Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Meg húzódott a lábam mit...

Meg húzódott a lábam mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szertornázok, itthon gyakoroltam versenyre és meghuzodott a lábam, mert előtte nem nyújtottam semmenyit.. Tudom hiba volt.. De viszont ma 5 kor már lesz edzésem, hogyan jabithatnak rajta?

2018. márc. 23. 16:10
 1/2 anonim válasza:
Pihentesd, semmiképpen ne erőltesd meg.
2018. márc. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egészségügyi problémával orvoshoz kell fordulni! Nem itt kell kérdezgetni, mert nagyon sok rossz tanácsot kaphatsz.


Én annak idején, edzésen felugrást követően rosszul érkeztem a talajra, bebicsaklott a bokám. Az alsó lábszáram fájt rettentően. Azt hittem eltört.

Este fél nyolcra értem le haverommal az SZTK-ba azaz rendelőbe. A sebészeten lévő harmincas doki már nagyon ment volna haza. (péntek este lévén talán randira sietett)

Röntgen és megállapította kificamodott a bokám, amit helyre is tett. Pihentesse, borogassa! Hétfőn mehet dolgozni. - mondta

Bebicegtem hétfőn, majd kedden is. Szerdán már nem bírtam ráállni. Anyukám lekísért vissza a rendelőbe, de mivel ismerte, a főorvosnőhöz. A dokinő megnézte a pénteki röntgenfelvételeket, majd behívatta a pénteki dokit. Lekiabálta a fejét és kioktatta. Ínszalag zúzódásom volt az alsó lábszáram külső felén. Begipszelték a lábam. De a lábtöréssel szemben nem 4 hétre, hanem 8-ra. :-(


Plusz poén, hogy mikor hazamentünk (taxival, mert a betegszállító mentő 4-5 óra múlva tudott volna hazavinni), otthon elromlott a lift. A hatodik emeletre fél lábon ugráltam fel a lépcsőn. Egyik lában a betegségtől fájt, a másik a lépcsős terheléstől. :-(

Előnye is van mindennek. Kiolvastam egy tucat könyvet, megnéztem vagy 100 filmet, rajzoltam nagyon sokat. :-)

Utóbbi azért is poén, mert akkor alkottam az első olyan rajzokat, amire igazán felfigyeltek. Ez is segített abban, hogy grafikus, festőművész lettem. :-D


A lényeg, semmilyen sérülést nem szabad elhanyagolni! Sérülten edzeni pedig nem szabad, mert tönkreteheted magad és ott érhet véget sportkarriered. (párom gyógytornász, tőle hallok számtalan buta esetet, amikor az elhanyagolás miatt még betegebb lesz valaki)

2018. márc. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!