Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik váltó jobb? Shimano...

Melyik váltó jobb? Shimano Altus vagy Sram X4?

Figyelt kérdés

#Sram X3
2020. jan. 22. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ALtus a legalapabb, legegyszerűbb tudomásom szerint... A másikat nem ismerem.

Nekem Deore van a bicajomon. :)

2020. jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az Altus alatt még ott a Tourney, de valóban elég alap az is, ahogy a a Sram ezen típusa is.

Szerintem nagyjából hasonló szint, de én alapvetően inkább Shimano párti vagyok. Bár ezt a két konkrét típust nem próbáltam, de van drágább Sram és Shimano szettes bringám is. A Shimano finomabban vált, a Sramnál keményebb a kar, és a váltás is kevésbé finom. Néha szinte csattan a lánc, ahogy leugrik a másik fogaskerékre. De azért erősen szubjektív a dolog, vannak akik a Sramra esküsznek.

2020. jan. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Nálam a Sram lánc + Shimano váltó kombó vált be.

Az a helyzet, hogy ilyen alap alkatrész-szetteknél, mint a két kérdezett, szerintem maximum ízlés alapon lehet választani.

2020. jan. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A shimano egy kicsit kirorottabbnak tűnik.

Voltak sram cuccaim,és sajnos még a közép kategoriás cucc sem hozta szintet.

2020. jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik bringámon régebbi Shomano XTR van, a másikon Sram XX1. Utóbbi sokkal finomabb, gyorsabb.

De ebből semmi következtetést nem lehet levonni az alsó kategóriára.


A különbség a váltókarban van. Nézd meg, hogy melyik áll kézre neked!

2020. jan. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szlory ***** válasza:
A SRAM 1:1 húzást használ régóta. Alsó kategóriában (is?) jól jön ez az apróság, kevésbé tud elállítódni. Alkatrészt nem nagyon kapsz hozzá idehaza, legalábbis nem polcról, inkább ott a szívás. Tapasztalatom szerint a mostaniak közül pl. egy XT vs GX esetben is nehéz a nyertest eldönteni, pedig a GX középkategória.
2020. jan. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!