Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mik a tapasztalatok a defekt...

Mik a tapasztalatok a defekt védő folyadélrol?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalatotok van a defektvédő folyadélról. Azt tudom hogy kell a kerékbe tenni, folyatni. Milyen tipust ajánlanátok. Ja és defektet kapok azt ,,betömi" és arra kell majd foltot tenni?

#folyadék #Defektvédő
2019. dec. 27. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Continental Revosealant nekem bevált. Folt nem kell rá. Sokszor észre sem venni a defektet. Kiszedhető szelepes belső kell hozzá, hogy be tudd tölteni.
2019. dec. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Slimet használok évek óta.


Előnye:

Erdőn-mezőn tekeréskor nagyon hasznos, rengeteg terepi belső cserét lehet vele megspórolni (sacc/kb az évek alatt 100 terepi cserét biztos megspórolt nekem). Régóta ezzel járok és hónapokon át nem kell a gumihoz nyúlni a terepen A tüskeverte lyukakat eltömíti (tehát nem ragasztó és nem is kell külön beragasztani amíg nyomás alatt van) tucatnyi lyukat is megfog úgy, hogy csak néha látsz egy zöld foltot a futófelületen és vidáman mész tovább nyomásvesztés nélkül. Ha a tüske benne marad és cseszteti, akkor nem tud tömíteni és a belső elvérzik. Érzésem szerint a porózusságon is segít.


Hátránya:

Mivel vizes anyag, a szelep belátható idő alatt (hónapok) eloxidálódhat, emellett a Slime néha el is tömítheti a szelepet, ekkor nem lehet se pumpálni rendesen, se leereszteni rendesen (ugye miért pont a szelep réseit ne tömíteni el, ha pont ez a dolga : )) Ilyenkor vagy cseréled a 70 Ft-s szelepet, de egyébként vízben ki is mosható. Mivel nem ragasztó, ha a gumi teljesen leereszt és több lyuk van rajta, akkor nem lehet felpumpálni, mert a meglazult lyukak már ereszteni fognak. Sok lyuk esetén a foltozás meg már gazdaságtalan, tehát irány a belső csere.


Nem direkt hátránya, de tudni kell: a hasadást nem fogja meg, tehát terepre érdemes pótbelsőt vinni. De nekem egyszer egy külsőt is átvágó zúzott kő vágását is megfogta úgy ,hogy napokig kemény maradt a gumi.


Szóval szerintem zseniális cucc, hátrányai mellett is királydinnyés és egyéb terepeken aranyat ér.

2019. dec. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 2. válaszoló, igen gondoltam a pótbelsőre mindig van nálam, pumpával.
2019. dec. 27. 14:06
 4/9 anonim ***** válasza:

tehát ha jól értem nem ragasztja össze a belső a külsővel?

mert én ezért nem merek ilyen cuccot venni, hanem inkább foltozok.

2019. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy értelek utolsó. Be is basszzna, ha a belsőt és a külsőt összeragasztaná bármi is :)
2019. dec. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

egyik haverom vett egy montit amin a kerekekben defekgátló lötty volt.

régi lekopott gumik voltak, úgyhogy csere.

amikor szétszedtük a belső és a külső teljesen össze volt ragadva, mert volt ugye néhány defekt és kifolyt a két gumi közé a folyadék.

úgy össze voltak ragadva, hogy alig lehetett széttépni. A felniszalagra is rá volt küppedve a cucc az is cserés lett.

én ezért nem merek ilyen folyadékokat használni.


de ezek szerint van olyan ami nem ragaszt össze mindent?

2019. dec. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a conti semmit nem ragasztott össze. Simán kijött a belső.
2019. dec. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De gondolom ez függ a márkátol, ,,anyag"...
2019. dec. 27. 20:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Én Slime-ot próbáltam egyszer, volt olyan defekt amit megfogott, de volt olyan amit nem. Azon kívül, hogy tiszta trutyi lett minden, a még javítható belsőt is inkább eldobtam, mert nem tudtam a Slime miatt elég kicsire összehajtani. Azóta defektvédett külsőt használok.
2020. jan. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!