Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kellene e új agyt vennem?

Kellene e új agyt vennem?

Figyelt kérdés
Etedetileg az agy ami benne van 8 sebességes és nekem 9 sebességesre lenne szükségem. Ilyenkor mit kéne csinálnom az aggyal. Menetes agy van benne. Mit csináljak az aggyal, vegyek vagy nem kell?

#Kerékpár menetes agy
2019. dec. 8. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
jobb lenne azt a menetes agyat lecserélni kazettásra.
2019. dec. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tothp ***** válasza:

Menetes agy és 8-as?

Akkor ez nem SHIMANO rendszer

agy csere minimum. de ha a rendszer többi részét is 9-esre akarod átépíteni, akkor sok minden más is cserélendő.

2019. dec. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Új váltóm van kompletten csak a fogaskerék hiányzik az agy miatt. Kazettás vagy a menetes agy a jobb. Azért kérdezem mert vázcserét tartok és kerekek lehetnének jobbak.
2019. dec. 9. 16:13
 4/10 anonim ***** válasza:

egyértelműen a kazettás a jobb!


Varga Öcsi megmondja:

https://www.youtube.com/watch?v=fJXCmArT6UA

2019. dec. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És a menetest kilehet cserélni kazettásra?
2019. dec. 9. 19:29
 6/10 A kérdező kommentje:
36 küllős kerekem van eböl van ilyen mivel keresgéltem és főleg 32 küllős agyat találtam
2019. dec. 9. 19:30
 7/10 anonim ***** válasza:

persze hogy ki lehet.


ebből van 36 lyukas:

[link]


meg ebből is

[link]


szóval találni azért sokat :)

a villasaru távolságra is figyelj!

Meg arra is, hogy tárcsafékes-e a bicaj, mert akkor olyan agy kell!

2019. dec. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tothp ***** válasza:

menetes 9-es lánckeréksor nincs.

Agycsere kell, bármid van. Még a 8-as kazettás agyhoz se paszol a 9-es sor.

A 9-eshez való lánc vékonyabb.

Hiába van 9-es váltókarod, esélyes, hogy a váltód nem fog jól működni.

2019. dec. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alex Fly ***** válasza:

Ha jól emléxem, a SunRace-nek van M90-es szériájú menetes racsnija (9 sebességes), ha ilyet szeretnél, akkor nem kell agyat cserélned.

De ezt még Magyarországon nem láttam, illetve nem vagyok meggyőződve arról sem, hogy anyagilag jobban jönnél ki ezzel, mint egy agycserével.

Arról.nem is beszélve, hogy menetes agy esetén már a nyolcas racsni is erősen igénybe veszi a tengelyt, és hát valljuk be: a menetes agy egy kihalásra ítélt konstrukció, amit már évek óta csak a legolcsóbb kategóriában hasznának; azaz semmi esélyed, hogy jó minőségűt találj (pontosabban pályaagyak esetében igen; de arra nem fogsz fogassort felrakni). Tehát mindenképpen az agycserét ajánlom, a kazettás rendszer fényévekkel jobb minden tekintetben.

2019. dec. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Veszek egy kazettás agyat kicserélem és kicentíroztatom a kereket.
2019. dec. 11. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!