Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit jelent a vázméret? Honnan...

Mit jelent a vázméret? Honnan tudom, hogy melyik a jó nekem?

Figyelt kérdés
175cm vagyok

2020. jan. 16. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:

A váz meretét!

Legálltalánosabb,hogy a nyeregvázcső ( abban van a nyeregcső amin a nyereg/ülés ) hossza gyártó függő,hogy honnan mérve... centiben,colban,vagy minzta ruháknál betűvel.


175cm-hez 18" ami 46cm a merida szerint.

2020. jan. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A középső tengely és a nyereg közötti csőhossz collban. Hogy melyik jó neked ahhoz tudni kell a kerékpártípust.
2020. jan. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A típus valóban nagyon fontos, mert a váz geometriája típusonként eltérő. Országútinál működik ez a centizés, collozás, de a modern MTB-knél már S,M,L,XL jelölések elterjedtebbek, mert sokkal egyértelműbb a különböző geometriák, vázformák miatt. A gyáró szokott kiadni mérettáblázatot, hogy az adott magassághoz melyiket ajánlja.
2020. jan. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szinte semmit sem jelent, mert ahogy a többiek is írták, a váz magasságát jelenti. De sokkal fontosabb a hossza, azaz a felsőcső mérete.

Nekem általában a 16"-is vázak kényelmesek, de használtam egy ideig egy 18"-asat, ami kicsi volt.

Irányadónak jó a méretezés, de mindenképpen ki kell próbálni. Nagyon tapasztaltak geometria adatok alapján is be tudják lőni, hogy melyik méret jó nekik.

2020. jan. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szlory ***** válasza:

A nagyon tapasztaltak a "stack" és "reach" adatokkal lövik be a méretüket.


Minden másra ott a MasterCard. Illetve a [link]

2020. jan. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!