársz egy haladó szintet simán elérsz. E miatt gyorsan alkalmazható, reflexszerű és hasznos. A kung fu inkább mindenre kiterjedő önvédelmet tanít, ami akkor jó ha te rászánsz legalább 10 évet és beleépíted az életedbe. Írták mások is a szinteket hogy attól függ ki milyen szinten áll. Ha egy átlagos heti 2 edzést nézünk mondjuk 3 évig akkor szerintem ökölvívás - mert gyakorlatiasabb küzdelmet lehet tapasztalni. Nyilván a legtöbb ember ezt a szintet éri el. Ha profi szinteket nézünk, mester vs legalább egy profi boxoló mindkettő 10 év tapasztalattak akkor is bokszolóra szavaznék. Mondjuk hogy mindkettő 35 éves és azonos méretű, de állítom hogy egy profi bokszoló jobb formában lenne ami alapból nagy előny. A másik kérdés persze hogy mivel a boksz nem egy teljes önvédelmi rendszer veszi e a fáradtságot valaki hogy lemenjen kiegészítésképp muai thaira vagy kick boxra hogy tanuljon kicsit utcára. Még akkor is jó esélyei vannak ha nem, hiszen azért attól hogy a boxban nem tanítják még nem jelenti hogy értelmes ember hagyja hogy rugdossák és nem tud visszarúgni.
2017. márc. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
13%

Mielőtt válaszolnék leszögezem, hogy két évet karatéztam, másfél éve wing tsunozok, valamint rengeteget olvastam és néztem dokumentum filmeket más harcművészetekről/küzdősportokról és edzettem azok művelőivel.

Ezt csak azért mondtam el, mert új vagyok még ezen az oldalon és, hogy elkerüljük a félreértéseket.

Mind két stílus képviselői két éve tanulják azt.

-box vs. shotokan

A boxoló mindenképpen tudná hárítani a karatés magas rúgásait (ez egyértelmű). A karatés egy ideig védené a box ütéseket, de, ha az ökölvívó ügyes, akkor belezavarodna, vagy hibázna a shotokanos. Ha kick-boxos ellen küzdene a boxoló, akkor nem biztos, hogy győzne mert az nem olyan kötött mint a shotokan.

Itt talán a boxoló nyerne.

-box vs. wing tsun

Mivel a wing tsunban tipikusan a boxoló tényezőit vesszük figyelembe így gyakorlatilag el is dőlt a küzdelem.

Ha a wing tsunosnak van egy kis esze, adandó alkalommal tökön rúgja a boxolót.

Másik variáció, hogy az ökölvívó támad (egyenes, horog) ezt a wing tsunos sikeresen kivédi és belharcban legyőzi ellenfelét.

A wing tsunos győz, ez egyértelmű.

-box vs. capoeira

A capoeira egy nagyon szép mozgásforma, de nem harcra tervezték.

A boxoló győz.

-A hung garról sajnos nincs tapasztalatom.

-box vs. aikido

Az aikidósnak nagyon gyorsnak kell lennie, de van esélye. Minnél hamarabb földre kell kényszerítenie a boxolót, különben KO.

-box vs. ninjutsu

A ninjutsuban eleve fegyverrel szokás küzdeni úgyhogy itt már el is dőlt.

De tegyük fel, hogy puszta kezes harc van.

A box gyorsabb mint, hogy végrehajtsák a nijutsu bonyolult mozdulatait.

Ezesetben a box nyerne.

2018. jan. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!