Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik a legtartósabb bicómárk...

Melyik a legtartósabb bicómárka trekking vagy mtb kategóriában? (Lehet más is a felsoroltakon kívül. ) Scott? Cube? Giant? Focus? Kellys? Ktm? Kettler? Fisher? Ctm?

Figyelt kérdés
2020. febr. 4. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek csak vázra festett márkák. Legnagyobb külömbségek a dizájnban és a súlyban vannak, meg persze az árban. A legtöbb ismert márka túlárazott, de nem azért mert sokkal tartósabb, hanem mert az emberek úgy is megveszik. De az biztos, hogy minél drágább egy kerékpár, annál szebb is.


Úgy gondolom mindegyik elég tartós. Nem hiszem, hogy ha gondok lesznek, akkor a vázzal lesznek. A felszereltségen múlik minden. Azok meg cserélhetők...

2020. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért egy tesco gazdaságos bicó és egy Ktm közt gondolom vannak tartósságbeli eltérések, nem?? Úgy értem, gondolom más a csapágy, hajtás minden.
2020. febr. 4. 13:58
 3/8 anonim ***** válasza:

A vázat leszámítva ugyanazokból az alkatrészekből válogatnak a gyártók. A váz nem fogja megadni magát, ha arra használod, amire való.


A kérdés azért rossz, mert nagyon széles termék-palettával rendelkeznek ezek a gyártók. KTM-ből is vehesz olcsót és gagyit, valamit csúcs gépet is. Egy nevesebb gyártó persze nem készít olyan gyenge gépet, mint a Tesco gazdaságos bringák, de nem is abban az árkategóriában vannak.


Azonos árért kb. azonos minőséget kapsz. A vázak között apró eltérések lesznek, amit most úgysem fogsz észrevenni.

Be kell menni pár boltba és érdeklődni.

2020. febr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezen kerékpárgyártók jelentős része csak tervez és esetleg összeszerel. A vázakat a legtöbben gyártatják keleten, majd a beszállítóktól megrendelik hozzá az árkategóriának megfelelő alkatrészeket, beleértve a csapágyakat is. Az ár nem feltétlenül a tartósságot tükrözi, ezen kívül sok fontos dolog van, pl. a kerékpár súlya, aminek a csökkentése iszonyat drága, mert speciális anyagokat és megmunkálást igényel (kovácsolt alu, karbon alkatrészek, kerámia csapágyak, ...).

Nincs értelme márkákat hasonlítani, egy-egy típust kell szembe állítani, ha már tudjuk, hogy mit és mennyiért akarunk. Ami esetleg döntő lehet, az pl. egy élettartam garanciás váz. Törhet el a márkás váz is, de ha véd a garancia, az azért megnyugtató.

Vagy ha valami különleges vázgeometriára, innovatív futóműre vágyunk, az elhúzhat egyes márkák felé, de ezek már a felső kategóriákban jelennek meg inkább.

Átlag bringáknál érdemes végigböngészni a teljes alkatrészlistát, mert időnként becsúszik a egy-egy gyengébb alkatrész a specifikációkba.

2020. febr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés ìgy kicsit értelmetlen.

Az alsó és közép kategoriás vázakon gyakorlatilga csak a felirat változik. Annyira apró eltérések vannak leginkább geometria szintem amik igazából észrevehetetlenek. A felsö közép,felső,prémium?,fully vázak mutatnak jelentős eltérést. Mindenki a maga megoldását gondolja legjobbnak. Aztán átgondolja és megvállik tőle (merida lsd,kona magic link).

Na azok a vázak lehetnek kévésbé tartósak...pláne hogy megszünik a gyártásuk és ezzel bizonyos alkatrészek utánpótlása.

Na mármost egy rendeltetésszerüen használt,és tartott bringa elég tartós. Egy mondjuk "alul használt" bringa még tartósabb.

Egy olyan amit viszont "túl használnak" pl:télen-nyáron azzal jár és még versenyzik is vele a tulaj...hát nem nagyon akar 2-3évnél többet bírni.


Az alkatrészekről nem szólok mert mtb szegmensben igazábó csak a shimano van aki szóba jöhet. Kuriozumkén van a suntour. A tőbbienek meg nincs teljes szettjűk (nincs truativ váltó,csak hajtómű) országuton van még a campagnolo de azt nem kérdezed.

Illetve a sram is jelen van,van teljes szett de nincs annyi mint shimnonak. Trekkingre is a shimano van. Tehát az kb:minden bringan egyforma.


Innetöl kezdve igazából használat és karbantartás függő,hogy mennyit bír. Nekem van egy 17éves meridám.

A teljes hajtást cseréltem,a hátsó kereket,a telót,kormányt.

A féket nem és a hátsó váltókart sem,meg az első kereket sem...és a nyeregcsö is eredeti. Szerintem az egy tartós bringa. Viszonz ismerk olyat aki 2év alatt eltörte a sajátját. (Az UMF volt).

Tehát igazi válasz nincs a kérdésedre.

2020. febr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tothp ***** válasza:

A Kettler az "AluRad"-al villogott már a 80-as években. A ma is működő márkák közül az egyik legrégebbi. De inkább az általános használatú bringákat gyártja.


A többi felsorolt közül talán a SCOTT-nak van a legrégebbi hagyománya és tapasztalata a versenykategóriás biciklik építése terén. (Én is egy alsó kategóriás SCOTT vázra épített MTB-t használok 1992 óta)


Számtalan kis, vagy kisebb nevű cég van még profi kisszériás, és egyedi gyártású géppekkel.

2020. febr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

@5: MTB-ben mostanában pont nagyon előretört a Sram. Az 1x hajtásláncokkal nagyot szakítottak. Talán még szélesebb a paletta, mint a Shimanonak. Én azon sem csodálkoznék, ha a Sram lenne most a vezető ebben a szegmensben. Tavaly kijött az 1x12 SLX és XT, most talán visszavág a Shimano.

Ezen kívül a gravel szegmensben is nagyot szakított a Sram. Kijöttek az 1x11 szettek, kuplungos hátsó váltóval, hidraulikus fékekkel. A Shimano mostanra követte le a trendet, és dobta ki a GRX szetteket.

A Sram a Rock Shox márkával is nagyon erősen ott van az MTB-ben.

2020. febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5vagyok.

Akkor bocsánat a tévedésért,levagyok maradva...

2020. febr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!