Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Valaki mesélje el, hogy...

Valaki mesélje el, hogy mennyivel jobb egy 250 ezer forintos országúti bringa egy 120 ezresnél? Könnyebb tekerni? Gyorsabb? Vagy mi? Főleg egy 400 ezres

Figyelt kérdés
2019. szept. 21. 23:01
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:

A fele akkora suly neked elegge 'jobb'? A pontosabb, gyorsabb valtotol, a jobb fekektol szerinted jobb lesz egy bringa?


Kocabringasnak, munkahelyre tekero irodistanak pont jo a hasznalt 40 ezres is.

2019. szept. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Igen ezt akartam tudni. A kék annyira nem érdekel. És szerintem az is mindegy, hogy nehéz 10 kilós a gép, vagy könnyű 5 kilós. Nem hiszem hogy 5 kiló annyit számítana.
2019. szept. 21. 23:27
 3/39 anonim ***** válasza:
88%
A te szinteden nem számít. Verseny szinten grammok is számítanak.
2019. szept. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
95%
Sokat tud számítani pár kg, de ennél többről van szó. Ha a kerékről hiányzik párszáz gramm, egyből feltűnik. A drágább gépen jobb alkatrészek lesznek, erősebb fékek, jobb váltók, jobb gumik. Összességében igen, gyorsabb egy drágább bringa, de 100 és 250 ezer Ft közt nagy különbség lesz megbízhatóságban is. Az olcsó váltók, fékek gyakran igényelnek beállítást, ami akár nehézkes is lehet. A csapágyakkal is lehetnek gondok, a kerekek lehetnek gyengék, hordhatod szervizbe havonta centrírozni, stb. Szerintem 250 körül kezdődnek azok a bringák, amikkel lehet gondtalanul élvezni a bringázást. Szomorú, de 400ezer még közel sem a teteje a bringáknak. Annyiért egy jó közepes gépet kapsz, de az egy átlag bringásnak pont megfelel szerintem.
2019. szept. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. szept. 22. 08:51
 6/39 anonim ***** válasza:
38%

Bitom ezt a versenyszinten grammos számítanak dumát. Kár, hogy itt senki nem versenyszinten nyomja. Meg aki 400 rongyos bringán ül azoknak a 90% se versenyző.


Masik kedvencem a pénzes 50 es kapuzárási pánikos fickók, a mamilok. Felül a full karbon 6 és fél kilós bicajra de van az emberen +25 kiló túlsúly... :D

2019. szept. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
88%

'És szerintem az is mindegy, hogy nehéz 10 kilós a gép, vagy könnyű 5 kilós. Nem hiszem hogy 5 kiló annyit számítana'


Ultel te mar eletedben rudazatfekes parasztbiciklinel modernebb szerkezeten? Szerinted a 20 kilos acelvazas szornyeteg es a 9 kilos karbonvazas kozul melyiket konnyebb hajtani?

2019. szept. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
59%
9 kilós karbon? Nekem az acél 9 pedig nem vagyok ilyen sznob grammfetisiszta...
2019. szept. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Egy sima acélvázas gép max 12 kiló. Egy alumínium vázas is van 6kiló. Az acélvázas 90 ezer forint, az alu 200 ezer forit. Nekem nem ér meg plusz százat az az öt kiló. Mégegyszer mondom. Hobbi szinten,testmozgásnak szeretnék bringázni, nem profi.
2019. szept. 22. 10:03
 10/39 anonim ***** válasza:
Jóvanakkor, ha kidühöngted magad akkor nézz szét a használtak között, ha szerencséd van kapsz 3-400 ezres kategóriát 120-ért.
2019. szept. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!