Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » GPS-es kerékpáros computernél...

GPS-es kerékpáros computernél minek kell kerékméretet beállítani?

Figyelt kérdés

Egy mezei bringás komputer a kerék forgásából számítja a sebességet és evidens hogy ehhez ismernie kell a kerületet. Nem mindegy hogy 26-os vagy 28-as kerék forog.


De egy GPS-es komputer a gps jelekből állapítja meg a sebességet.

de akkor minek kell ez? A leírásban volt:


Set of Rim circumference

In the below table, clients can find out the rim circumference of the tire; or you can measure the length by self. How to test? You can make one tire rolling circle as to obtain more exact measure. Put the valve stem on


2020. jan. 28. 17:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A GPS 1 sec mintavételezéssel dolgozik.

A kerék átmérője kb. 2 méter.

20 km/h = 5.5 m/s

Tehát lassan haladva is másodpercenként 2.5x gyakrabban lesz mérés a keréken lévő szenzorból.

Viszont ha saras hegytetőről behúzott fékekkel vagy beállt kerékkel csúszol le, akkor a relé egyszer sem fogja érzékelni a kereket.

Nem a pontosság a GPS óra lényege, hanem a track-elés és az adatelemzés lehetősége (pl. Strava).

2020. jan. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

hát én nem profi módon nyomom a bicajozást, úgyhogy nem zavar a gps-es óra "sétálása".

Nekem is van egy etrex30 és a bryton530-assal összehasonlítva kb 1 km különbség van köztük 60-70km-es túra végén. Szintben pár10 méter az eltérés.

Nekem ez a pontosság bőven elég.

Inkább az a lényeg, hogy meglegyen a nyomvonal. A oordináták és az időadatok (amik azért elég pontosak) alapján már lehet számolni ezt-azt

2020. jan. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

"Inkább az a lényeg, hogy meglegyen a nyomvonal."


ezt bármely okostelefon is megteszi a komputereknél ezerszer rugalmasabb kezeléssel és beállításokkal. Színesben google maps layerrel nézhetem a tracket, fotókat lőhetek időbélyegzővel, POIkat csatolhatok stb.

2020. jan. 29. 11:00
 14/22 anonim ***** válasza:

Igen, csak én dedikált eszközt szerettem volna a nyomvonal rögzítésre.

a telefonos megoldást is próbáltam, de egész napos 12-14 órás túrát nem volt még telefon ami kibírt volna és ráadásul rendkívül pontatlan a gpshez képest! Főleg amerre én járok - Somogyország és Baranya rengetegeiben sokszor még a napot is tájolóval kell megkeresni nemhogy térerő legyen :D

A bryton még az etrexnél is pontosabb.

A gpx-et meg oda töltöm fel ahova akarom. és olyan programban nézem/szerkesztem amiben akarom.

Sokkal jobban lehet gps-es rögzítésből térképet rajzolni (pl openstreetmapet szerkeszteni) mint a telefonos ökörhuggyozásból.

a telefon telefonálásra való - meg fotózásra, meg fészbúkúni.

2020. jan. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ha már ott tartunk, hogy nagyon pontos távolság és sebesség mérés a cél akkor én 4 küllőmágnest tennék gel 90 fokra egymástól és az órában a lerékkerületet negyedét rögzíteném, így 4x sűrűbb a mintabételezés.
2020. jan. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

"és ráadásul rendkívül pontatlan a gpshez képest!"


Nagyon "vicces" amit mondasz uis


a gps vételi paraméterei függenek

a) antenna nagysága

b) gps chip sebessége

c) vételi csatornák száma


Na most.

Antenna miben lehet nagyobb egy 5x5 cm-es bringás komputerben vagy egy dögnagy mobilban?

Gps chip sebessége miben lehet nagyobb egy cél IC tartalmazó komputerben (single core max 2-300 Mhz) vagy egy SOC_ot tartalmazó mobilban (quad or octo core, 8 mag magonként 2,6 Ghz....)

Vételi csatorna.... jellemző értékek mobilban 24-32-48 csatorna

Cél GPS-ben 8-16-32 csat (de a 32 csat az már horror árú)


Szóval melyik a nyerő GPS téren? Egy akármilyen kutya közönséges mobil vagy egy 100.000 ft értékű GPS komputer?



és akkor még a szoftveres oldalról egy SZÓT SE ejtettünk

2020. jan. 29. 12:25
 17/22 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a céleszköz pontosságát évek óta ismételgetik sokan, gondolkodás nélkül.

Nekem egy 8 órás bringázás (mobilnettel) meg sem kottyant a telefonomnak. (70% körül maradt) Persze, ha a kiteszem a kormányra vagy folyamatosan nézem, akkor a képernyő leszívta volna az aksit. Egy nagy telefon, nagy akksival tökéletes a rögzítésre.

De van egy Bryton órám is, mert így egy helyen van minden adat (pulzus) és mindig elérhető vagyok (ahol van térerő): Leginkább az szól még az bringás óra mellett, hogy nem a telefon merül tekerés közben. És a fizikai gombok is sokkal kezelhetőbbek tekerés közben, mint egy érintőképernyő. Arról nem is beszéve, ha esni kezd az eső.

Zsebre vágva viszont a telefon sokkal pontosabb. De ilyen ritkán fordul elő.

Az óra kibíja egy hétig egy töltéssel, tehát ha egy kicsit is figyelsz rá, akkor nem kell attól tartani, hogy lemerül tekerés közben.

