Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Utasként milyen védő felszerel...

Utasként milyen védő felszereléseket és milyen árkategóriában érdemes venni?

Figyelt kérdés

Motoron utas szerepben. Személy szerinte legfontosabbnak a bukót tartom és a gerinc védelmet.

Van más test rész aminek a védelme létfontosságú lenne ? Illetve mennyit érdemes rászánni ?



#biztonság #motorozás #utas #védőfelszerelcség
2018. febr. 17. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanaz kell mint a sofőrnek. Sisak, kesztyű, térdvédő, dzseki könyök, váll és gerincprotektorral, csizma v. motoros cipő ami védi a bokádat is. Motoron csak a ruházatod véd semmi más. Az esések nagy részében a láb a motor alá kerül valamint az aszfalton csúszol akár 20-30-50m-t is.Védőruha nélkül nem marad belöled semmi.
2018. febr. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha nem vet fel a pénz rendelj pl. az aliexpress-röl protektoringet, térdvédőt. 8-10e-ből kijön. Kesztyűt kapsz itthon is 15körül. Nézz használt motoroscuccokat.(sisakot ne!) Ha meg van zseton akkor a csillagos ég a határ.
2018. febr. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Sokra nem mész ha a gerinced megmarad, de kezed, lábad, vállad, térded, könyököd, stb-d nem.... Ha csúszol az olyan mintha leflexelnék rólad a bőrt meg a húst csontig.....
2018. febr. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat !

A bukot az mindenképp újonnan fogok venni. Egy kicsit drágák még használtan is a motoros felszerelcségek , de ha tényleg az életem vagy a bőrőm mentik meg akkor lehet , hogy nem is annyira vészes az ára.

2018. febr. 18. 09:19
 5/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ez kb 7e ft. Csak,h lásd miket kell védeni. Plusz térdvédö, kesztyü, csizma.

2018. febr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ez az oldal megbízható ?

Nem nagyon rendeltem hasonló oldalakról és egy kicsit tartok tőle.

Te rendeltél már innen ?

2018. febr. 18. 18:45
 7/13 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, motorbalesetnél nagy segítség, ha cselgáncsos vagy. Ösztönből összegömbölyödsz és gurulni kezdesz csúszás helyett. Én az 52 m-es esésemet így úsztam meg 40 éve két ujj-, meg egy bordatöréssel. A zsír új svéd farmerom viszont kuka lett. Persze, ha összegabalyodtam volna a mocival, akkor most nem osztom itt a zeszet.
2018. febr. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, megbízható már többször is rendeltem ezt,azt.

-Az előzőnek: A kérdező vszinüleg nem fog elmenni cselgáncsozni 🙂

A gurulás nem mindig hasznos. Gurulás közben neki-neki csapódsz ennek-annak, nem tudsz fékezni, valamennyire irányitani, megállsz amikor megállsz. Jó felszerelésben sokszor hasznosabb a csúszás. A jó minőségű kesztyű nagyon fontos. A baj van a kezeddel véded magad, azt teszed le a földre, azon (is) csúszol.

Az utcai ruha: farmer, széldzseki, stb csak a hideg ellen jó, motorra nem. Az első pillanatban leszakad és beleég a bőrbe.

-Remélem ez a sok "szörnyűség" nem vette el a kedved a motorozástól! Ez csak elővigyázatosság mint a biztonságiöv, ejtőernyő, úszógumi 🙂. Ne legyen rájuk sose szükséged! Motorozni jó, ha kezdeti megilletődöttség elmúlik csodálatos élmény lesz! A sofőrödnek mondd meg,h nem utassal kell megmutatni,h milyen gyors a motor.

2018. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Cselgáncsozni talán nem fogok elmenni :)

Remélem tényleg nem lesz rá szükség a védőfelszerelésekre , de biztos ami biztos.

Mondtam a sofőrömnek , hogy ésszel mert még sose ültem nagy motoron neki meg én leszek az első utasa. (Simsonon vitt 10 éve de hát az nem ugyan az :D )

Bátrabban fogok rendelni erről az oldalról.

2018. febr. 19. 15:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Szivesen!

- Ha mindkettőtöknek ez lesz az első, akkor előtte néhány nagyon fontos dolgot meg kell beszélnetek.

- Utassal motorozni a legnagyobb felelősségek egyike! Minden a sofőrön múlik, egy másik ember élete van a kezében.

- Mielőtt elindulnátok írd be a googleba, h - utassal motorozni - és a feljövő találatokból az első 5-6-ot mindenképp olvassátok el. Ez nagyon fontos!

Széles utat! 🏍🏍🙂🙂

2018. febr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!