Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Wing Chun az való valamire?

A Wing Chun az való valamire?

Figyelt kérdés
A Wing Chun az jó kűzdősport? 50%-ba pozitiv, negativat halottam róla! Mikre tanít meg?! Illetve a Muay Thai-ba van valami kicsi védelem legalább fegyver ellen is! Az utobbira nem én szeretnék járni hanem egyik távoli ismerősöm! Ott ahol ő lakik nincsen escrima! Nálunk meg se pont Muay Thai nincs! Én azt akarom , hogy egy utvai verekedésből könnyen kikerűljek győztesen! Persze ez nem mindenki ellen megoldható!

2019. márc. 5. 16:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
egy stílus nem jó vagy rossz, hanem az alkalmazója vagy jó vagy rossz, meg ezeknél azért kell némi gyorsaság.
2019. márc. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"A Wing Chun az jó kűzdősport? 50%-ba pozitiv, negativat halottam róla! Mikre tanít meg?!


Dinamikusabban mozogni tsun nevű csökevényedésénél . Menni előre mint vak a ködnek . Egy csomó (élesben) használhatatlan ütésre és rúgásra, némi földharc imitációval fűszerezve . Lesz benne mindenféle agyzsibbasztó sao ( chi sao , bong sao , pak sao meg egyéb anyjuk kínja ) . Egymás taperolási kísérlete tapadókezes gyakorlatok alatt , amit ha picit gyorsítanak akkor már sparringnak hívnak . Cserébe viszont nincs kondíció fejlesztés , sparring , zsák , pontkesztyű és semmi olyan ami érdemben segítene ( na jó a Lo Man Kam féle wing chun-ban sparringolnak azért eléggé rendesen . Javítva van a lábmunkájuk és Lo Man Kam aki ,Bruce Lee edzőpartnere volt és ha jól tudom el is verte a tapadókezes gyakorlatokban Lee-t , ő több stílust tanulmányozott és épített rendszerébe bele )


"Illetve a Muay Thai-ba van valami kicsi védelem legalább fegyver ellen is!"


Nincs semmiféle védekezés fegyver ellen . Ugyanis ez állóharc stílus és nem gyakorolnak fegyverrel valamint ellene sem . Zipota baszk eredetű , a savate fejlesztése amiben állóharc , testharc és fegyveres harc is ( Savate , birkó , bot-kés ) . Scherma : Olasz késharc , Escrima - Ütő és vágófegyverek ill pusztakezes rész Panantukan néven


Az utobbira nem én szeretnék járni hanem egyik távoli ismerősöm! Ott ahol ő lakik nincsen escrima! Nálunk meg se pont Muay Thai nincs! Én azt akarom , hogy egy utvai verekedésből könnyen kikerűljek győztesen! Persze ez nem mindenki ellen megoldható!" .


Kerüld el vagy válassz normálisabb stílust ( ha leírod mik vannak nálatok , könnyebben segíthetünk .

2019. márc. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Attól függ mire. Maga Bruce Lee mondta, hogy 40 max 50 kgos kínaiak ellen tökéletes volt a stílus, de az USAban ahol már nagyobb darabok az emberek már nem sokat ért. Ezután kezdte ő is vegyíteni más stílusokkal.

Hazai Muay Thaiban meg védekezés? Ugyan kérlek, itthon 0 védekezést oktatnak. Az a felfogás van, hogy állj és hagyd szétrúgatni magadat, mert, hogy állításuk szerint fel van edzve a testük.

Utcai verekedésnél meg egy stílus önmagában nem jelent előnyt. MTre visszatérve volt nagypofájú évfolyamtársam is keménynek hitte magát, elment Kazincbarcikára az Akropolis discoba, már az elején összebalhézott egy sráccal, ki is hívta 1v1re a Disco háta mögé, a vége az lett, hogy az arca szét lett verve szószerint, betört orral kérdezte meg a srácot, hogy mit tanul, amivel ennyire sikerült szétvernie. A srác csak annyit felelt, hogy péknek tanul. Ne holmi amatőr MTra gondolj, aktívan járt versenyekre, egy MT szervezet EBjén is részt vett.

2019. márc. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Amik közül van választásom! Taekwondo ,Wing Chun Kung Fu , Wing Tsun Kung Fu, Diffindo, Kick Box , Bírkozás, Baha Coma vagy mi
2019. márc. 6. 12:05
 5/15 anonim ***** válasza:

Én személy szerint lemennék a két kungfu iskolába, és megkérdezném utcán használta-e már a tudását a mester/edző. Ha nem, nem volt éles helyzetben még része, elkerülném messzire.