Telefonhoz nehéz csatlakoztatni a különböző szenzorokat.

2020. jan. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

hát nemtom... direkt összehasonlítottam az iphone 8 plussal a gps-t ugyanazon az útvonalon és nem győzött meg... az iPhone sokkal ökörhugyozósabb nyomvonalat rögzített. (bicajos mez hátsó zsebében volt és a strava appot használtam a rögzítésre)

mindegy... kinek a pap kinek a paplan.

ha már van óra, akkor azt használom, tényleg bírja egy hétig és legalább látomis a magasságot, időt, stb.

A telcsi meg marad fotózni, meg telefonálni hamár céleszköz :DD


tök jó, hogy sikerült megint alaposan összeveszni, ráadásul nem is a kérdésre válaszoltunk... :D

2020. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

18: Az iphone GPS-e hulladék. A 8 plus nekem is árkon-bokron keresztüli ökörhugyozásokat rögzített. Vicc egy ilyen telefontól. Xiaomi telefonjaim teljesen pontosak, semmivel nem rosszabbak, mint a computerem.

Decemberben egy black friday kapcsán aztán vettem egy Hammerhead Karoot. Ami miatt nem bántam meg:

- Aktív képernyő és navigáció mellett is kb. 10 óra a működési ideje. Az iphone 8 plus egy Balaton-kört kikapcsolt kijelzővel, háttérben futó stravával alig élt túl.

- A szoftvere erre a célra van fejlesztve, testre szabható kijelzéssel. Egy képernyőn térképes navi van, egy másikon az adatok (idő, eltelt idő, sebesség, átlagsebesség, pulzus, stb.), a harmadikon pedig a tervezett útvonal szint görbéje. Telefonra ilyen tudású szoftvert még nem láttam. Gombokkal és simítással is lehet lapozni a funkciók közt. Bringa profilok állíthatók be, számolja azok futását, stb. Van live tracking funkciója, tehát ha biztosítasz menet közben hálózatot (sim vagy hotspot), láthatják merre jársz. Ez biztonság szempontjából nem utolsó, ha valaki egyedül jár erdőbe például.

- Vízálló, esőben is kint maradhat, amit pár telefon tud, de nem jellemző, ami igen, azt meg az ára miatt azért mégsem szívesen teszteli élesben az ember.

- Fizikai gombok, így esőben, menet közben és kesztyűben is jól kezelhető. Menet közben sokkal jobb gombokkal zoomolni, mint megpróbálni a rázkódó bringán két ujjal matatni a kijelzőn.

- Kompakt méret egy telefonhoz képest, és erre a célra kialakított rögzítési rendszer. Nekem soha nem sikerült úgy rögzíteni a telefont, hogy az tökéletesen stabilan és biztosan álljon, és könnyű is legyen kivenni és berakni a tartóba, ha pl. hívnak.

- Bár nem akkor óriási plusz, de barometrikus szintérzékelő és hőmérő is van benne.

- Egyedi tulajdonsága, de ez android alapú, ezért fel lehet rá ügyeskedni más szoftvereket, térképeket is.

2020. jan. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Alex Fly ***** válasza:

Nos kérdező... Akkor a válaszok a kérdéseidre:


"Antenna miben lehet nagyobb egy 5x5 cm-es bringás komputerben vagy egy dögnagy mobilban?" -a céleszközökben általában méretezett antennát használnak, de a telefonokban alkalmazott kisujjkörömnyi panelnál mindenképpen nagyobb/nyereségesebb.


"Gps chip sebessége miben lehet nagyobb egy cél IC tartalmazó komputerben (single core max 2-300 Mhz) vagy egy SOC_ot tartalmazó mobilban (quad or octo core, 8 mag magonként 2,6 Ghz....)" -a cél IC direkt erre lett kifejlesztve, ráadásul a GPS szoftver mellett nem kell futtatnia még egy komplett operációs rendszert kismillió háttérfolyamattal. Egy C64 a 0,91 MHz-s CPU-val bekapcsolás után 2-3 másodperccel már használatra kész, ami nem mondható el egy mai, 16 magos 4 GHz-n pörgő procis PC-ről...


"Vételi csatorna.... jellemző értékek mobilban 24-32-48 csatorna

Cél GPS-ben 8-16-32 csat (de a 32 csat az már horror árú)" -ilyen szakértelemmel azért már elvárható lenne hogy tudd: a GPS műholdak közül egyszerre mindig 12 van a horizont felett. Egy 12 csatornás vevő pontosan elég hozzájuk (és ugy ebből 3 fix esetén 2D, 4 esetében 3D pozíciót kapunk, többet egyszerre nem is használ). Ha a GPS mellett a Glonasst is használja, akkor van értelme kétszer annyi csatornának -igaz, ezek mellett létezik még a Beidou és legújabban a Galileo is, de ezeknek általában csak az előzőleg említett hálózatok elérhetetlensége esetén lenne jelentősége...


"Szóval melyik a nyerő GPS téren? Egy akármilyen kutya közönséges mobil vagy egy 100.000 ft értékű GPS komputer?" -nyilván az, amelyik kifejezetten erre a célra lett tervezve és ennek megfelelő specifikációval rendelkezik -szemben egy olyan eszközzel, amelynek ez csak egy -és nem is különösebben kiemelt- funkciója...

2020. jan. 30. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!