Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes MTB-t vennem?

Érdemes MTB-t vennem?

Figyelt kérdés

Eddig leginkább országutakon hosszútávon bicikliztem Gepida alboin 700 crs 2013-as bringámmal, de szeretnék elkezdeni downhill-ezni. Lenne pénzem új bringára csak nem akarok egy új hobbit rögtön ekkora kiadással kezdeni mert lehet, hogy mégsem jön be és akkor meg fölöslegesen adtam ki ennyi pénzt.


Mit javasoltok?



2018. ápr. 15. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, érdemes!


Egy Merida crossway-em volt (meg még egy TREK cross), de eldurrant az agyam amikor volt egy jó kis földesút amire nem mertem bemenni, vagy ha mégis, akkor szenvedtem belük.

Úgyhogy vettem egy 29er montit is.

Nagyon örülök neki, mert ha terepezni támad kedvem, akkor a montival megyek, ha meg nem, akkor meg a crossokkal.

Ha lenne több helyen még egy országútit is vennék.


A pénz meg tökmindegy... minden hobbi ugyanannyiba kerül.

Ha fotózol, horgászol, biciklizel, stb mindre el kell verni egy csomó lóvét ha jól akarod csinálni.

2018. ápr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A downhillhez komoly bringa kell, ami nagyon drága. Azt mondom először menj olyan helyre ahol kölcsönözhetsz bringát hogy kipróbáld. Gondolom tudod hogy nem veszélytelen sport de akinek bejön azt hamar beszippantja. Ha tetszik akkor vegyél újat. Kivéve ha találsz jó állapotú használtat különösen ügyelve az eldugott repedésekre. Mert hogy ezeket elég jól nyúzzák és esnek vele.
2018. ápr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nehogy egyből DH bicót vegyél magadnak, mert megtetszett. Ez nem úgy működik, hogy az ember vesz magának DH bicót és holnap lejön a fekete/duplafekete pályán. Rengeteg gyakorlás kell hozzá. Tudnod kell normálisan kanyarodni, fékezni, tudnod kell milyen érzés amikor egy kanyarban elkezd csúszni az eleje, a hátulja, milyen amikor esőbe átmész a kiálló gyökereken...és akkor még nem is beszéltem olyanokról, hogy egy DH pályán vannak 5-10 méteres ugratok. Tudnod kell manuálozni, bunnyhoppozni, stb. Ezt mind meg kell tanulnod, mire le fogsz jönni egy DH pályán, szerintem legalább 1 év, de inkább több. Először vegyél magadnak egy viszonylag olcsóbb biciklit, 400.000 környékén és tanulj meg azzal biciklizni. Utána lehet a DH 3x ennyiért.


//ha a helyedben lennék, én 2 bicót is elfogyasztanék a DH-s előtt. A technikákat amit mondtam, és a gyors ereszkedést gyakorolnám egy hardtrail-en is először. Egy fullsus bicó nagyon megbocsájtó tud lenni, sokan mondják, hogy nem szabad összetelón tanulni, mert sokat lehet vele csalni.

2018. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyilván nem egyből egy DH biciklit fogok venni hanem egy sima MTB-t meg azzal is tisztában vagyok, hogy meg kell tanulni az alapokat meg hozzá kell szokni a terephez. Mindenképp egy sima MTB-re gondoltam először. Sajnos 250K-nél nagyobb anyagi keretem nem nagyon van rá, de azért abból is kijön egy kezdőnek elég jó MTB. Vagy?
2018. ápr. 17. 22:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg menjki egy külföldi bikeparkba 1hétre ahol kiprobálhatod bérelt bringával,hogy milyen is a DH-és akkor megtapasztalod,hogy milyen is.


Ha tetszik akkor terjünk vissza kérdésre.


Mert jó volna egyböl egy komolyabb bringával kezdeni...mert azzal is megtanulhatóak az alapok megminden,és nem vettél egy "kezdő" bicajt,aminek a korlàtait hamar megtapasztalod...

2018. ápr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előbb írta, hogy 250ezre van rá, ami egy belépő XC a legnagyobb jóindulattal is. Szerintem annyiból akart DH-s biciklit venni.


Másrészt nem hiszem, hogy ez csak így működik, hogy lejön az ember egy DH-s pályán. Sőt, biztos vagyok benne. Ahhoz azért komoly technika kell. Ha nem tudja az alapokat, márpedig nem tudja, mert eddig aszfalton gurult, akkor a DH pálya 70%ánál úgy tolná le a biciklit. Másrészt persze, meg lehet rajta tanulni a dolgokat, de a DH-s bicó sokkal több mindent elnéz a nagyobb rugóút miatt. Szerintem az ő érdeke is, hogy minél jobb technikája legyen, ami egy kezdő bicón jobban kijön.

2018. ápr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!