Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Kyokushin Karate az jó...

A Kyokushin Karate az jó küzdősport?

Figyelt kérdés
Elszeretnék menni valami küzdősportra mert 171 cm vagyok és 63 kg! Edzek mellé már 7 hónapja! De verekedésileg is szeretnék fejlődni bár alapból nem verekszek rosszúl, de szeretnék igazán jól! És ezek közül lehet választani mert kisvárosba lakok: Taekwondo,Judo,Win Tsun , Chun Kung Fu, Kyokushin Karate ! Haverjaim azt mondják a kyokushin a legjobb küzdősport a városba! Szerintetek?

2019. márc. 1. 13:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
47%

"Szóval ne beszélj zöldségeket, látszik életedben nem jártál kyo edzés közelében se kedves #8"


Három évig jártam gyerekként, talán 1x volt valami sparringra emlékeztető gyakorlás. Hozzáteszem, a versenyzőkkel többet foglalkoztak, mi viszont hobbistaként gyakorolhattuk zenkutsu-dachiban a soto uke-gedan barai + egyenes ütéseket japán vezényszavakra egész órán.

2019. márc. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%
Ne viccelj már kérdező hogy ennyi minden van box meg nincs. Ez azért is nehezen hihető mett ha ezek a bóvli sza rok megélek ott akkor van igény a városban a küzdősportra. Gondolom azért irtad direkt ezeket mert a normális edzésektől fosol. Nincs rá okod. A verekedésre a box készít fel a legjobban. Amiket írtál azok sajnos egyik sem.
2019. márc. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
64%
Én több mint 10 èvet töltöttem küzdősportban. Sok stílussal harcoltam...egyet megtanultam. Csak annak van utcai èrtèke amelyikben van valós kűzdelem..pl kick box, thai box, klasszikus box ès kyo is hiszen testre vèdőfelszerelès nèlkül full kontaktba nyomjàk. A karatèk közül ez a legkemènyebb stílus. Èn jónak tartom de a fejük vèdelme az gyatra..azt nem fogod ott megtanulbi. Kínai kung fukra ne pazarold az időd. ..beleèrtve a wing chungot is...nincs valódi harcèrtèke. Egyèbkènt a leghatèkonyabb a muay thai.
2019. márc. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
54%

Kyokushin az egyik legkeményebb karate stilus. Próbáld ki, nem fogod megbnnmi. Akik olyanokkal jönnek, hogy nincs fejütés, alapállások miatt tönkre megy az ízület, azokra ne hallgass, nem ismerik a kyot, csak divatból fikázzák.

Kyoban van fejütés. Versenyeken ugyan tilos, de edzéseken ugyan ugy gyakorolják.

Nem az alapállások teszik tönkre az ízületeket, hanem a rosszul megtanított vagy rosszul megtanult alapállás, amihez hozzá jön a rengeteg combos, ami térdre megy. ( térdvédő használata ajánlott )

Sokok szemében a karate, főleg a kyokushin karate, nem más, csak sport. Versenyzőket nevelnek, de azt nem tanítják meg nekik, mi is a karate lényege, mert maguk az edzők sem tudják sajnos. Ahol versenyeztetés van inkább, azokat a helyeket messziről kerüld el. Ahol a kihon és a kata-ből kiemelt páros gyakorlatok vannak, na az az igazi karate.

Mindig az a kérdés, hogy mit akarsz? Bunyózni? Akkor akár a versenycentrikus kyo is jó lehet. Ha karatezni, és nem csak 16 évesen, hanem 50 körül is akarod csinálni, akkor ....

Jó az ökölvivás, tb sem a legrosszabb, néha beesek egy egy edzésükre. Azt látom, tele vannak tizen huszon éves fiatal gyerekekkel. Versenyzősből kiöregedettek max 1% ha marad, a többi nézi otthon az agymosó ládát megereszkedett hájjal, vagy a kocsmákban ücsörögnek. Ezzel szembe a budo karatet egész életedben lehet csinálni. Szóval te mit akarsz?

2019. márc. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
48%

"Kínai kung fukra ne pazarold az időd. ..beleèrtve a wing chungot is...nincs valódi harcèrtèke."


Jót írtál amúgy, 13-as, de ebben tévedsz. A Kung-fukra ugyanaz igaz, mint minden más harci stílusra. Ha edzésen van sparring, akkor megtanulsz harcolni. Erre egyik példa, hogy Thaiföldön a Choy Lay Futosok verik a Thai Boxolókat Thai Box szabályrendszerben. A Wudang stílusok pedig jó oktatással mindenkit le képesek gyalázni.


De kérdező! A képlet nagyon egyszerű és szomorú: Magyarországon minden, ami Kung-fu és Karate azt felejtsd el. Mind rosszul van oktatva, innentől kezdve nem tanulsz meg rajtuk bunyózni. Box, Thai Box, Savate, Taekwondoo, Kick Box. Ha lehúzol pár évet mondjuk Ökölvíváson, akkor utána elnézhetsz és kipróbálhatsz mondjuk Xing Yit vagy Wing Chunt, mert ha már van alapod, akkor ezek nagyon sok pluszt tudnak adni. De mindenképpen az alapod egy küzdősport legyen. Én a Boxot ajánlom.

2019. márc. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

A Wing Chun-t csak azért akartam meg kérdezni! Mert nem akartam pont arra elkezdeni járni mivel a Wing Tsun-t azt vágom! Hanem kíváncsi voltam , hogy a Wing Chun milyen béna trükköket vagy éppen nem annyira béna trükköket tanít. Arra , hogy mi a különbség a 2 közőtt! És ugye Kick Box-ra elmennék szivesen. Mert nagyon tetszik , és lehet keverném Judo-val úgy halottam a Judi az inkább főldharc kevés utés,rugással! De nem tudom jót írok e de arról is hallottam már rosszakat!


Nos nekem a leírtak alapján csak ez a kettő játszik: Kyokushin vagy Taekwondo ?

2019. márc. 2. 10:57
 17/25 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=7XrgYQg7fUE&app=desktop


Itt a kyo kerűlt ki gyöztesen! 1 évig járok vagy erre vagy taek-ra! Utána meg 1 év pl judo!

2019. márc. 2. 11:42
 18/25 A kérdező kommentje:
És ha kűzdősport-ra járok! Megéri fel mennem mondjuk olyan 70-72 kg-re? Nem leszek lassabb?
2019. márc. 2. 11:46
 19/25 A kérdező kommentje:
Meg úgy alapjáraton se?
2019. márc. 2. 11:46
 20/25 anonim ***** válasza:

Hát barátom nem kis képzavarban élsz . Épp fordítva van a tsun amiről elmondhatjuk hogy béna trükkökkel halmoz el . Ez a Leung Ting által létrehozott rendszer nem más mint a chun legatyásított változata egy rahedli pénzért . Nincs benne magas rúgás . Egész rendszere a láncütésre épül holott a chunban a láncütés csak sokadlagos technika . Dinamikailag is visszafogták eléggé . Vagyis ha már itt tartunk a chun-al többre mennél mint a Leung Ting verzióval .


Judo mint földharc kevés ütéssel és rúgással ? Na ennek nézz utána mégegyszer . Mivel végképp nem jellemző rá az ütés és rúgás . Földharc pedig csak elenyészően található benne. Lefordítva ütés és rúgás mentes testharc stílus .


Nem lennél lassabb ha felszednél pár kiló izmot . Naturálban mondhatni lehetetlenség annyit magadra pakolni hogy az hátráltasson .

2019. márc. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!