A birkózás nagyon jó, elkezdeném mindenképp mint alap, és hozzá tenném mondjuk a kickbox-ot, plusz a kungfu sulit ha tapasztalt az oktató. Egyébként Birkózás és kickbox.

2019. márc. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Amik közül van választásom! Taekwondo ,Wing Chun Kung Fu , Wing Tsun Kung Fu, Diffindo, Kick Box , Bírkozás, Baha Coma vagy mi"


Taekwondo : 70 százaléka lábtechnika ( feltéve ha ITF-ről van szó ) . Tehát nagyon nagyon jól megtanít rúgni . Találhatóak benne ütések , csapások is ill fogások , bontások ... De alapvetően kézzel nem oly jók ( Kiváló választás lenne hozzá a box ami nincs ) .


Wing chunról írtam . A Tsun pedig egy elfajzás . Leung Ting bevágta a durcit amiért Ip Man nem őt nevezte ki utódjául , így megalapította a saját rendszerét a wing tsunt . De alaposan elcseszte . A láncütésre alapozza stílusát , kihagyott egy csomó dolgot és alaposan megkurtította a dinamikáját . Tehát elbszta , emellett borzalmasan drága is + minden fittyfenét meg kell venni .Szemkötő , egyenpóló , egyennadrág ( ezekkel nem is lenne semmi gond sem még ) , havidíj , éves díj . Még ezek is rendben vannak ( kivéve hogy horribilis összeget kérnek el mindenért ) . Szemináriumi díj , vizsgadíj ... ( Ezekkel nem is lenne gond ha nem csillagászati pénzért lennének ) . Ezen felül még a tudásod és money-ban mérik , vagyis tök mindegy , akár tangózhatsz is vizsga közben , bozony átmész ha kifizeted a vizsgadíjat ( Lefordítva , meg lehet vásárolni a fokozatokat , a mesteri rangokat is ) . Ezért van már sok embernek 2-3 éven belül mesteri címe belőle , holott még kicsi kacsójukat sem tudják rendesen kinyújtani .


Nem defendo lesz véletlen ? Nos önvédelmi rendszer ami box jujitsu és kung fu ( rúgások ) ötvözete . Ha jól tudom egy angol katonai tiszt hozta létre valamikor az 1900-as évek elején . Szituációs gyakorlatok ( mit tégy x vagy y esetben ha megtámadnak , fenyegetnek , lefognak , kést villantanak etc etc etc ) . Sparringolni is szoktak edzésen .


Kickbox : Szabályrendszere válogatja mit szabad és mit nem . Legjobb a K1 . A kickboxon belül ez a legtöbb teret engedő . Alacsony és magas rúgások . Dinamika , elhajlások , kitérések ... jellemzik . Ütéseik nem olyan minőségűek mint a boxban de nagyon nincs okuk szégyenkezni . Mozgásból dolgoznak .


Baha Coma : Gőzöm nincs mi az .


Birkózás : Dulakodós testharc stílus , dobásokkal , rögzítésekkel , fojtásokkal .... Szívóssá és erőssé is tesz .


Javaslom mihamarabb menj le a birkó klubba és ha vállalnak nagyon király . Lődd mellé a kickboxot . Így lesz egy jó test és állóharc alapod . Pár év múlva ( ha ezekben már eléggé megtanultad az alapokat és tudod is használni őket ) , benézhetsz a defendóra is ha még elérhető lesz . Amennyiben birkózás kilőve akkor Kickbox és defendo .

2019. márc. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az ilyenek viccek.Én is jártam shotokan karatéra évekig,semmi olyat nem tanultam,ami segítene megvédeni magam.Lementem egy boksz edzésre,elvertek mint a rongyot.

Kickbox meg birkózás ami való is valamire.

2019. márc. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7. általánosba haverokkal heti 2x szórakozni? mert akkor érthető.
2019. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8 voltak ott felnőttek,rendőrök is.Igaz a legtöbb az gyerek volt.

De formagyakorlatokkal nem fogom tudni megvédeni magam,meg levegőkékítéssel.Ezért is hagytam ott.Egy barna öves csávó fekvőtámaszozni sem tudott szabályosan.

2019. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
9: Ebből meg egyből le is szűrted, hogy minden karate stílus minden edzése ilyen. :D
2019. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!