Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen harcművészetet ajánlaná...

Milyen harcművészetet ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
Szeretnék bele kezdeni valami harcművészetet. Mondjuk a Taekwondo-ra gondoltam. Nem vagyok valami magas 164 cm vagyok. 65-66 kg 13% tzs-vel! És edzek is 2 év + 7 hónapja. Ha elkezdenék valami harművészetet az utcán nagyon oda vágó lehetnék?!

2019. máj. 28. 08:20
 1/6 anonim válasza:
24%
Csak a box ér valamit.
2019. máj. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
minden ütős-rugós sport ér valamit olyan ellen akinek nincs tapasztalata-e téren, de a legütősebb tényleg a box utcára. a thai-boxot is lehetne mondani, de nem érdemes elkezdeni rugdosódni.
2019. máj. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Wing tsun
2019. máj. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
33%
Krav maga.
2019. máj. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kapásból ezt az ,,utcán nagyon oda vágó lehetnék" felfogást dob ki a kukába. Vagy, ha nem akarod, akkor kezdj el tetőtől talpig szúró és vágó biztos ruhában járni, mert máskülönben kb. 2 másodperc alatt késeltetnéd meg magadat a hamis önbizalom miatt. Még akkor is, ha úgy tűnik te vagy előnyösebb helyzetben. Kelemen Istvánnal csináltak SportTvsek egyszer riportot, amin egy jujutsu vizsgáztatáson vett részt. Egyik vizsgázót pont ő vizsgáztatta, pont késes szituáció volt a feladat, ahol Kelemen volt a támadó. Srác jól is védekezett, simán azt hitte volna az ember meg tudja védeni magát, de Kelemen tudod mennyit csinált? Fogta, megfordította a gumikést tartó kezét, majd csak simán magára húzta a srácot, akit így lazán meg tudott késelni. Na, ennyire komplikált egy késes támadó ellen harcolni.

A Taekwondo meg semmit nem ér magában. Nem, nem csak én mondom ezt, hogy leszóljam a stílust, a koreaiak is ugyanúgy elismerik, hogy semmit nem ér egyedül. Oké, rúgni megtanulsz, de edzésen kívül semmit nem érsz vele. Mire rúgnál addigra szétvernék a fejedet, mert nem tanulod meg védeni a fejedet.

Ázsiában is nem hiába van, hogy ezerrel építik be mindenhova az ökölvívást. Azzal kezdj, ha bármit elakarsz érni.

2019. máj. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha a taekwondo érdekel arra menj, az 1. boxolónak pedig rúgunk párat.
2019. jún. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!