Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A Balaton körbetekerésénél...

A Balaton körbetekerésénél mindenhol azt olvasom, hogy az óra járásával ellentétes irányban célszerű, de indokot nem találtam rá. Miért jobb így?

Figyelt kérdés
Ha széljárás miatt, én decemberben tervezem egy nap alatt például. Talán más a széljárás, mint nyáron.

2019. nov. 19. 13:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
nap
2019. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%

Télen???


Vicces vagy.

2019. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nap? Az télen nem fog elvakítani - de jogos!

2019. nov. 19. 14:22
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nap, szél

nameg az sem elhanyagolható, hogy a többség siófok környékénbkezd, ezért domborzati viszonyok...

hidd el, jobb az északi parttal kezdeni, mint majd 100km után nekiàllni a kis dombokat megmászogatni...

ha te keszthely környékén startolsz,akkor óra mutatóval megeggyezően ajánlom.


amúgy a "tél" nem jelent semmit...

1. Ez nem tél

2. Mi télen is szoktuk körbetekerni

2019. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Egyetértelek - Én Balatonkeresztúrnál tudom kezdeni.... Gondoltam a második felére hagynám a kb. sík déli partot, ezért volt a kérdés.

Tél? Tavaly is azon a héten voltam náthás. :-D

Széljárást meg majd figyelem, melyik napra mondanak gyengét.

Köszönöm a komoly választ!!!

Ráadásul szerintem nem fogok zavarni senkit a 14-20 km/h-s tempómmal, mert kb. üres lesz az útvonal. - Nyárhoz képest mindenképpen!

2019. nov. 19. 14:38
 6/19 anonim ***** válasza:
43%
Én is ilyen irányban tekertem le sok évvel ezelőtt, nem tudom megmondani pomtosan miért, Veszprémből indultam (Almádiba tekertem le és onnan is vissza), ez tűnt kézenfekvőbbnek. Fertő tó körül voltam kétszer, ott is ez volt a körbejárás iránya, Velencei-tó körül is, Tisza-tó körül viszont fordítva, de ott Poroszlóról indulva adta magát, hogy előbb legyen a szívás az országúttal, utána a nyugis kerékpárút.
2019. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az érvek engem is érdekelnének.


Velencei tónál pl egyértelmü egyszerübb az órával megegyezve tekerni, mert Pákozd és Velence között van egy nagy lejtö(velence irányába), ha Pákozdi hegyen elkezdesz legurulni akkor több km-t gurulsz és enyéhén tekersz egy forgalom mentes úton. Ha Azon a hegyen felfele tekersz akkor az sokkal nehezebb, és a asik felén sem tudsz gyorsan legurulni, mert ott rendes úton kell menni.

2019. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
46%

mi az óra járásával megegyezően tekertük.

és miért? MIÉRT?????

Mert az én drága túratársam mániás és minden túrát ami körtúra az óra járásával megegyezően kell csinálni!


Amúgy mindkét irányból tekerve jó az északi part! Ott nem érdekel ha a szemembe süt a nap és az orkán erejű szél a szemembe csapja a jégesőt!

A déli part meg minden irányból S.Z.A.R! :D

2019. nov. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

7:

Ha nyáron vagy késő tavasszal, kora ősszel mész és fürödnél is kicsit, akkor a Velencei tó keleti végéből indulva célszerű órajárással ellentétes irányba menni, mert visszafelé a déli parton rengeteg a strand. Amit mondasz az emelkedőről,szvsz nem túl lényeges szempont egy ilyen rövid távon.

2019. nov. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%

Én a körbetekerésre azt a taktikát választottam, hogy Szántódról indultam óramutató irányába, így ha nem bírtam volna, a komppal le tudtam volna csalni az utolsó 70 km-t. Végül nem volt rá szükség.

A helyedben óramutatóval megegyezően mennék, az északi parttal kezdeném én is, hogy fittebben vágj neki az emelkedőnek. A déli part sík, ott már fáradtabban is lehet haladni. Hátránya, hogy unalmas, így még lassabban telik az idő.

Az is egy megközelítés, ha letudod az uncsi részt, és a végére az érdekesebb táj marad, de akkor még az út vége felé lesz pár emelkedő, amit meg kell mászni.

14-20 km/h-val sokáig fog tartani a kör. Ez már átlag, az állásokat is beleszámítva, vagy ennyit tartasz síkon? Lámpád legyen, tartalék akksival, mert sokat fogsz sötétben menni!

2019. nov. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!