Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Kyokushin karate tényleg...

A Kyokushin karate tényleg nem hatékony?

Figyelt kérdés
Tényleg nincs benne se fej ütés ,sparing, övfeletti rugás,távóltartás,kihajolalás, fogások , főldharc, fegyver,utés,rugás elleni kivédesék csak a fontos szerveket tanítja meg védeni a kevésbé fontosakat nem? Ez valóban így van? Csak ütés meg rugás van benne? Még ott lenne a wusu de az drágább sokkal. Ezért kérdezem a kyot?!

2019. márc. 26. 15:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
65%

Hát kérdező a kickbox nem annyira kemény mint mondjuk a thai box , cserébe technikásabb . A thai viszont strapabíróbbá tesz ( egy rúgás/1 ellenfél pedig filmekben van ) . Boxon csupán ökleid használnád ? Tévedés a komplett tested , bár tényleg nem rúgsz . Viszont ütni ökölvíváson tanulsz meg leginkább . Escrima - fegyveres harcmodor .


Látom írásodból hogy csak menőzésből csinálnád ( hogy te légy a környék janija ) , így nem húzod sokáig . Abszolút nem érdekel maga a választott rendszer . Meg sem akarod ismerni . Gondold át inkább az egészet . Nem való ez még neked .

2019. márc. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%
Fogalmam sincs, hogy honnan ered ez a tévhit, hogy a Thai Boxnak nincs védelme. Az egyik legjobb van neki. De lehet én bunyóztam eddig csak rendes Thai Boxolókkal és én jártam jó helyre, nem tudom. Nem értem. Na, mindegy. A Thai Box amúgy jó választás lenne, de mellé kötelező az Ökölvívás is. Minden állóharc mellé kötelező az Ökölvívás, ugyanis az az alapja az egésznek. Úgyhogy előbb Box, aztán Thai Box. Vagy csináld egyszerre a kettőt.
2019. márc. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
50%

"Fogalmam sincs, hogy honnan ered ez a tévhit, hogy a Thai Boxnak nincs védelme."


A statikusságából ? Nem bunyóztál te semmilyen rendes thai boxolóval Levegő , ne játszdd már a nagyon tudó fight style lexikont és pláne ne olyanokat akarj meggyőzni tévképzeteidről , kik tőled ezerszer tapasztaltabbak és minimum annyi ideje foglalkoznak harcművészetekkel mint ahány éves te vagy .

2019. márc. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Van fejütés, csak szabályrendszerben nincs, ilyen alapon a tkd sok combost se tudnak rúgni, mert szabályrendszerükbe nincs, vannak benne fogások, csak a heti 2 edzések mellett ilyenekre edzésen nincs idő, meg egy átlag edzésen azért jóval kevesebbet adnak át mint amilyen ténylegesen.
2019. márc. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Tehát akkor egy sima kyo edzésben is lesz fejütés?
2019. márc. 29. 09:15
 16/22 anonim válasza:
97%
A kyokushinban nincs fejütés , fejrúgás van. Junior korosztályig csak oldalról felnőteknél már van frontális is. A kyoban lehet majdnem mindenhova ütni rugni kivéve gerinc. Fogás nincs.
2019. márc. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Akkor a kyo az egy xar!
2019. márc. 31. 18:37
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Kyokushin karate: Öhm, ahol én tanulom a a kyokushin karatét, ott van, hogy tanítanak street fight-ra is a versenyeztetés mellett. 🙄


Egyébként én úgy vagyok vele, hogy a hatékonyság személy- és tanulásfüggő, lényegében mindegy milyen stílust/harcművészetet tanul valaki. Ha valaki tényleg tud, akkor simán lehet hatékony az a stílus/harcművészet, amit tanult. Ha meg valaki félvárról veszi bármelyik stílust/harcművészetet, akkor kevésbé lesz hatékony.

2019. ápr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
17. megmutathatom rajtad hogy mennyire szar xD?
2019. ápr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
#19 - ezt én is akarom látni! :)
2019. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!