Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Kyokushin Karate az jó...

A Kyokushin Karate az jó küzdősport?

Figyelt kérdés
Elszeretnék menni valami küzdősportra mert 171 cm vagyok és 63 kg! Edzek mellé már 7 hónapja! De verekedésileg is szeretnék fejlődni bár alapból nem verekszek rosszúl, de szeretnék igazán jól! És ezek közül lehet választani mert kisvárosba lakok: Taekwondo,Judo,Win Tsun , Chun Kung Fu, Kyokushin Karate ! Haverjaim azt mondják a kyokushin a legjobb küzdősport a városba! Szerintetek?

2019. márc. 1. 13:42
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

# 20


Sokan nem tudják, hisz a versenyeztetés meg a különféle kung fu és karate filmek egy csöppet, ha nem nagyon, eltorzították a a lényeget.


Karatet mondom, mert azt gyakorlom, kungfuba belekottyantani nem akarok. Karateban eredetileg nincs öv magasság feletti rúgás, és nincs akármilyen köríves rúgás sem. Egy formagyakorlat sincs ami tartalmaz mawashi gerit, fejmagasságú rúgás meg csak azért, mert rosszul van tanítva.

Karateban nincs egy rúgás vagy egy ütés. Ütés és rúgás egyidejű alkalmazása nem más, mint földre vitel, mert pont ez a karate lényege. Embernek két keze és két lába van, nagy luxus csak egyet használni. Megfog, megfogod, megrúgod, földreviszed. Hol is van ilyen? Ja igen! Jiu jitsu. Karate, az IGAZI karate, jobban hasonlit a jiu jitsuhoz, mint a thai boxhoz.


Judoban rúgás és ütés? Van, de a versenyeztetés miatt lényegében nem használják, nem gyakorolják. Mai judo az eredeti judohoz csak annyi köze van, hogy ezt is, azt is judonak nevezik. Lásd, kb két éve változott a judo verseny szabálya, olyan dolgot vettek ki és tettek tiltó listára, ami lényegében maga a judo.

2019. márc. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Rendben akkor Kyora kezdek el járni!
2019. márc. 4. 09:36
 23/25 anonim ***** válasza:
én kyo zok is meg tkd zok is szerintem jók.
2019. márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Sok iskola van rosszul oktatva itthon, menj el egy edzésre és próbáld ki. Ha van sparring az edzéseken, akkor nagyon már nem fogtál mellé. A lényeg hogy próbálj versenyezni minél hamarabb, bármilyen full contact szabályrendszerben, k1, mma stb. És nagyon hamar meg fogod tapasztalni hogy mik a hiányosságaid, illetve mik az edzésen oktatott hiányosságok, és akkor a lehetőségeidhez mérten tudsz stílust, dojot, edzőtermet váltani. Az ökölvívást, thai box, judo, birkózás, bjj amikkel nem nagyon fogsz itthon melléfogni, jól vannak oktatva és jó versenymezőnyük van, könnyű keverni őket.
2019. márc. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 fight230 válasza:
Kyokushinra menj!Szerintem a karate is jó küzdősport én is jártam csak Shotokánra sajnos nem vált be az edző és a társaság miatt maga a sport jó volt.
2019. márc. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!