Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen szintek vannak kerekpar...

Milyen szintek vannak kerekparban (mekkora tavok vannak versenyen, gyorsasagban, terepviszonyokban) milyen kihivasoknak kell megfelelnie egy versenyzonek?

Figyelt kérdés
Azert kerdem, mert szeretnem az allokepessegem fejleszteni, futni nem annyira szeretek, de most elkezdtem szobabiciklizni, es el szeretnek erni egy viszonylag jo szintet is, meg fogyni.

2019. nov. 12. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

mennyit tudsz most letekerni? Mennyi kilo vagy?

mi a cél?, mi az a jó szint?

2019. nov. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg ő, 68 kg vagyok, kb 15km-t. Szobabiciklizem, mindig is utáltam, de most megszerettem, 50km a cél, de érdekel, hogy egyébként milyen csúcsteljesítmények vannak, pl versenyeken mennyit tekernek, hány órát egybe ilyesmik.
2019. nov. 12. 17:36
 3/12 A kérdező kommentje:
Van rajtam 5kg felesleg nagyjából.
2019. nov. 12. 17:37
 4/12 anonim ***** válasza:

Sok féle szakág és verseny van. Ami tipikusan viszonylag hosszú táv nagy sebességgel, az az országúti versenyzés, ahol 40 feletti átlagsebességgel tekernek nem ritkán 200 km-es szakaszokat.

Szobakerékpáron szerintem halál unalmas sokat tekerni. Sok reményt ne fűzz hozzá, hogy megközelíted akár csak az amatőr versenyzők szintjét is. Egyébként is, azok szimulált adatok.

Csak hogy legyen egy magamfajta kocabringásról is adat, idén 21,7 km/h átlaggal tekertem körbe a Balatont, ami 210 km volt 950 méter szintemelkedés mellett. 60-70 km-en tudok 24-25 körüli átlagot. Országútival pár km/h-val valószínűleg gyorsabb lennék, talán közelíteném a 30-as átlagot. 105 kg vagyok, szóval ha fogynék, tudnék még gyorsulni rendesen.

2019. nov. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szoba bringával. Nézzmeg 2 jó filmet azokat tekerd végig.

Utána szégyeldösszemagad.

Na 15km leginkább semmi. Nekem laza tempóban ~3/4óra,

Ha edzek akkor kicsit több mint 30perc...és akkor ott vannak a gyalogosok,lámpák,emelkedők,szembeszél,stb,stb.


Szoba bringán ezek kimaradnak úgyhogy ott lehet pörgetni mint az állat. Legalább 25km/h átlag kellene.


Versenyek.

Országuti 40km/h fölött 200+km nyilván országuton.

Mtb ez mondjuk 3szakágra bomlik:

Ox:olimpiai cross. Ez felejtős.

Xc:terepen terepen 10-20km körverseny 25km/h körüli sebesség.

Mx:maraton cross 45-500km azok már több naposak sátorban alvással. 20-30as átlaggal. Hegyen völgyön patakon át. Massziv terep verseny. Az a legjobb :)


Dh,4x,freeride,allmountain,dirtjump:nem részletezem nem hosszú,de legalább veszéjes. Gyorsak 50km/h fölött, hatalmas ugrások, 2,3,max 4km hosszú technikás pályák leginkább lefelé ( kivéve am).

Dirt jump az inkább 50m "hosszú" pályák de lehet ugratni sokat.

2019. nov. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azert az a kocatempo se rosz, en olyan husszal megyek, szobaba gyakorlatilag vegig uazzal a tempoval, persze kint en is jobban szeretek, csak ahogy bejott a hideg pont kitalaltam hogy rakattanok kicsit befejleszteni magam, szeretnek par orat kenyelmesen tudni tekerni. Koszonom a valaszokat.
2019. nov. 12. 21:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Hajrá!

Egyébként én még kocásként is bringázok ilyenkor. Hétvégén megyek egy 100 km-es túrára. Ruházat kérdése. Persze annyira nem kellemes, mint jó időben, de azért így is élvezhető.

2019. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Spinning is okés lenne. Lehet az oktatót figyelmen kìvül hagyni és pörgetni. Vagy az instrukcioira bízni magad. Az a jobb,egy jó edzést tart.

Rész hajrákkal stb.

2019. nov. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

hajrák... na olyant nem akarok kapni :D


viccet félretéve ha én 68 kiló lennék dejóvóna!!

100 vagyok és nem csak izom sajnos, 20-22 kiló felesleg van rajtam. de így is simán megy 100 km egy nap.

A balcsi kört is úgy nyomtaom le, hogy a vége felé már unalmamban bóklásztam az utacákban fel alá, mert volt még a vonatig 3 óra.


Szal neked is az lenne a cél, hogy egy 100 km-es túrát lenyomj anélkül, hogy beledöglenél.

15 km szobabiciklizés az kezdésnek jó.

én 15 év robogózás után 2 km-t tudtam tekerni bicajjal vízszintes úton.

aztán telefonáltam, hogy jöjjenek értem, mert visszafelé már nem megy :DDDDDD

Szóval kezdésnek jó, de szépen lassan kezdd el emelni a távot.

Más edzéseket is csinálj!

Nagyon fontos a vázizmok erősítése is! Ezeket lehet saját testsúlyos edzéssel erősíteni.

fontos a kaja is. Hiába égetsz el 1000 kilokalóriát, ha utána meg leküldesz egy családi pizzát :D


A sportolók ennél sokkal keményebben nyomják.

van egy-két amatőr ismerősöm, ők a 41 km-es kört kicsit több mint 1 óra alatt lenyomják.

Szóval az országútisok 30-35-ös átlagokat simán mennek.

A 30-ast olyan "laza beszélgetős" túrának hívják.

2019. nov. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Néhány pontosítás:


OX = XC

MX: Van mini táv is, ami 15-20 km, a leghosszabb táv pedig 85-120 km közötti. De a táv semmi sem jelenti, mert a szintkülönbség sokkal fontosabb. Kezdőként egy ilyen hosszútáv 7-8 óra lenne, de nem érdemes megpróbálni.

A többnapos versenyek csak külföldön vannak. Az itteni viszonyoknél sokkal durvább terepen. Itthon sem mennek sokan 20-as átlag felett, de egy igazán durva terepen a 15 km/h-s átlagnak is örülni lehet.

2019. nov. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!